Inšpirácie

Je teplý, príjemný na dotyk a najmä... je to prírodný materiál. Korok sa v interiéroch znova dostáva na výslnie. Ukážeme vám, že sa ho nemusíte báť nielen na podlahách, ale že vďaka nemu môžete napríklad zrekonštruovať aj starší, zničený nábytok.

Keď nepracuje alebo necestuje, označuje sa za gaučový typ. Jej domov je prispôsobený veľkým návštevám aj samotárskym chvíľam, keď chce počas daždivých dní sedieť s časopisom nad šálkou čaju. Ako bývalá novinárka z magazínu o bývaní má nos na vybrané kúsky. Bývanie Delie Fischer je dôkazom toho, že spojenie najnovších trendov s nadčasovými riešeniami funguje skvelo.

Leto je definitívne za nami a s jeho koncom prichádza obdobie, ktoré vonia škoricou a chutí pečenými gaštanmi. Pre tých, ktorí vítajú sychravejšie dni a chcú si túto atmosféru preniesť aj do svojho bývania, sme vybrali tie najzaujímavejšie z tohtoročných trendov.

Miele uvádza na trh svoj tyčový aku vysávač TRIFLEX HX1, ktorý predstavuje tri inovácie v jednej – skvelý dizajn, extrémnu saciu silu a rýchlosť – a spája tri bezdrôtové vysávače do jedného prístroja s výdržou batérie až do 120 minút.

Dotyk farby v interiéri môže mať veľa podôb. Sýto oranžové schody by však čakal asi málokto. Tento výrazný prvok definuje priestor domu pre štvorčlennú rodinu, ktorá si užíva každodenný život v zrekonštruovanom dome s minimalistickým zariadením a riešeniami ušitými na mieru.

Táto misia vôbec nebola prísne tajná, ale mala nejasný koniec. Až kým si k nej majitelia, ktorí ju začali, neprizvali profesionálov. Architektom pri rekonštrukcii ich nového domova – domu z 80. rokov minulého storočia – zadefinovali svoje priority a nechali im voľnú ruku až na jedinú podmienku. Nemeniť svetlú výšku miestností. Ani o centimeter!

Prekážajú vám čoraz kratšie a chladnejšie dni? Nevľúdne počasie môžete zahnať stretnutím s priateľmi či dobrou knihou, nedostatok denného svetla správnym umiestnením a riešením okenných otvorov, ktoré zachytia aj tú trochu slnečných lúčov počas dňa, či dômyselným systémom umelého osvetlenia.

Obľuba maloformátových produktov v poslednej dobe neustále rastie. Obklady a mozaiky sa do domácich priestorov aplikujú nielen z funkčných dôvodov, ale hlavne ako forma dekorácie stien a podláh. Ich prítomnosť v interiéri ho robí krásnym a plným harmónie. Výrobca mozaiky a obkladov DUNIN kombinuje všetky tieto aspekty a určuje trendy, ktoré menia vzhľad interiéru.