Pri zariaďovaní bytu alebo domu určite každý z nás uvažuje o tom, akými dekoračnými prvkami by sme mohli vytvoriť z priestoru náš vysnívaný domov. Ak nám nestačia klasické riešenia a radi by sme oživili svoj byt elegantnou stropnou dekoráciou so skrytým osvetlením, je čas zabudnúť na sadrokartón. Existuje instantné a elegantné riešenie: stropné dekoračné ostrovy z ľahkého XPS polystyrénu, ktoré sú dostupné už aj na Slovensku.

 

Indecor Design SaB 1

 

Moderné a jednoduché riešenie

Štvorec, obdĺžnik, vlna alebo kruh? Štandardné stropné ostrovy vytvárajú v byte elegantnú atmosféru, ktorú môžeme stupňovať a vyzdvihnúť farebnými svietidlami alebo LED pásom. Deti určite poteší dekoračný stropný ostrov v tvare kvetu alebo „hviezdnej oblohy“, v ich obľúbených farbách. Ak si v byte neprajeme výraznú zmenu, chceme len nenápadnejšiu zmenu vzhľadu priestoru, namontujme si polystyrénové lišty s miestom pre LED pás, ktoré neslúžia len na zakrytie prasklín na spojoch steny, ale dodajú izbám a priestoru vytúžený štýl a vzhľad. Farbu meniace osvetlenie môžeme riadiť diaľkovým ovládačom aj z pohodlia našej sedačky: jedným pohybom si môžeme vyčariť aj farbu roka – elegantné fialové svetlo v našom byte.

 

Indecor Design SaB 2

 

Nielen do domu, ale aj do kancelárie

XPS polystyrén je veľmi ľahký, ale prekvapivo pevný materiál. Z neho vytvárané rôzne formy sú ľahké, a dokonca nám stačí na aplikáciu hotových stropných ostrovov iba vhodné lepidlo. Nepotrebujeme žiadne kovové nosníky, alebo drevenú konštrukciu, takže nemusíme ani vŕtať. A samozrejme ak chceme niečo naozaj jedinečné do nášho bytu, z XPS polystyrénu sa dajú ľahko vytvoriť aj prvky „šité“ na mieru. Dekoračné prvky môžeme použiť nielen v byte, ale aj v kancelárskych miestnostiach a hodia sa aj do reštaurácií a kaviarní. Zabudované LED spoty nám poskytnú potrebné množstvo svetla aj v zasadačkách.

 

Indecor Design SaB 3

 

Text a foto: Indecor Design

Kompletnú ponuku XPS dekoračných prvkov, a viac informácií o produkte nájdete na webshope Indecor Design.