Inšpirácie

shutterstock mrbacteria

Okolie domu je vstupnou bránou do domácnosti, preto sa snažíme dbať nato, aby vyzeralo reprezentatívne. Je potrebné teda dbať na detailnú starostlivosť – dom a záhrada sa ocitá pod hygienickou taktovkou. Za všetkým sú prírodné, ekologicky vyhovujúce prostriedky. Ktoré konkrétne?

zahradne sedenie zahradny nabytok rodina ratanea sk

Rodinné oslavy, grilovačky, nedeľný obed na terase. Prvé jarné dni sú ako stvorené na otvorenie sezóny v záhrade. Aby ste mohli pozvať rodinu a priateľov a stráviť spoločne príjemný čas, potrebujete dostatočne veľké a pohodlné sedenie na terasu.

zahrada shutterstock

Textílie majú oveľa širšie využitie než len v móde. Za predpokladu funkčných ochranných mechanizmov a odolnej štruktúry nesú svoj význam aj v poľnohospodárstve. Môže ísť aj o bežné práce okolo domu a v záhrade, a tak im pripisujeme všestranný účel. Priblížime ho na príklade rôznych domácich záľub.

shutterstock zahrada tipio2

Aktívne trávenie času v záhrade, či pri opravovaní alebo vylepšovaní technických záležitostí v rámci domácnosti, predstavuje pre Slovákov jedny z najobľúbenejších voľnočasových aktivít. Aby sa toto hobby mohlo pretaviť aj do zaujímavých hmotných či vizuálnych výsledkov, treba si občas pomôcť kvalitným náradím a technikou.

shutterstock bazeny

Patríte medzi tých, ktorí si potrpia na trendy a moderný vzhľad svojho bývania? Alebo vás čaká veľká záhradná rekonštrukcia a hľadáte inšpiráciu, v akom duchu vonkajší priestor pretvoriť? Inšpirujte sa novými trendmi na rok 2023.

Furnio záhrada postrek burina

Pohľad na burinu, uprostred pracne vysadenej záhrady, vie poriadne nahnevať a zarmútiť. Po tom, čo sme investovali veľa času a peňazí do sadenia rôznych rastlín a kvetov, máme odrazu pocit, že bola naša snaha márna. Medzi poctivo zasadenými rastlinami rastie burina, na ktorej odstránenie musíte znovu vynaložiť úsilie. Ako sa zbaviť buriny raz a navždy?

02 bark presbeton bazen stavebnictvoabyvanie sk

Vonkajšie dlažby ponúkajú našim priestorom v záhradách, na terasách i verandách možnosť stabilného posedenia i pochôdzneho priestoru a navyše pôsobia veľmi esteticky. Okrem toho sú ideálnym materiálom na vydláždenie priestorov v okolí bazénov a menších vodných plôch, napríklad záhradných jazierok, fontán či víriviek.

reaktor infinit wellness boysplaynice

Neďaleko rieky Sázavy, na dotyk s blízkym lesom, vyrástol nový wellness, ktorý sa hrá s vôňami, teplotami a hudbou. A s architektúrou.