Inšpirácie

Poplatky za zber smetí v tomto roku narástli o vyše 6 %, energie naopak zlacneli. 

Mladá mama Lucie Kvasničková sa rozhodla dcérin drevený domček premeniť na štýlové miesto tak, aby zapadol do ich vlastného bývania.

Historickú dvojposchodovú budovu nadvihli a presunuli o šesť blokov ďalej.

Zuzana Kaščáková sa interiérovému dizajnu venuje profesionálne a štýl jej vlastného bývania na Instagrame sleduje 40-tisíc ľudí. Aktuálne sa chystá postaviť si dom snov. „Trúfam si povedať, že výnimočný bude všetkým,“ tvrdí v rozhovore pre SaB.

V českom meste Vamberk sa 120-ročný dom, predtým slúžiaci ako sklad, stal miestom vyzývajúcim na oddych a spomalenie.

Odmala ho fascinovali mechanizmy a keď si kúpil historický byt, začal sa naplno realizovať v industriálnom dizajne. Dnes vyrába okrem iného aj lampy zo starých foťákov, ale aj celú kúpeľňovú zostavu. Prešovčan Tomáš Mati. 

Súkromný, či pre oči všetkých, skrytý alebo viditeľný, klasický alebo moderný, lokálny či medzinárodný? Nový luxusný byt typu penthouse v srdci rozvíjajúceho sa izraelského mesta sa pohybuje medzi paralelnými čiarami, ktoré sa zdanlivo nikdy nestretávajú.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia, s blížiacim sa koncom roka 2020 nám dovoľte poďakovať sa za priazeň a čas, ktorý ste spoločne s nami strávili či už pri našom printovom titule Stavebníctvo a bývanie alebo na portáli www.stavebnictvoabyvanie.sk.