CUPRA má teraz vlastný areál, v ktorom sa budú vyvíjať budúce modely značky. Nový model CUPRA Leon bude mať svetovú premiéru 20. februára v novej centrále.

  

EDIFICIO CUPRA 03

 

Sofistikovaná značka, ktorá si zakladá na dizajne, športovom charaktere, inováciách a jedinečnosti, nemôže mať obyčajný areál. Preto značka CUPRA vybudovala svoju centrálu, ktorá dokonale reprezentuje jej DNA. CUPRA Garage bude nová centrála značky. Uplynuli dva roky od zrodenia značky CUPRA a jej filozofia a hodnoty zostali nezmenené – ísť svojou vlastnou cestou. A značka to robí aj svojou novou centrálou. Dvojpodlažná budova má atraktívny dizajn, pripomínajúci boxy na pretekárskej trati.

 

EDIFICIO CUPRA 02

 

Centrála CUPRA predstavuje kulmináciu našej konsolidácie ako nezávislej značky. Vlastné zariadenia nám umožnili rozšíriť náš tím na 200 zamestnancov, ako aj rozšíriť našu rodinu automobilových fanúšikov na celom svete,“ povedal Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA. V súlade s trendom mobility budúcnosti je nová budova vybavená 12 nabíjacími miestami pre elektrické automobily.

 

EDIFICIO CUPRA 01

 

Budova sa vyznačuje najnovšími inováciami v oblasti dizajnu, materiálov a povrchov. Okrem toho je energeticky úsporná, osvetlenie a teplota sa automaticky regulujú podľa počasia. Navyše sú materiály použité na výstavbu šetrné z hľadiska životného prostredia. V centrále má svoje priestory aj oddelenie CUPRA Racing Factory. Tam sa bude vyrábať nový okruhový špeciál CUPRA Leon Competición a kde sa bude finalizovať vývoj modelu CUPRA e-Racer, elektrického cestovného automobilu pre preteky na okruhoch, ako aj niektorých ďalších špeciálnych modelov.

 

CONSTRUCCION SEDE CUPRA 23

 

Na fasáde budovy dominuje hliníkové logo medenej farby Cup Copper, ktorá sa používa aj na kolesách a detailoch interiéru automobilov CUPRA. Na budove sú použité charakteristické prírodné farebné tóny a materiály ako meď a žula, ktoré vyjadrujú osobnosť značky v jej modeloch. Nová centrála značky CUPRA bude slávnostne odhalené 20. februára a na podujatí sa uskutoční aj svetová premiéra nového modelového radu CUPRA Leon.

 

Pin It