Pin It

Značka Arteston, za ktorou sa ukrýva vyše 25-ročná tradícia firmy Krošlák, ukázala, že aj na Slovensku môžu vznikať nábytkové solitéry hodné svetového dizajnu. Vo svojom originálnom výstavnom stánku okrem starších modelov predstavila aj novinky – sebavedomý form_it a modulárny join_it od dizajnéra Michala Riabiča.

 

arteston 01

 

 

Nekonečná variabilita

Pozoruhodná pohovka join_it už svojím názvom odkazuje na modulárnosť sedenia. Model totiž ponúka variabilnú šírku elementov, ktoré možno spájať do väčších celkov. Ide o pohľadový solitér s pekne spracovanou chrbtovou časťou i čelom, takže ho pokojne môžete vystaviť na obdiv zo všetkých strán. Výberom vyšších či nižších vsadených vankúšov, ale tiež voľbou výšky nožičiek dokáže majiteľ meniť charakter samotnej pohovky – páči sa vám viac konzervatívnejší vyšší model alebo ležérny a mladistvý nižší variant, trebárs v odvážnej citrónovej farbe?

 

 

arteston 02

 

 

Vysoké vankúše sú nielenže elegantné, ale poskytujú tiež pridanú hodnotu vyšším ľuďom, ktorí si tu môžu oprieť hlavu rovnako pohodlne ako používatelia s nižším typom postavy. Sedačka bez vankúšov zasa pre zmenu hravo poslúži aj na ležanie. Čerešničkou na torte je netradičné nariasené stredové šitie – detail, ktorý reprezentuje remeselnosť a prácu ľudskej ruky a zároveň vytvára príjemné zaoblenie.

 

 

arteston 03

 

 

Zaviňte sa do deky

Sedenie form_it značka prvýkrát predstavila na poslednom októbrovom Designbloku v Prahe a práve na veľtrhu v Nitre mal svoju slovenskú premiéru. Form_it je jednoduchou kolekciou s kresielkom, sedačkou a stolíkom a možno ju považovať za univerzálnejší produkt určený najmä do reprezentatívnych priestorov.

 

 

arteston 04

 

 

Koncept kolekcie je založený na samotnom tvarovaní a celkovej nálade, ktorú modely vyvolávajú – skulpturálna sedačka aj kresielko síce neponúkajú žiadnu modularitu, zato zaujmú dynamickým sklopeným tvarom a zaoblením, ktoré podčiarkuje vlnka podrúčky. „Pre mňa bola inšpiráciou ležérnosť, sedenie má evokovať deku, do ktorej sa pohodlne zaviniete,“ vysvetľuje Michal Riabič. Sedenie je navrhnuté univerzálne, vyhovie teda nižším i vyšším osobám. Podnož je subtílna, ultratenká linka. Stolík vznikol ako doplnok kolekcie, vychádza z tvaroslovia kolekcie.

 

 

arteston 05

 

 

text: redakcia

foto: redakcia a archív firmy Krošlák

Pin It