Detská izba

Deti rýchlo rastú. Svedčí o tom aj fakt, ako často sa mení nábytok v detskej izbe. Ak ste sa svojmu škôlkarovi rozhodli kúpiť peknú posteľ s detským motívom, je pravdepodobné, že o pár rokov budete musieť kúpiť novú. Platí to aj o stoličkách či stoloch. Čo ak vám však povieme, že môžete kúpiť jeden jediný stôl, ktorý vám vydrží niekoľko rokov?

to otázku si pravdepodobne položili viacerí. Potrebuje malé dieťa svoju vlastnú izbu, alebo mu stačí vyhradený kúsok v izbe rodičov? Odpovedí by ste našli viacero a každá z nich by bola iná. Dieťa však svoju izbu skutočne potrebuje a my vám v dnešnom článku vysvetlíme, prečo. Zároveň vám prezradíme nevyhnutnosti, bez ktorých sa žiadna detský izba nezaobíde.

Možno tušíte, že osvetlenie je dôležitá súčasť zariadenia detskej izby. Prečo to tak je, sa vám pokúsime objasniť v tomto článku.

Pôrod je pre mnohé ženy síce radostnou udalosťou, no pre drvivú väčšinu predstavuje niekoľko hodinové bolesti. Po tom, ako sa bábätko narodí a vy si ho zoberiete domov ešte neviete, na čo všetko si musíte zvyknúť. Všetko je inak, všetko je nové a vy sa potrebujete naučiť žiť s novým členom rodiny. Našťastie existujú rôzne pomôcky, ktoré vám pomôžu.

Športovanie a trávenie voľných chvíľ na čerstvom vzduchu sa začína vnárať stále do väčšieho počtu hláv ľudí. Čo ale spraviť, keď čakáte prírastok do rodiny a jediné čo vás bude môcť držať na vlne športu je domáce cvičenie a prechádzky? Nemusí to tak byť stále. Ak ste pred príchodom dieťaťa trávili čas vonku v prírode, môžete to robiť aj po jeho narodení.

Čo môže architektúra ponúknuť batoľatám? Napríklad kreatívne priestory, ktoré im vytvoria svet plný zážitkov a hier.

S pribúdajúcim vekom dieťaťa sa zvyšujú aj jeho nároky na priestor. Ani sa nenadejete a povinnú školskú dochádzku vystrieda stredná škola a tomu je potreba prispôsobiť všetky potreby vašej ratolesti. Ako správne rozvrhnúť priestor detskej izby a na čo nezabudnúť, než sa pustíte do akejkoľvek rekonštrukcie?

„Pri prvom stretnutí s Jasminou bolo jasné, že toto nebude tá typická bielo-modrá izbička,“ hovorí interiérová dizajnérka Simona Šándorová, ktorej štúdio realizovalo aj detskú izbu pre Sanela, syna Jasminy Alagič a Patrika Rytmusa Vrbovského.