Už 27. ročník medzinárodnej výstavy Infotherma 2020 v Ostrave na tému: Vykurovanie – úspora energie a zmysluplné využívanie obnoviteľných zdrojov – je tento rok obsadená 354 firmami a inštitúciami, aktuálne sa koná od 20. januára až do štvrtka 23. januára – a my pri tom, ani tento rok, nechýbame.

 

Poznáme víťazov Top výrobkov Infothermy 2020, ktorí bojovali o svoje prvenstvo prostredníctvom hlasovacej internetovej súťaže.

Vyhlásené TOP výrobky

Na treťom mieste sa umiestnil výrobok plochého elektrického ohrievača vody Velis Evo Dry od firmy Ariston Thermo CZ.

 

plochého elektrického ohrievača vody Velis Evo Dry stavebnictvo byvanie

 

Druhé miesto obsadil výrobok inteligentného termostatu Bosch CT200 s aplikáciou EasyControl od spoločnosti Bosch Termotechnika. Predstavuje revolučný spôsob ovládania vykurovania prostredníctvom chytrého telefónu. Funguje ako ekvitermická regulácia bez nutnosti inštalácie vonkajšieho čidla. Prostredníctvom aplikácie o počasí si stiahnete aktuálne dáta z predpovedi o počasí. S pokročilou detekciou prítomnosti osôb v dome a zónovou reguláciou teploty sa vykurovanie spustí len vtedy, keď to naozaj bude nutné. Spoločnosť Bosch ponúka termostat v bielom aj čiernom prevedení. 

 

vitaz infotherma bosch veltrh ostrava 2020 kurenie

 

Prvenstvo si zaslúžil výrobok LUCIE 200 split vnútorná systémová jednotka PRO NIBE SPLIT od spoločnosti Družstevné závody Dražice.

 

vitaz infotherma stavebnicvo drazice

 

Vrámci výstavy sa viedli diskusie na témy výmeny kotlov, šetrné hospodárenie s dažďovou vodou ako aj stavebný zákon a s ním spojené náklady na bývanie, ceny a súčasná dostupnosť palív a mnoho iných tém zaoberajúcich sa vykurovaním a úsporami zdrojov.

Výstava prebieha aj v nasledujúcich dňoch až do štvrtka, kde budú pokračovať odborné diskusie počas odborného sprievodného programu. Výstavu Infotherma 2020 otvárala vstupná expozícia s názvom Dom plný energie a informácií. Prebiehajú v Konferenčnom centre a vo vstupnom pavilóne A1. Hovorilo sa o zákone, konkrétne o zákaze prevádzkovania zastaraných kotlov 1. a 2. emisnej triedy, ktorý má nadobudnúť účinnosť v septembri roku 2022, a bude platný len v Českej republike. Po minulé roky sa výstava konala vo Frýdlante nad Ostravicou a v posledných rokoch sa koná na ostravskom Výstavisku Černá louka. Na Infotherme sa každoročne stretávajú len poprední výrobcovia, predajcovia, montážne aj servisné firmy a odborná verejnosť s cieľom predstaviť všetkým návštevníkom akcie novinky a smery, ktorými sa uberá moderné vykurovanie a stavby spojené s ekonomickým bývaním. Infotherma 2020 je tradične venovaná vykurovaniu, úsporám energií a zmysluplnému využívaniu obnoviteľných zdrojov v malých a stredných objektoch. Projekty a produkty sa na výstave každoročne menia v závislosti od dopytu služieb na trhu.

 

 

Nechýbali sme pri tom! 

 

mediast infoterma 2020 veltrh

 

infotherma2020 medialny partner stavebnictvo byvanie mediast

Pin It