Konštrukcie / materiály / technológie

PORFIX – pórobetón, a.s. ponúka koncovým zákazníkom, ktorí odobrali aspoň 31,5 m3 materiálu PORFIX, službu založenie stavby zadarmo svojimi zakladacími majstrami. Služba spočíva v založení rohov stavby a zlomových miest - približne 20tich tvárnic prvého radu, na ktorých majstri predvedú, ako s materiálom pracovať.

  Hromy a blesky už „nebijú“ len pod Tatrami. Každoročné sucho a teplo spôsobujú veľké búrky spolu s bleskami prevažne nad celým Slovenskom a vedia narobiť značné škody.

Už dávno neplatí, že kameň je chladný materiál vhodný na použitie len do exteriéru, prípadne len do interiéru. Prírodný kameň, ako jeden z mála materiálov pôsobí v správnej kombinácií materiálov luxusne a noblesne. Trúfli by ste si prepojiť exteriér vášho domu obložený...

Keď sa spojí tradícia s modernou technológiou, výsledkom je drevenica, ktorá vytvára priestor pre kvalitné a romantické bývanie.

Prevedieme vás svetom, v ktorom vládne vôňa dreva a materiál, ktorý nikdy neopustí svet stavebníctva. Nevyčerpateľné možnosti a neustále nové využitia tohto jedinečného materiálu vytvárajú okúzľujúci moderný dizajn vášho bývania, ktorý charakterizuje vás a vašu rodinu.

Rodina tehlových prvkov HELUZ FAMILY na výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov sa rozrástla o PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilným priestorom na vonkajšiu tieniacu techniku. Ide o druhú generáciu jedinečného prekladu HELUZ na umiestnenie vonkajších žalúzií, roliet či screenov.

Trh so stavebnými materiálmi sa vyvíja míľovými krokmi. Stále pribúdajúce nové technológie ponúkajú množstvo materiálov sľubujúcich neprekonateľné parametre a výhody. V spleti informácií a ponúk častokrát nedokážeme vyhodnotiť čo je pre našu stavbu najlepšie. 

K doterajším klasickým metódam murovania (tenkovrstvové malty/lepidlá, PUR pena alebo cementové malty) teraz pribudla špeciálna systémová malta pre tenkú škáru HELUZ SIDI, určená na murovanie vnútorných aj vonkajších nosných stien z brúsených tehál HELUZ.