Detská izba

detska izba Photographer Riley Snelling Architect Reflect Architecture Walker Residence

Deti sú na prvom mieste – a to by malo platiť aj pri zariaďovaní interiéru. Stáva sa, že deťom patria najmenšie izby, sú to predsa tí najmenší ľudia. Je však veľmi dôležité dbať na dizajn a funkčnosť detských izieb – prispôsobiť ich potrebám detí tak, aby podporili ich zdravý vývoj a rozvíjanie kreatívneho sveta. 

Aké posteľné prádlo bude najmenšie deti baviť?

Dostať malé deti do postele je niekedy priam nadľudský výkon. Napriek celodennému hraniu, behaniu, skákaniu a iných aktivít sú deti večer čulé a spaniu sa vyhýbajú. Ako docieliť, aby sa do postele tešili a išli spať bez odvrávania? Vyskúšajte zmeniť nudné, jednofarebné prádlo za detsky príťažlivé. Aké posteľné prádlo bude najmenšie deti naozaj baviť a budú ho zbožňovať?

stol shutterstock

Deti rýchlo rastú. Svedčí o tom aj fakt, ako často sa mení nábytok v detskej izbe. Ak ste sa svojmu škôlkarovi rozhodli kúpiť peknú posteľ s detským motívom, je pravdepodobné, že o pár rokov budete musieť kúpiť novú. Platí to aj o stoličkách či stoloch. Čo ak vám však povieme, že môžete kúpiť jeden jediný stôl, ktorý vám vydrží niekoľko rokov?

01 shutterstock 1485793673

to otázku si pravdepodobne položili viacerí. Potrebuje malé dieťa svoju vlastnú izbu, alebo mu stačí vyhradený kúsok v izbe rodičov? Odpovedí by ste našli viacero a každá z nich by bola iná. Dieťa však svoju izbu skutočne potrebuje a my vám v dnešnom článku vysvetlíme, prečo. Zároveň vám prezradíme nevyhnutnosti, bez ktorých sa žiadna detský izba nezaobíde.

Svetelne Stropy detska izba

Možno tušíte, že osvetlenie je dôležitá súčasť zariadenia detskej izby. Prečo to tak je, sa vám pokúsime objasniť v tomto článku.

monitor dychu

Pôrod je pre mnohé ženy síce radostnou udalosťou, no pre drvivú väčšinu predstavuje niekoľko hodinové bolesti. Po tom, ako sa bábätko narodí a vy si ho zoberiete domov ešte neviete, na čo všetko si musíte zvyknúť. Všetko je inak, všetko je nové a vy sa potrebujete naučiť žiť s novým členom rodiny. Našťastie existujú rôzne pomôcky, ktoré vám pomôžu.

shutterstock 1893643903

Športovanie a trávenie voľných chvíľ na čerstvom vzduchu sa začína vnárať stále do väčšieho počtu hláv ľudí. Čo ale spraviť, keď čakáte prírastok do rodiny a jediné čo vás bude môcť držať na vlne športu je domáce cvičenie a prechádzky? Nemusí to tak byť stále. Ak ste pred príchodom dieťaťa trávili čas vonku v prírode, môžete to robiť aj po jeho narodení.

no architects day nursery malvina studio flusser

Čo môže architektúra ponúknuť batoľatám? Napríklad kreatívne priestory, ktoré im vytvoria svet plný zážitkov a hier.