EKObývanie

Čaro mobilných domov objavili v zahraničí už dávno, no ani Slovensko nie je veľmi pozadu. Moderné mobilné domy s ekologickým cítením majú aj architekti z DEVLEV, ktorí navrhli pod značkou Kolodom domy na kolesách pre rodiny s deťmi, pre zarytých cestovateľov i pre tých najnáročnejších investorov.

MODERNÉ OKNÁ MUSIA SPĹŇAŤ NÁROČNÉ POŽIADAVKY NA KVALITU, TEPELNÚ A ZVUKOVÚ IZOLÁCIU, BEZPEČNOSŤ AJ DIZAJN. V SLOVAKTUALE SI TO VEĽMI DOBRE UVEDOMUJEME.

Bývanie v 21. storočí vyžaduje špeciálne riešenia, pokiaľ ide o úsporu priestoru i ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Výrobcovia zariadení pre teplo a teplú vodu preto uvádzajú na trh také novinky, ktoré prihliadajú práve na tieto aspekty.

V súčasnosti sa čoraz viac oplatí mať spotrebu energií vo svojej domácnosti pod kontrolou. Ideálne je disponovať aj vlastným zdrojom elektriny alebo tepla, vďaka čomu si veľkú časť spotreby môžete ovplyvniť aj sami. 

V posledných rokoch veľa počujeme o zmene klímy a fakty naozaj nevyzerajú dobre. Dôkazy ukazujú, že vďaka našim, teda ľudským, aktivitám stúpajú globálne teploty na úroveň, ktorá nie je obhájiteľná pre prežitie životného prostredia. Bombardujú nás príbehmi a hovoria, že musíme zmeniť svoj prístup a spôsob života - a to čoskoro. Čo teda vlastne môžeme urobiť? Ako môžeme urobiť zmenu, keď sa zdá, že všetko má zlý vplyv na klímu?

Ich príbeh sa začal v roku 2009. V prvých rokoch budovania stabilnej firmy nainštalovali len päť tepelných čerpadiel, dnes je to až 250 kusov ročne. V roku 2018 dosiahli neuveriteľnú prvú tisícku nainštalovaných tepelných čerpadiel a odvtedy sa posunuli o ďalšiu tristovku.

Dobre vieme, že betón v meste vytvára omnoho teplejšiu mikroklímu ako je to v porovnaní s husto porasteným lesom niekde za mestom. Preto môžeme sledovať trend rýchlo sa rozvíjajúcej aglomerácie v mestách.

Hrubými izoláciami sa zatepľujú steny, zatepľujú sa podlahy, zatepľuje sa strecha. Aj keď stavebné izolácie stoja nemálo peňazí, automaticky očakávame cielenú úsporu nákladov na vykurovanie a súčasne aj kvalitné a komfortné bývanie.