Architektúra

Bostonská kancelária CO-G navrhla interiér, ktorý je hravý, príjemný a založený na originálnom rozdelení priestorov.

Architekti zo štúdia SAD a interiérová dizajnérka Iveta Zachariášová sa podpísali pod projekt príjemného obdĺžnikového domu obklopeného lúkami na dotyk s malebnou krajinou Českého raja.

Vyhlásené architektonické štúdio Clément Lesnoff-Rocard je autorom mimoriadne pútavého projektu. Apartmán vo francúzskej metropole je výnimočný najmä svojimi šikmými, akoby zrezanými stenami.

Netradičný priestor, originálne zadanie a ešte originálnejšie riešenie. S takým prišli japonskí FujiwaraMuro Architects. Vytvorili miesto, kde nič nie je jasne ohraničené.

Stavba, ktorá je zvonku zahalená výhradne do bielej farby, je moderná a výnimočná, no zároveň príliš nevytŕča z okolitého prostredia.

Alejandro Rangel Hidalgo, jeden z najobľúbenejších a medzinárodne uznávaných umelcov, ktorý prežil väčšinu života v haciende Nogueras, ktorá je súčasťou malej dedinky Comala v Mexiku, štát Colima. Hacienda, ktorá bola pôvodne založená na začiatku 18. storočia na výrobu cukru, dodnes zostáva krásnou dominantou tejto komunity.

Stavba v portugalskom mestečku Grândola dýcha minimalizmom, no jej koncepcia je detailne premyslená.

Ak by sme hľadali rodinný dom, ktorý už na prvý pohľad pôsobí maskulínne a odvážne, projekt z dielne Rakta Studio tieto kritériá spĺňa stopercentne.