Ak nemáte čas tvoriť dekorácie vo vintage štýle a využiť pri tom funkčný nábytok, ktorý je potrebný len opraviť a dotvoriť vlastnými rukami. Je tu pre vás nadčasový obchod, v ktorom si zadovážite všetko, po čom vaša romantická duša túži.

 

Vintage štýl je jedinečný štýl, ktorý predstavuje súhru medzi historickými prvkami, ktoré znovu dostávajú šancu v interiéri. Domov tak nadobúda správnu historicko-romantickú atmosféru. Rustikálne prvky sú pôvodom z Francúzska. Vintage je úzko prepojený a kombinovateľný s retro štýlom, je charakteristický svojou kvalitou, a zároveň spätý s tlmenými farbami, jemnou pastelovou ružovou – a čo je hlavné, nikdy nevyjde z módy. Môžeme hovoriť o večne večnom štýle. Pri zariaďovaní vašej spálne si vyberiete z veľkej ponuky posteľnej bielizne a prehosov s bordovo – červenými kvetmi.

 franczúzska lavička

 Foto: Palast - Novinka, francúzska lavička od Dánov

 

Ku materiálom, ktoré bohato využíva, patria prvky dreva, kovu, skla, či keramiky v podaní kvality a masívu. Krásna vanilkovo-žltá keramická šálka s podšálkou Rustic Romantic presne podľa vašich predstáv sa hodí do vášho interiéru. Masívne kvalitné drevo, alebo masívny čistý biely nábytok, ktorý len podčiarkne každú romantickú dušu, je tak isto jeho súčasťou. Nábytok z masívu je pri správnej starostlivosti v domácnosti schopný prežiť celé generácie a po rokoch každý škrabanec nadobudne špeciálnu citovú hodnotu. Váš interiér bude postavený na magických detailoch dekorácií, ktoré vám pomôže vybrať nadčasový e-shop Palast. Dekorácie, ktoré dotvoria váš domov eleganciou a pôvabom, ktoré vo vašom dome doteraz chýbali si nájdu svoje miesto a urobia váš domov domovom.

 

23593404 449014968829698 6336596382762334488 o

Foto: Palast - biele lustre

 

23592065 447591878972007 3524173398082274998 o

 Foto: Palast - čierna vaňa v romantickom štýle

 

Obľúbenci Shabby chic štýlu, ktorý je kombinovaný spolu s vintage aj industriálnym prevedením, môžu nájsť nové inšpirácie práve v obchode v Banskej Štiavnici. Shabby chic je štýl s nedokonalým povrchom, môže byť úzko prepojený so štýlom vintage. Dominantou je, že si svoj interiér tvoríte vy. Heslom Shabby chic je prerobiť, opraviť, znovu sfunkčniť. Ak máte na povale niečo, čo by stálo za renováciu – pustite sa do tvorenia romantického interiéru. Typickým prvkom môže byť prírodná  knižnica s  čiernymi kovovými úchytkami v kombinácii s drevenými knopkami.

Začiatky tohto štýlu siahajú na začiatky 80. rokov minulého storočia až do Londýna. Pôvodne sa starý opotrebovaný nábytok začal prerábať na umelecké diela. Výrazným prvkom tohto štýlu je dnes recyklácia a trvalo udržateľné zdroje. Vo väčšej miere pripomína vintage štýl, ale jeho najväčšou podstatou je ošúchaný nábytok, nedokončený náter, škrabance a rôzne nedokonalosti na povrchu. Základné sú všetky odtiene bielej farby doplnené o dekorácie v tlmených vintage farbách.

crop 1

Foto: Palast - výsuvná lampa v industriálnom štýle 

 

Aby toho nebolo málo, k historickým štýlom neodmysliteľne patri aj industriálny štýl – a v tomto e-shope nájdete dekorácie aj z tohto súdka. Sú nadčasové a efektné. Dnes veľmi populárny štýl v baroch a reštauráciách. Podstatou je revitalizovanie priemyselných plôch do obytných objektov. Základným pilierom, na ktorom stavia tento štýl je ponechať základný vzhľad budovy – či už ide o betónový neopracovaný povrch, odkryté konštrukčné prvky a rozvody v interiéri alebo oceľové trámy, či železobetónové stĺpy. Typické sú priemyselné svietidlá s kovovým vzhľadom, a tak isto aj veľké žiarovky pripomínajúce továrenské lampy. Dominantou je nábytok na kolieskach. Nábytok a celý interiér pozostáva najmä z kovu, masívu, kože a charakteristická je oceľ, ako aj plechové doplnky, laná a meď. Farby sú v odtieňoch sivej, hnedej, čiernej alebo terakotovej – tehla na stenách. S vôňou Tabacco s nádychom starých čias si vybavíte staré kaviarne, ktorých steny sú nasiaknuté jedinečnou zmesou vôní, ktoré dohromady dávajú sladkú arómu voňajúcu po tabaku, káve, čaji a likéroch.

 

industrial

Foto: Palast - industrial

 

Ak predsa len nemáte dosť veľkú fantáziu v obchode Palast v historickej Banskej Štiavnici nájdete všetko, čo vaša romantická duša potrebuje. Jedinečný obchod v kombinácií štýlov vintage, retro, shabby chic a industrial dohromady. Nájdete tu originálne aj nadčasové dekorácie, ktoré dýchajú históriou. Pre inšpiráciu, ako si naladiť Vianoce aj v tomto duchu, je pripravený široký sortiment vianočných dekorácií a vianočných stromčekov priamo v kamennej predajni. Nemôže chýbať ani biela kožušina, ktorá sa stáva hitom sezóny. Nezabudli ani na záhradné dekorácie, svietidlá a nábytok do vášho domova. A odkiaľ všetky jedinečné kusy nábytku pochádzajú? Priamo z Dánska.

 

 

vianoce

Foto: Palast - Vianoce v Belgicku

 

Stolovanie

Foto: Palast - stolovanie

Obchod vznikol z nápadu majiteľky, ktorá už od detstva túžila vnášať interiérom dušu. Popri práci profesorky na strednej škole vyrástol v roku 2017, jej prvotne internetový, neskôr kamenný obchod. Ing. Petra Palášthyová najskôr začínala spolupracovať s Dánskou firmou. Dnes udržuje a ďalej vytvára dobré vzťahy v rámci celej Európy a to s Holandskom, Českou republikou a tak isto aj Belgickom.

 

 

Inšpirujte sa a vyberte si z množstva nadčasových dekorácií na: www.palast.sk

 

Pin It