Inšpirácie

Aktívne trávenie času v záhrade, či pri opravovaní alebo vylepšovaní technických záležitostí v rámci domácnosti, predstavuje pre Slovákov jedny z najobľúbenejších voľnočasových aktivít. Aby sa toto hobby mohlo pretaviť aj do zaujímavých hmotných či vizuálnych výsledkov, treba si občas pomôcť kvalitným náradím a technikou.

Patríte medzi tých, ktorí si potrpia na trendy a moderný vzhľad svojho bývania? Alebo vás čaká veľká záhradná rekonštrukcia a hľadáte inšpiráciu, v akom duchu vonkajší priestor pretvoriť? Inšpirujte sa novými trendmi na rok 2023.

Pohľad na burinu, uprostred pracne vysadenej záhrady, vie poriadne nahnevať a zarmútiť. Po tom, čo sme investovali veľa času a peňazí do sadenia rôznych rastlín a kvetov, máme odrazu pocit, že bola naša snaha márna. Medzi poctivo zasadenými rastlinami rastie burina, na ktorej odstránenie musíte znovu vynaložiť úsilie. Ako sa zbaviť buriny raz a navždy?

Vonkajšie dlažby ponúkajú našim priestorom v záhradách, na terasách i verandách možnosť stabilného posedenia i pochôdzneho priestoru a navyše pôsobia veľmi esteticky. Okrem toho sú ideálnym materiálom na vydláždenie priestorov v okolí bazénov a menších vodných plôch, napríklad záhradných jazierok, fontán či víriviek.

Neďaleko rieky Sázavy, na dotyk s blízkym lesom, vyrástol nový wellness, ktorý sa hrá s vôňami, teplotami a hudbou. A s architektúrou.

Ivona Tichá sa venuje práci s mozaikou – nedávno takto vytvorila aj originálne kvetináče z betónových tvárnic. Prečítajte si, ako na to.

Živý plot je obľúbeným spôsobom zatienenia prílišného slnka aj cudzích pohľadov do záhrady. Je však nutné sa o neho starať, aby vám robil iba radosť a parádu. Viete, ako ďaleho od seba sadiť stromčeky alebo kedy sa pripraviť na strihanie živého plota?

Kolobežka je výrobok, ktorý si prešiel mnohými zmenami. Už v minulosti išlo o moderný prostriedok, ktorý deti zaujal natoľko, že ho chcel mať doma každý. Menili sa za bicykle, korčule aj skateboardy. Trend opadol, no nie na dlho. Znova sa na trh vrátili a dosahujú ešte väčšiu obľúbenosť nielen kvôli modernému dizajnu, ale viacerým výhodám.