text a foto JOLLY JOKER

Sekciové garážové brány sa v posledných rokoch stali najobľúbenejšou alternatívou a štandardom pre riešenie vstupov do garáží rodinných domov. Firma JOLLY JOKER prináša na slovenský trh úplne nový typ garážových brán, ktorý ponúka jedinečné technické riešenie, nadčasový dizajn a nové možnosti využitia interiéru garáže. Reč je o teleskopických garážových bránach Overlap.

 

OVERLAP mod. TEX

 

Patentované riešenie

Firma Silvelox s viac ako 50-ročnou tradíciou prišla pred piatimi rokmi s novinkou – s teleskopickými garážovými bránami Overlap, na ktoré drží celosvetový patent. Tieto brány ponúkajú úplne nový pohľad na riešenie priestoru garážových vstupov.  Inovácie sú pre Silvelox charakteristické od jej začiatkov až po súčasnosť. Vytvára dizajn, ktorý je spojením jedinečných technologických riešení, krásy dreva, ocele a skla a precíznej ručnej práce. Teleskopická brána Overlap je zložená len z dvoch pohyblivých sekcií, ktoré sa zasúvajú jedna pod druhú. Tento mechanizmus je navrhnutý tak, aby samotný pohyb jednotlivých sekcií len minimálne zasahoval do priestoru garáže. 

 

OVERLAP mod. DUO

 

Garážové brány novej generácie

1 Vodiace koľajnice

Vertikálny pohyb brány nevyhnutne vyžaduje inštaláciu vodiacich koľajníc uchytených do stropu, ktoré sú vždy viditeľné a to aj pri zatvorenej bráne.

2 Viditeľný pohon

Pohon je uchytený ku stropu garáže na konci pojazdovej dráhy vo vzdialenosti presahujúcej výšku samotnej brány.

3 Systém pružín

Garážová brána je vyvážená systémom pružín vyžadujúcich pravidelné prehliadky a výmenu. Pružiny naviac predstavujú rušivý prvok.

4 Vnútorná strana

Viaceré horizontálne panely sekciovej brány sú navzájom pospájané rôznymi typmi pántov a kovaní.

 

jolly

 

1 Bez vodiacich koľajníc

Táto vlastnosť je tým čo robí teleskopické brány takými jedinečnými. Vďaka podpornému rámu a dvom pod seba sa zasúvajúcim sekciám nie je nutné inštalovať rušivé vodiace koľajnice.

2 Neviditeľný pohon

Pohon je kompletne zabudovaný do horného rámu brány a nevyžaduje pojazdovú dráhu ani dodatočný priestor.

3 Samovyvažovací systém

Dve sekcie sú vyvážené systémom protizávaží ukrytých v ráme brány. Týmto sa takmer eliminujú diely podliehajúce opotrebeniu.

4 Vnútorná strana

Vďaka jedinečnému riešeniu sa vnútorná strana brány vyznačuje čistým dizajnom bez pántov a kovaní.

 

XnYJ8JTg

 

Bezpečnosť

Teleskopické brány Overlap ponúkajú okrem jedinečného dizajnu aj vysokú mieru bezpečnosti. Špeciálne kliny a hákový mechanizmus zase vylučujú možnosť vypáčenia alebo nadvihnutia brány, pričom tieto dva mechanizmy sú nezávislé od napájania a sú plne funkčné aj v prípade výpadku prúdu. Brány sú certifikované v bezpečnostnej triede 2. Teleskopické brány Overlap sú určené najmä pre tých, ktorí vedia oceniť výnimočné riešenia a nadčasový dizajn v spojení s novými technológiami.

 

www.jolly-joker.sk