Inšpirácie

AdobeStock titulka

Pripravujete obnovu svojho rodinného domu, ale stále nemáte úplne vyriešené financovanie? Ak sú súčasťou vášho plánu aj prvky na zvýšenie energetickej hospodárnosti bývania, môžete renovovať oveľa výhodnejšie. Pomôže vám v tom dotácia z programu Obnov dom a zvýhodnený Bezúčelový úver od Tatra banky.

veltrhy designblok3

Jeseň už tradične prináša čerstvú dávku inšpirácií v podobe domácich i zahraničných eventov. Na fanúšikov kvalitnej architektúry či dizajnu čaká v septembri a októbri niekoľko zaujímavých podujatí.

Titulka vyrez

Vydanie SaB september - október je zamerané na nadčasové materiály a dizajn. Venujeme sa aj ekologickejším verziám stavieb, poradíme, ako vybrať kvalitný nábytok a ako ušetriť vďaka ekostavbám.

Anna Macalakova

Podobné príbehy poznáte aj vo vašom okolí. Ak mal niekto dostatok kapitálu a byt kúpil vo vhodnom čase, stačilo počkať, jeho cena vzrástla, v niektorých prípadoch za pár rokov aj o desiatky percent, a potom byt stačilo predať so ziskom. Tieto „zlaté časy“ investorov sú však, zdá sa, preč. Investíciou do nehnuteľností sa dá ale stále atraktívne zarobiť.

INSAID autor D415 projekt SOM STORE

INTEBOLD festival má ambíciu byť najväčšou udalosťou so zameraním na interiéry na Slovensku a priniesť množstvo zaujímavých zážitkov pre nadšencov interiérov a komunikácie. Dva dni nabité interaktívnymi prednáškami, prezentáciami a kreatívnymi aktivitami sa uskutočnia v Design Factory v Bratislave.

akustika 1

V dnešnom svete plnom ruchu a hluku sa náš domov stáva oázou pokoja, kde si chceme oddýchnuť a načerpať energiu. Bohužiaľ, nevítaný hluk môže narušiť aj túto harmóniu. Nie vždy kvalitné stavebné materiály a zvolené konštrukčné riešenia sú v tak vysokej kvalite, aby dokázali spomínaný komfort bez problémov a v čoraz hlučnejšom svete zaistiť. Ako to vyriešiť? Tu je niekoľko tipov, ako sa nadbytočného hluku vo vašom interiéri raz a navždy zbaviť.

cisticka shutterstock

Dýchať čistý vzduch je pre naše zdravie úplne nevyhnutnou záležitosťou. Ste s jeho kvalitou u vás doma naozaj spokojní?

ArteHouse dizajn interiery3

Neutrálna farebná paleta, jasné a upokojujúce línie, vzdušnosť. To sú hlavné benefity minimalizmu v interiérovom dizajne. Ak ho však skombinujete s tými správnymi doplnkami, obohatíte ho o prívetivý, domácky rozmer.