Pin It

text a foto Woodplastic Slovakia

Uvažujete o novej terase? Ak sa rozhodnete pre výrobok od českej spoločnosti WPC – WoodPlastic, môžete si byť istí, že máte to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Na hlavné dôvody, prečo si vybrať WPC a prečo práve WoodPlastic®, sme sa spýtali Veroniky Píšovej, country sales manažérky spoločnosti Woodplastic Slovakia.

 

noname 4

 

Chceli by sme peknú terasu. Čím máme začať?

Terasa je výborná vec. Aby vám však dobre a dlho slúžila, poriadne si premyslite, čo od takej terasy vlastne očakávate – kto, kedy a ako ju bude najčastejšie využívať a aký materiál vám vyhovuje. Na trhu je široká škála terás, od drevených, cez keramické, až po betónové. Najmodernejšie terasy sa dnes zostavujú z dosiek vyrobených z kompozitu označovaného ako WPC (Wood-Plastic Composite), čo je veľmi odolná, plne recyklovateľná zmes drevnej múčky a zdravotne vyhovujúceho polyméru.

 

Aké sú hlavné prednosti terás z kompozitu?

Wood-plastic materiál bol vyvinutý preto, aby dokázal dlhodobo obstáť v náročných vonkajších podmienkach, a to bez zásadnej zmeny vzhľadu a vlastností. WPC neprekáža slaná voda, ani bazénová chémia. Nemá naň vplyv ani striedanie teplôt, netvoria sa na ňom triesky, je stálofarebný a nie je nasiakavý. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sú terasy z WPC stále obľúbenejšie, je aj to, že sa o ne takmer nemusíte starať. Ak sú dobre namontované, stačí ich jeden až dvakrát za rok poriadne opláchnuť vodou. To je všetko. Okrem umytia nie je potrebná žiadna ďalšia údržba, žiadne ďalšie náklady.

 

Je možné u nás zohnať zaručene kvalitné WPC terasy?

Kvôli dlhej životnosti terás z WPC bez straty ich vlastností je najdôležitejšie to, z čoho a ako sa vyrábajú. Rozdiely v kvalite terás z kompozitu, ktoré si dnes na trhu môžete zaobstarať, môžu byť u rôznych výrobcov a predovšetkým u dovozcov, priepastné. Dobrou správou je, že jedným z najrešpektovanejších výrobcov terás v Európe je rýdzo česká spoločnosť WPC – Wood Plastic. Tá vlastní licenciu na unikátnu americkú laserovo riadenú technológiu výroby Strandex, ktorá predpokladá využívanie len tých najkvalitnejších surovín. Vďaka plnému profilu sa terasy od tejto firmy ľahko a rýchlo kotvia, a pritom sú naozaj odolné.

 

Sú terasy z kompozitu dostatočne atraktívne? 

Dosky WoodPlastic® zahŕňajú celú škálu farebných odtieňov a zároveň dokážu verne imitovať najrôznejšie druhy drevených povrchov. Sú to reliéfy evokujúce luxusné exotické dreviny, prírodné vzory v kombinácii s nepravidelným žíhaním, elegantné hladké dosky hebké na dotyk, ako aj čisté linky drážkovaných dosiek, ideálnych k bazénu. Momentálne sú trendom hlavne širšie terasové dosky MAX, ktoré umožňujú vytvoriť elegantné vzory povrchu terasy a zároveň jej poskytnú nezameniteľný vzhľad vďaka menšiemu množstvu škár.

 

noname 3

 

TERASY, PLOTY A OBKLADY WOODPLASTIC®

» Odolný kompozit z dreva a polyméru so zárukou až 25 rokov.

» Ekonomicky výhodné produkty vďaka absencii údržby.

» Materiál je stálofarebný a jeho kvalita sa časom nemení.

» Výrobky majú atraktívny dizajn a sú príjemné na dotyk.

» Ponuka zahŕňa široké spektrum povrchov a farieb.

» Bezpečnosť zaručuje protišmykový povrch bez triesok a štepov.

» Montáž finálnych zostáv je jednoduchá a rýchla, možná aj svojpomocne.

» Ekologicky šetrný a kompletne recyklovateľný materiál.

 

 

Pin It