Development

Viete, že existuje miesto, kde nájdete svoje bývanie? Zo širokej ponuky typových domov v katalógu Ekonomických stavieb si vyberie aj najnáročnejší zákazník. Sen o vlastnom bývaní pomáhajú plniť aj programy Nulová hotovosť, Mladá rodina či Pohodová stavba.

51 tisíc zmlúv, viac ako 400 tisíc postavených alebo obnovených bytov, výhodné pôžičky v celkovom objeme 3 a pol miliardy eur. Štátny fond rozvoja bývania už štvrťstoročie zohráva významnú úlohu v rozširovaní a obnovovaní bytového fondu na Slovensku. 

Definitívnu bodku za ukončením výstavby obytného komplexu Urban Residence dá nový park, ktorý investor Lucron pripravuje v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto.

Najvyššia rezidenčná budova u nás či základová doska, ktorá rozsahom patrí medzi svetové unikáty. Spoločnosť Strabag sa nebojí realizovať projekty, ktoré majú najvyššie nároky na zhotovenie. 

Výstavba bytov na Slovensku sa v závere roka 2020 spomalila, za celý rok sa však dokončilo o 6,5 % viac bytov ako v roku 2019. Koronakríza zasiahla rozbeh stavieb. Informoval o tom v piatok Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Poslanci prešovského krajského zastupiteľstva v pondelok 15. januára schválili zámer na umiestnenie Strednej športovej školy (SŠŠ) v priestoroch dnes nedostavaného športového areálu Activ Zone v Poprade.

Hľadáte bývanie s dobrou dostupnosťou, veľkou ponukou služieb a možností trávenia voľného času alebo skôr bývanie v tichšej lokalite? Úžite po niečom menšom alebo máte záujem o priestornejšie bývanie? Opýtali sme sa odborníkov, ktorým smerom by sa mohli uberať naše kroky.  

Lenka Petráková pracuje pre svetoznáme štúdio Zaha Hadid Architects. Nedávno dokončila návrh stanice v tvare kvetu, ktorá by ročne mohla z oceánov odstrániť desaťtisíce ton odpadu. Teraz zaň získala významnú cenu.