Inšpirácie

Ivona Tichá sa venuje práci s mozaikou – nedávno takto vytvorila aj originálne kvetináče z betónových tvárnic. Prečítajte si, ako na to.

Živý plot je obľúbeným spôsobom zatienenia prílišného slnka aj cudzích pohľadov do záhrady. Je však nutné sa o neho starať, aby vám robil iba radosť a parádu. Viete, ako ďaleho od seba sadiť stromčeky alebo kedy sa pripraviť na strihanie živého plota?

Kolobežka je výrobok, ktorý si prešiel mnohými zmenami. Už v minulosti išlo o moderný prostriedok, ktorý deti zaujal natoľko, že ho chcel mať doma každý. Menili sa za bicykle, korčule aj skateboardy. Trend opadol, no nie na dlho. Znova sa na trh vrátili a dosahujú ešte väčšiu obľúbenosť nielen kvôli modernému dizajnu, ale viacerým výhodám.

Jakub Janošík natrafil na jednu z mála maringotiek v úplne pôvodnom stave. Oslovila ho natoľko, že ju detailne zrekonštruoval ­ – aj s kúpeľňou a kuchynkou.

Belgická firma Domani vyrába svoje kolekcie záhradnej keramiky v Maďarsku. Každý kúsok je vytvorený ručne z hliny a vody.

Stavba altánku sa síce môže na prvý pohľad zdať ako náročná, no v skutočnosti opak je pravdou. Krásny drevený altánok môže byť súčasťou vašej záhrady už za niekoľko dní. Chceli by ste vedieť, ako na to? Ako si postaviť vlastný drevený altánok?

Vybrali sme pre vás tipy na štýlový nábytok, s ktorým vaša terasa či záhrada dostane moderný a pohodlný rozmer.

Altánok zo skla a dreva vyrástol v prostredí zanedbaných starých stavieb. Ponúka výhľad na okolie českého priemyselného mestečka.