Architektúra

SNG Martin Deko

V utorok 30. mája slávnostne odštartoval festival Dni architektúry a dizajnu 2023. Celý festival sa bude konať v priestoroch rekonštruovanej budovy SNG.

memorandum

Sedem veľkých firiem, ktoré patria medzi kľúčových dodávateľov v sektore obnovy budov, včera večer podpísalo v Šamoríne memorandum o spolupráci. Jeho cieľom je prispieť k riešeniu problémov s vysokými cenami energií, zníženou kvalitou bývania, znečistením ovzdušia a závislosti na fosílnych zdrojoch energie. Reagujú tak na neuspokojivý energetický stav budov v strednej a východnej Európe. V memorande sa zaväzujú spolupracovať na tom, aby obnova budov bola prioritou verejných politík v krajinách strednej a východnej Európy, vrátane Slovenska.

SKA nora vranova

Nora Vranová pôsobí v SKA od roku 2002, do súčasnosti aj ako podpredsedníčka komory pre oblasť profesijného vzdelávania architektov a agendy udržateľnej architektúry.

SLSS unsplash

Konferenčná udalosť tohto roka pre riaditeľov stavebných, projektových a developerských spoločností sa uskutoční už 11. mája od 9.00 hod. v bratislavskom hoteli Radisson Blu Carlton.

CZ Slovakia Novy ruzinov2

Vlastné bývanie v dotyku s centrom mesta, kde je radosť žiť!

stavba roka nemocnica bory

V stredu 22. marca verejnosť spoznala laureátov ocenenia Stavba roka 2022 v jednotlivých kategóriách. Pozrite si víťazné projekty.

vetrnik ricany deti

Architektúra novej škôlky Větrník v meste Říčany vychádza z toho najpodstatnejšieho: z detskej duše, jej hravosti, čistoty a optimizmu. Hmota budovy je podľa slov jej autorov voľne tvarovanými priestormi na hranie.

David Chipperfield

Slávny britský architekt sa stal tohtoročným laureátom ceny, ktorá je považovaná za najprestížnejšiu v architektúre.