EKObývanie

Ich príbeh sa začal v roku 2009. V prvých rokoch budovania stabilnej firmy nainštalovali len päť tepelných čerpadiel, dnes je to až 250 kusov ročne. V roku 2018 dosiahli neuveriteľnú prvú tisícku nainštalovaných tepelných čerpadiel a odvtedy sa posunuli o ďalšiu tristovku.

Které stavby vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2020? Mezi vítěznými díly najdete hřiště, rozhledny, rodinné domy, roubenky i dřevěné interiéry. 

Dobre vieme, že betón v meste vytvára omnoho teplejšiu mikroklímu ako je to v porovnaní s husto porasteným lesom niekde za mestom. Preto môžeme sledovať trend rýchlo sa rozvíjajúcej aglomerácie v mestách.

Hrubými izoláciami sa zatepľujú steny, zatepľujú sa podlahy, zatepľuje sa strecha. Aj keď stavebné izolácie stoja nemálo peňazí, automaticky očakávame cielenú úsporu nákladov na vykurovanie a súčasne aj kvalitné a komfortné bývanie.

 Prostredie vo vašej domácnosti ovplyvňujú najmä ľudia a ich správanie. Aktivity ako varenie, sprchovanie, alebo polievanie rastlín zvyšujú vlhkosť v celom dome či byte. 

To, ako klimatizácia funguje poznáme, ale poznáme aj to kedy je potrebné klimatizačnú jednotku vyčistiť od nečistôt, prachu a rôznych usadenín?

Klimatizácia je pre stále teplejšie, a dlhšie trvajúce letá veľkou úľavou. Navyše klimatizačné jednotky slúžiace aj ako čistička vzduchu, s prichádzajúcou peľovou sezónou, sú skvelým riešením aj do vašich domácností.