Inšpirácie

Firma Sady ponúka široké spektrum služieb: pri stavbe rodinných domov, pre developerov či samosprávy. Spoločný menovateľ: návrat k pôvodným hodnotám, napríklad aj vďaka pivniciam z plastu či efektívnemu využívaniu vody.

Okrem samotnej klimatizácie je dôležité dbať aj na servis. Stavte na odborníkov, ktorí vám v budúcnosti ochotne pomôžu.

Keď sa architekt rozhodne pre kúpu starého bytu, jeho rekonštrukcia sa zvyčajne nekončí len pri nevyhnutných zmenách. Inak to nebolo ani v prípade architektky Joanny Kułaczkowskej, ktorá pôvodne zamýšľala vymeniť len podlahu, no nakoniec prešiel cez jej ruky celý byt od podlahy až po strop. Výsledok však stojí za to. V byte dýchajúcim svetlom, zeleňou a klasickými, nadčasovými nábytkami, dokonale naplnila svoju predstavu pohodlného a príjemného domova. Viac o tejto rekonštrukcii sa dozviete v letnom vydaní SaB.

Chýba vám v domácnosti viac miesta na všetky dôležité maličkosti? Je pre vás aj veľký byt stiesnený? Máme pre vás riešenie bez zložitých otázok, ktoré sa u vás doma postará o estetiku a dokonalý poriadok.

Posledné roky sa čoraz viac hovorí o filozofii trvalej udržateľnosti, klimatickej kríze, či ekologickom prístupe. Ruka v ruke s týmito princípmi kráča aj biofilický dizajn, ktorý poukazuje na to, ako veľmi je dôležité vrátiť sa k prírode, od ktorej sme sa tak ďaleko vzdialili. V najnovšom vydaní SaB sa dozviete, že ak si prírodu pustíte domov, bude sa vám krajšie a zdravšie žiť.

Trvalá udržateľnosť. Pojem, ktorý čoraz viac preniká aj do našich príbytkov. V novom vydaní Stavebníctva a bývania sa dozviete aj to, čo znamená zdravý priestor.

Dnes už asi málokto pochybuje o význame ekologického bývania ako jedného z mnohých faktorov, ktorý bude mať zásadný vplyv na našu budúcnosť. V prípade, že práve zvažujete nové bývanie alebo väčšiu obnovu, je dôležité zaoberať sa aj vplyvom na životné prostredie. A nemusí ísť nevyhnutne o dom. Ekologický rozmer môžete brať do úvahy aj pri kúpe alebo rekonštrukcii bytu v paneláku.

V moderných interiéroch sa čoraz častejšie objavujú sklenené steny. Sú čistým, dizajnovým riešením a ochránia pred nežiaducim hlukom.