Konštrukcie / materiály / technológie

21. storočie tento rok vstúpilo už do svojej druhej dekády, v ktorej bude pravdepodobne pokračovať nastolený trend posledných rokov: Predtým luxusné technológie sa masovo šíria do novostavieb i rekonštrukcií. Predokenné žalúzie, moderné typy osvetlenia, podlahové vykurovanie, rekuperácia, zabezpečenie, multimédiá alebo domáca sauna.Obstojí v takej situácii elektroinštalácia v poňatí, ktorú poznali už naše babičky?

Nezáleží na tom, akú veľkú alebo malú stavbu staviate, spoločnosť Xella Slovensko vám s materiálmi Ytong a Silka ponúka riešenie pre každé podlažie, od pivnice až po strechu. Pórobetónové tvárnice Ytong Lambda YQ predstavujú rýchly, efektívny, cenovo dostupný a udržateľný spôsob výstavby. Spĺňajú prísne normy pre izoláciu a požiarnu bezpečnosť.

Prvá fáza výstavby domu – hrubá stavba – zvyčajne tvorí okolo 15 percent z jeho finálnej podoby. Čo všetko pod tento pojem spadá? Dá sa v dobe masívneho zdražovania stavebných materiálov ušetriť bez dopadu na kvalitu? Na čo je dobré si dať pozor pri výbere materiálov a technológií? Prečítajte si o jemných rozdieloch v hrubých stavbách, ktoré môžu vniesť veľký rozdiel do vášho konečného bývania (a rozpočtu).

V súčasnej modernej architektúre prevláda čoraz viac trend nízkeho sklonu striech.

V Grand Hoteli Permon v Podbanskom sa 9. - 10. júna koná konferencia Vzduchotechnika. SaB je pri tom.

Spoločnosť Ruukki Construction investuje približne štyri milióny eur do novej výrobnej linky na odkvapové systémy vo svojom závode v poľskom Zyrardowe.

Domáci majstri v Nitre a okolí majú k dispozícii nový hobbymarket. Výstavbu predajne Hornbach realizovala slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Developerom projektu bola spoločnosť Atrios v spolupráci so spoločnosťou Nitra Invest.

V oblastiach, v ktorých zaváži každý milimeter, je dobré siahnuť po kvalitných a spoľahlivých prístrojoch. Pozrite si modely pre stavbárov či geodetov, vďaka ktorým bude práca v teréne omnoho efektívnejšia.