Konštrukcie / materiály / technológie

HELUZ Dum V Ujezd

Ak staviate či rekonštruujete svoje bývanie, viete, akú uhlíkovú stopu majú vami zvolené stavebné materiály, aký úbytok ozónu spôsobujú alebo aká je ich toxicita pre človeka?

PA 1 1

Ste architekt, záhradník, stolár, inžinier, či produktový dizajnér a hľadáte skvelý nástroj, ktorý Vám umožní pustiť sa do sveta 3D modelovania? Ak ste ešte nepočuli o programe SketchUp nezúfajte. V tomto článku sa dočítate, prečo by ste si mali vybrať pre svoju prácu práve tento výkonný software.

Xella Ytong6

Atypické stavby ponúkajú výhľad na vodu, spojenie s prírodou mali spĺňať aj stavebné materiály. Samozrejmosťou boli najvyššie štandardy bývania. Pórobetónové omietky, tvárnice a priečkovky Ytong si spolu so stropmi Ytong vybral investor kvôli vysokej kvalite, príjemnej vnútornej klíme a rýchlosti výstavby.

Mapei UltratopLoft

Trendy sa nevyhýbajú ani stavebnej oblasti. Jedným z pretrvávajúcich je obľúbený koncept liatej podlahy. Preto má i talianska spoločnosť Mapei vo svojom sortimente rýchlo tvrdnúcu maltu ULTRATOP, ktorá je určená na zhotovenie liatej podlahy. 

SK HELUZnaMAX KV

Stavebníci, ktorí sa pustia do stavby s tehlovými výrobkami HELUZ, získajú prístup k pestrej ponuke výhod, pričom součet všetkých benefitov môže dosiahnuť až päť a pol tisíce eur! O tom je nový program HELUZ na MAX, ktorý od 1. septembra 2023 spúšťa spoločnosť HELUZ. Program zahŕňa výrobky a služby, ktoré zákazníci využijú pri stavbe alebo zariaďovaní domu.

AVG Kovová perforovaná fasáda

Perforované fasády AVG s originálnym dizajnom zohrávajú kľúčovú úlohu pri vzhľade a charaktere budovy. Ide o prvý dojem, ktorí návštevníci alebo obyvatelia získajú a často odráža hodnoty a estetiku architektúry. V posledných rokoch sme svedkami vzrastajúceho záujmu o unikátne a inovatívne riešenia vo výstavbe, a práve tu nastupujú na scénu perforované fasády AVG s originálnym dizajnom.

Sunflow energy

Chcete vedieť, ako si vybudovať energetickú nezávislosť? Odpoveďou sú systémy fotovoltaických elektrární, ktoré vám odborníci zo SunFlow Energy vyskladajú presne na mieru podľa vašej spotreby.

septik 1

Pri rozhodovaní o výbere septika sa do popredia dostáva množstvo dôležitých otázok týkajúcich sa účinnosti, dlhodobej spoľahlivosti a udržateľnosti systému. Dôvod je logický. Septik je neoddeliteľnou súčasťou spracovania odpadových vôd, a preto je nesmierne dôležité mať na pamäti viacero faktorov, ktoré budú mať vplyv na jeho správne využitie. Tu sú kľúčové kritériá, ktoré rozhodujú o efektívnom využití septika.