Detská izba

„Pri prvom stretnutí s Jasminou bolo jasné, že toto nebude tá typická bielo-modrá izbička,“ hovorí interiérová dizajnérka Simona Šándorová, ktorej štúdio realizovalo aj detskú izbu pre Sanela, syna Jasminy Alagič a Patrika Rytmusa Vrbovského. 

Kúpa detského nábytku cez e-shop znamená množstvo ušetrenej energie, času a peňazí, ktoré by inak ľudia strávili chodením po nábytkárstvách, zháňaním ladiaceho nábytku a tiež náročným presunom z obchodu domov.

Stôl aj stolička dieťaťu pokojne môžu vydržať od štyroch rokov až do maturity. V konečnom dôsledku rastúci nábytok znamená plus nielen finančne, ale – čo je dôležitejšie – aj zo zdravotného hľadiska.

Nastávajúci rodičia pravdepodobne zápasia aj s rozhodovaním, ako zariadiť detskú izbu. S tým ako dieťa rastie sa totiž menia aj jeho potreby. Práve preto mnohí siahajú práve po “detskom rastúcom nábytku.” Je však naozaj vhodný? A ktorú značku vlastne vybrať?

Ľudia sú dnes takí zaneprázdnení, že čas strávený s rodinnými príslušníkmi sa stal vzácnejším ako kedykoľvek predtým. Rodina Stoneovcov z druhého najväčšieho taiwanského mesta Kao-siung preto chcela vytvoriť interiér, ktorý by podporoval tvorivé aktivity detí a zároveň zbližoval členov rodiny. Vznikol tak byt, ktorý je vlastne ihriskom pre celú rodinu.

Niektoré mamičky môžu byť značne nervózne, pokiaľ ide o základnú starostlivosť o dieťa. Obzvlášť ak ide o prvý, budete si musieť osvojiť niektoré postupy a techniky.

Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité myslieť na to, že dieťa rastie. Za čas bude potrebovať iný nábytok nielen preto, že sa mu nebude ten pôvodný páčiť, ale predovšetkým preto, že z neho vyrastie.

 Spôsobov ako dekorovať detskú izbu je mnoho. Deťom môžete dopriať farebné steny, veselé tapety, alebo nástenku, na ktorú môžu vešať vlastné kresbičky.