Pin It

„Ako sme prešli od univerzálneho k individuálnemu“

 Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre prináša návštevníkom výstavy Nábytok a Bývanie už 30 rokov novinky z oblasti nábytkového dizajnu, bytových doplnkov a zariadení pre dom i záhradu. Nebude tomu inak ani v roku 2020, kedy výstavisko opäť ožije na šesť dní, od 10. do 15. marca, tradičnou prehliadkou súčasného bývania a novinkami pre nasledujúcu sezónu.  

Témou roku 2020 je rozmanitosť. Pomocou nábytku a bytových doplnkov si ľudia môžu pretvoriť svoj dom či byt podľa individuálnych predstáv. Univerzálne zostavy, bohato vybavené nábytkové celky a bytové steny sú nenávratne preč. Dnes má každý možnosť vytvoriť si autentické prostredie šité na mieru celej rodine a jej meniacim sa potrebám. A nové výrobné technológie tento proces individualizácie umožňujú. Narástol tiež dopyt po nábytku prírodného pôvodu, z ekologických či plne recyklovateľných materiálov.

 

dsc 0546 copyVýstava Nábytok a Bývanie v minulých rokoch

Premeny životného štýlu a životných priorít sa odzrkadľujú v premenách nábytku, vybavenia domácnosti, využitia výpočtovej techniky k riadeniu chodu domácností a stráženiu obydlí, v novej audiovizuálnej technike a v prepojení interiéru s exteriérom.
Súčasťou 30. ročníka medzinárodného veľtrhu Nábytok a Bývanie bude i 23. ročník výstavy Fórum dizajnu, ktoré ponúka prehliadku aktuálneho dizajnu z dielní slovenských profesionálnych dizajnérov, doplnenú ateliérovou tvorbou študentov dizajnu. Filozofia Fóra dizajnu sa nemení, zámerom je podnecovať dizajnérov k tvorbe, vytvárať možnosti spolupráce dizajnérov a výrobcov, umožniť kontakt študentov a nádejných profesionálov s výrobnou sférou. Pre jubilejný 30. ročník veľtrhu pripravuje Slovenské centrum dizajnu odbornú konferenciu, ktorá sa bude venovať témam kontinuity, inovácie, tradície a ich konkrétnych podôb v oblasti dizajnérskej tvorby.

 

nabytok 04

 


Veľtrh Nábytok a Bývanie doplní aj 5. ročník výstavy Moderné drevodomy. Samostatný pavilón vytvorí Zväz spracovateľov dreva SR pre prezentáciu svojich členských spoločností. Počas výstavy Nábytok a Bývanie sa uskutočnia dve odborné konferencie zamerané na tému „Digitalizácia vo výrobe nábytku“ a „Premeny bývania v nadväznosti na vek človeka“.
Veľtrh Nábytok a Bývanie môže do vášho domova vniesť svieži vietor. Má k tomu všetky predpoklady – úctyhodnú výstavnú plochu 24 tisíc m2, viac ako 400 vystavovateľov, množstvo odborníkov a bytových poradcov, ktorí vám pomôžu nájsť ideálne riešenie pre váš byt či dom. V roku 2019 navštívilo veľtrh až 78 522 návštevníkov.
Odborná i široká verejnosť sa už teraz môže tešiť na veľkolepú ponuku najúspešnejších firiem z domova aj zo zahraničia. Čestným hosťom veľtrhu Nábytok a Bývanie 2020 v Nitre bude aj inšpiratívny český dizajnér Petr Novague. Ide o svetovo úspešného dizajnéra, ktorý je držiteľom desiatich ocenení Red Dot Awards, štyroch ocenení German Design Awards a ďalších viac ako sedemdesiatich prestížnych cien. Z jeho dizajnérskeho štúdia Novague pochádza mnoho návrhov produktov, od nábytku, cez bicykle, spotrebnú elektroniku, zubné kefky až po koncepty automobilov. 

 

 Novague2Veľtrh Nábytok a Bývanie 2020 je podujatie, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Nekonečné kilometre cestovania do showroomov jednotlivých výrobcov nahradí jedna cesta na veľtrh, kde budú všetci výrobcovia a dodávatelia nábytku na jednom mieste. Pohodlie nákupu cez internet má určite svoje výhody, no z fotografie či videa nie je možné zistiť nakoľko je sedačka pohodlná, kuchynská zostava skutočne ergonomická a pod. Vyskúšať si výrobok a priamo konzultovať jeho výhody s predajcom je nenahraditeľné, obzvlášť ak je predajcov niekoľko stoviek pod jednou strechou. Všetky zakúpené vstupenky na veľtrh Nábytok a Bývanie 2020 budú zlosovateľné. Ceny do tomboly venujú členské spoločnosti Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky. Veľtrh Nábytok a Bývanie ponúka i zaujímavý sprievodný program v podobe preventívneho projektu „Ako si ochrániť bývanie“. Jedinečný poučný zážitok zaručujú akčné zásahy polície, hasičov, ochrana objektov policajného zboru, pyrotechnik, policajná kynológia a hipológia. Celkovú atmosféru zachovajú v poučnom duchu aj odborníci z občianskeho združenia Bývajme bezpečne a preventisti z radov polície a hasičského zboru. Nenechajte si ujsť 30. ročník najväčšej prehliadky nábytku a bývania v stredoeurópskom regióne! Veľtrh Nábytok a Bývanie môžete navštíviť od 10. do 15. marca 2020 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

 

Pin It