sanosil

V súvislosti s koronavírusom sa stále častejšie skloňuje slovo dezinfekcia. Zvýšené nároky na hygienu sa netýkajú len prípravkov na ruky, ale aj domovov či pracovísk. Unikátny a moderný dezinfekčný program nám predstavil Michal Hanus zo spoločnosti SANOSIL SK.

 

Môžete nám v skratke predstaviť vašu spoločnosť?

Sme slovenským zastúpením švajčiarskej značky SANOSIL a na trhu pôsobíme už ôsmy rok. Poskytujeme komplexné riešenia– strojové vybavenie aj chémiu – v oblasti dezinfekcie pitnej, úžitkovej, bazénovej, chladiacej či technologickej vody, povrchov, priestorov, klimatizácií a vzduchotechniky, máme však aj prípravky do domácností a na osobné použitie. Všetky naše dezinfekčné látky majú patentované zloženie peroxidu vodíka a koloidného striebra. Sú výlučne bez chlórové a spĺňajú najprísnejšie hygienické a environmentálne predpisy.

 

Na slovenský trh ste priniesli unikátnu metódu dezinfekcie priestorov. V čom je jedinečná?

Aplikácia je veľmi jednoduchá, vylučuje možnosť ľudskej chyby a má účinnosť 99,9999 %, čo predstavuje úroveň sterilizácie. Špeciálny generátor HaloFogger® premení dezinfekčný prípravok Sanosil® na suchú hmlovinu a tú aplikuje do priestoru. Aerosolový spad prenikne úplne všade a nevynechá žiadne miesto bez ošetrenia. Celý proces je automatizovaný.

 

Aké vlastnosti má takáto forma dezinfekcie?

Ošetrované povrchy nezmáča, nespôsobuje koróziu materiálov, nepoškodzuje citlivé elektronické zariadenia, plochy netreba oplachovať či neutralizovať, je zdravotne vyhovujúca pri kontakte s pitnou vodou a potravinami, neškodí ani kvetom a rastlinám. Používa sa aj v kuchyniach a v priestoroch s tzv. zelenými stenami. Sanosil nevytvára žiaden zápach.

 

Do akých priestorov je vhodná?

V podstate do všetkých, od detských škôlok, až po sterilne čisté priestory vo farmaceutickej výrobe. Máme komplexný program a ucelené rady prípravkov v rôznych koncentráciách na viacero aplikácií. Uplatnenie nájdu tam, kde sa kladú vysoké nároky na kvalitu, ekologickú neškodnosť a moderné technológie. Vyhľadávajú nás priemyselné závody, kancelárske budovy, biznis centrá, dátové centrá, developeri, správcovské spoločnosti aj individuálni klienti, pre ktorých zabezpečujeme komplexný program dezinfekcie priestorov, pitnej a úžitkovej vody, vzduchotechniky a pod. Je to efektívnejšie, ako keby tieto služby poskytovalo viacero dodávateľov. To šetrí čas a v konečnom dôsledku i nemálo peňazí.

 

Dá sa Sanosilom upravovať aj voda?

Samozrejme. Sanosil nemení jej chuťa vôňu, preto je ideálny na modernú bezchlórovú úpravu pitnej vody alebo vody zo studne. Hygienicky zabezpečujeme aj všetky typy bazénov, víriviek a wellnesscentier. Menej známou aplikáciou je ochrana teplej vody voči Legionelle, alebo dezinfekcia polievacích a závlahových systémov, chladiacej a technologickej vody. Máme aj špecializované prípravky do septikov a retenčných nádrží.

 

Na aké účely sa dajú vaše produkty použiť v domácnosti?

Môžete nimi dezinfikovať akékoľvek povrchy a priestory, kuchynské vybavenie vrátane vnútorných častí a potrubí domácich spotrebičov, hračky, športové náčinie, oblečenie, obuv, pelech domáceho miláčika. Potraviny či pitná voda sú po kontakte s našimi prostriedkami zdravotne absolútne vyhovujúce, nemenia ich vôňu ani chuť.

 

Pin It