Z produktu, ktorého primárnou úlohou zostáva ochrana nehnuteľnosti, je dnes služba, od ktorej môžu zákazníci očakávať viac ako len mechanickú prekážku proti zlodejom, ohňu či hluku. Čo všetko treba pri nákupe bezpečnostných dverí vyžadovať?

 

bezpečnostne dvere system zamykania

 

 

 1.

Originálny certifikát

Práve certifikát by mal byť pri kúpe dverí prvým a základným kritériom výberu. Ak dvere certifikát nemajú, znamená to, že nie sú bezpečnostné. Čím je číslo bezpečnostnej triedy vyššie, tým vyššia je aj bezpečnosť dverí.

 

 

2.

Dvere ako kompletný set

Tak ako v minulosti aj dnes laikov pri výbere dverí obvykle zaujíma počet istiacich bodov, ktoré po zamknutí zapadnú do otvorov po obvode zárubne. Faktom je, že tento prvok sám o sebe nie je pre bezpečnosť určujúci. Aby istiace body splnili svoj účel – teda ochránili dvere pred vypáčením – musia byť dvere osadené v dostatočne odolnej zárubni. Rovnako dôležité je, aby boli dvere vybavené zámkom a kovaním, ktoré patria do rovnakej bezpečnostnej triedy.

 

 

 3.

Zameranie a montáž

Bezpečnostné dvere sú v súčasnosti komplexná služba, nie samostatný produkt. Služba sa začína už pri prvom kontakte s autorizovaným predajcom. Po úvodnej konzultácii by mal vyslať ku klientovi do nehnuteľnosti servisného technika, ktorý presne zameria výšku, šírku a hrúbku otvoru pre bezpečnostné dvere a zárubňu.

 

 

 4.

Servis a záruka

Z hľadiska zabezpečenia domácnosti je rovnako ako odborná inštalácia dverí a zárubní dôležitá aj bezpečnosť a kvalifikovanosť pozáručného servisu. Každý seriózny predajca vám automaticky ponúkne kompletný časovo neobmedzený a bezplatný servis.

 

 

 5.

High-tech riešenia

 Pred 30 rokmi sa bezpečnosť obmedzovala predovšetkým na mechanické prvky. Dnes si môže zákazník zvýšiť bezpečnosť aj použitím rôznych smart technológií. Medzi najobľúbenejšie smart technológie patrí inteligentný motorický zámok, ktorý využívajú zákazníci uprednostňujúci ovládanie dverí inak ako bežným kľúčom. Dvere tak môžu ovládať diaľkovým ovládačom – priložením čipu, dotykovou pin klávesnicou, odtlačkom prsta, aplikáciou cez smartfón. Inteligentný motorický zámok sa dá nastaviť tak, aby pri každom zatvorení dvere automaticky uzamkol, čím je priestor vždy plnohodnotne chránený.