Inšpirácie

shutterstock sklenik

Skleník je pre mnohých pestovateľov čarovný objekt uprostred záhrady, v ktorom sa dejú zázraky. Jeho význam je nepopierateľný, a to nielen pre skúsených záhradníkov, ale aj pre začiatočníkov. Skleník prináša do záhrady nie len krásu, ale aj široké možnosti pre pestovanie rôznych druhov plodín aj mimo ich hlavnej sezóny.

Loxone Robotic Lawn Mower Irrigation Smart Gardening 1

Vlastnú záhradu milujete a je vaše hobby, ale niekedy máte možno pocit že ste v nej skôr otrokom. Existujú však technológie, ktoré môžu pomôcť minimalizovať starosti a zvýšiť komfort. A tou je inteligentná automatizácia, ktorá vás zbaví zbytočných a dlhých úkonov a zároveň ušetrí peniaze. Čo sa teda dá v záhrade automatizovať?

postreky shutterstock 1

Záhrada spĺňa viacero funkcií. Za prioritné považujeme pestovanie a úžitok z ovocia a zeleniny. Čoraz častejšie však na pozemkoch vymedzujeme aj rekreačné a oddychové zóny. Tie sú späté s príjemným vizuálnym pôsobením a dekoratívnou funkciou. Na tieto účely slúži okrasná výsadba. Aké sú jej výhody a aké riziká hrozia práve okrasnému rastlinstvu?

AdobeStock zahrada

Hľadáte spôsoby, ako dodať vášmu exteriéru kúzlo? Ak chcete na záhrade, terase alebo balkóne vytvoriť jedinečnú, príjemnú a neopakovateľnú atmosféru, poradíme vám, ako to dosiahnuť. Osvetlenie totiž robí divy!

shutterstock mrbacteria

Okolie domu je vstupnou bránou do domácnosti, preto sa snažíme dbať nato, aby vyzeralo reprezentatívne. Je potrebné teda dbať na detailnú starostlivosť – dom a záhrada sa ocitá pod hygienickou taktovkou. Za všetkým sú prírodné, ekologicky vyhovujúce prostriedky. Ktoré konkrétne?

zahradne sedenie zahradny nabytok rodina ratanea sk

Rodinné oslavy, grilovačky, nedeľný obed na terase. Prvé jarné dni sú ako stvorené na otvorenie sezóny v záhrade. Aby ste mohli pozvať rodinu a priateľov a stráviť spoločne príjemný čas, potrebujete dostatočne veľké a pohodlné sedenie na terasu.

zahrada shutterstock

Textílie majú oveľa širšie využitie než len v móde. Za predpokladu funkčných ochranných mechanizmov a odolnej štruktúry nesú svoj význam aj v poľnohospodárstve. Môže ísť aj o bežné práce okolo domu a v záhrade, a tak im pripisujeme všestranný účel. Priblížime ho na príklade rôznych domácich záľub.

shutterstock zahrada tipio2

Aktívne trávenie času v záhrade, či pri opravovaní alebo vylepšovaní technických záležitostí v rámci domácnosti, predstavuje pre Slovákov jedny z najobľúbenejších voľnočasových aktivít. Aby sa toto hobby mohlo pretaviť aj do zaujímavých hmotných či vizuálnych výsledkov, treba si občas pomôcť kvalitným náradím a technikou.