Development

Veľkolepý projekt Eurovea Tower a Eurovea 2 dnes jeho developer J&T Real Estate (JTRE) prezentoval novinárom. Stavebné práce trvali viac ako tri roky, v máji je na pláne otvorenie rozšírenia nákupného centra s verejnými priestormi, neskôr postupne rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova 34 a Pribinova 40, ostatné verejné priestory a napokon aj prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

Aj v našich zemepisných šírkach sa čoraz častejšie skloňuje slovné spojenie verejné priestranstvá. Kvalitné bývanie totiž neznamená len vlastný dom či byt obohnaný múrom, ale aj okolité prostredie, dopravnú obslužnosť alebo napríklad dostatok športovísk a zelene. O tom, čo presne definuje kvalitné mestské prostredie, hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ J&T Real Estate.

Projekt nových bytov v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica nemá ambíciu ohurovať či nasilu vyčnievať z davu. Naopak, svojim obyvateľom chce priniesť pokoj, pohodu a príjemné prostredie vo vysokej kvalite. V kombinácii so sviežou zeleňou tak Karpatium rezidencie ponúka ideálnu kombináciu pre mestský život v blízkosti prírody.

Ponuka bytov na sekundárnom trhu, teda tých, ktoré mali už aspoň jedného vlastníka, sa v Bratislave v 2. štvrťroku oproti začiatku tohto roka zvýšila až o štvrtinu. Táto situácia čiastočne ovplyvnila aj trh prenájmu, kde ponuka klesla takmer o 30 %, informovala realitná spoločnosť Lexxus.

Česi si v piatok 13. mája pripísali svetové prvenstvo vďaka 721 metrov dlhej stavbe, ktorá spája dva hrebene pohoria Králický Sněžník.

Na brehu dunajského kanála vo Viedni, na mieste bývalého colného úradu vzniká projekt, ktorý tvorí nový koncept životného priestoru. Novú panorámu Viedne a zároveň jediný projekt na brehu kanála, ktorý vznikol v úzkej spolupráci s vedením mesta, odovzdávajú do užívania práve v týchto dňoch. Stavba, ktorá bola zahájená v októbri 2017 stojí z veľkej časti na cemente CEMMAC z Horného Srnia a betonáže realizoval viedenský Transportbeton.

Nový rezort v lukratívnom prostredí priamo pod Vysokými Tatrami ponúkne na bývanie či prenájom moderné byty, rekreačný areál aj štvorhviezdičkový hotel.

Skvelý biznis a nákupné zážitky na jednom mieste. Priemyselná časť Trnavy sa postupne stáva vyhľadávanou lokalitou pre život. Moderné a nadčasové administratívne a obchodné centrum ISLAND čoskoro vyrastie v mestskej časti Nová Linčianska. Spolu už s existujúcim rezidenčným komplexom MIKO tak prispeje k zatraktívneniu danej lokality.