Konštrukcie / materiály / technológie

Fakultná nemocnica Trnava prevzala od spoločnosti ISMONT dar v podobe zrekonštruovaných sociálnych zariadení na Gynekologicko-pôrodníckej klinike. Rodičky využívajú nové toalety, sprchy, či čakacie miestnosti. 

Všetko sa to začalo investorovým výberovým konaním s troma veľmi odlišnými štúdiami. Návrh tehlového a veľkoryso zaskleného domu z dielne Ateliéru Vostracký zvíťazil praktickosťou a dokonalým pochopením potrieb a želaní budúceho majiteľa. 

Trendom súčasnej architektúry sú veľké sklené plochy, ktoré rozširujú obytný priestor, vytvárajú nové, neobmedzené vnímanie miestností a zároveň ponúkajú nádherný výhľad.

Informáciu o investícii bavorskej drevospracujúcej spoločnosti Ziegler Group v novobudovanom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote prijali slovenskí spracovatelia dreva so znepokojením a nesúhlasom.

Známi architekti vyrobili klenutú lávku s rozmermi 12x16 metrov – úplne bez spevnenia.

Materiálová kríza tlačí nahor ceny vo výrobnej sfére. Uviedla to Jana Glasová, analytička 365.bank, v komentári k júnovým cenám priemyselných výrobcov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Slovensko v pláne obnovy a odolnosti plánuje spolufinancovať obnovu 30.000 rodinných domov.

Slováci vyrábajú mobilné letiská takpovediac „na kľúč“, vďaka čomu môžu pristávať lietadlá či vrtuľníky prakticky kdekoľvek, kde si klient tento systém rozmiestni.