Či už máte nové bývanie alebo si chcete to aktuálne prispôsobiť čo najbližšie svojim predstavám, každý sa snaží vytvoriť príjemnú atmosféru, kde sa dobre cíti a s radosťou sa tam vracia. Často sa stáva, že sa necháme inšpirovať inými interiérmi, svojim okolím, alebo si len vyberáme prvky dizajnu, ktorý je aktuálnym trendom. Ideálne by mal byť prepojený dizajn hrubej stavby s drobnými estetickými detailmi v interiéri.

 

Tak ako v dlhodobých marketingových stratégiách, tak aj v dlhodobom dizajnovom zámere by mali byť jasne zadefinované prvky: štýl, farby a materiál, ktoré by mali mať jednotnú prezentáciu. Správne zadefinovanie umožňuje šetrenie financií, zjednotenie, profesionalitu projektu a celistvú myšlienku v čase.

 

dekoria zariadenie jedalne stylovy dekor stavebnictvo byvanie

 

 

Nech to má štýl…spolupráca s dizajnérom

 

Interiérový dizajn. Tento pojem je každému známy, ale nie je jednoduché sa vo všetkých jeho druhoch vyznať, dokonca sa niekedy jednotlivé štýly navzájom prelínajú. Na druhej strane môžu byť od seba tak odlišné, že v interiéri je nepredstaviteľná ich vzájomná kombinácia. Vytvorenie interiérového dizajnu je náročné, riadi sa viacerými pravidlami a preto je nevyhnutné spolupracovať s architektmi a dizajnérminajmä v prípade väčších stavieb ako sú napr. hotely.

 

 

dekoria vybavenie a zariadenie obyvacky stavebnictvo byvanie

 

 

Z dlhoročných skúsenosti vieme, že taká spolupráca má iba samé výhody. Od návrhu až po realizáciu hodnotného priestoru sa Vám odstupom času vrátia všetky investované náklady. Ak porovnáme slovenské hotely so zahraničím, vidíme že za hranicami sa hoteliéri vedia „viac odviazať“, čo sa týka skĺbenia architektúry, farby a materiálov použitých v interiéri. Vhodným príkladom sú stavby, kde dokázali dizajnéri spojiť minulosť s budúcnosťou alebo do moderných stavieb vniesli minulosť vďaka obrazom, fotografiám a iným interiérovým doplnkom a dekoráciám.

 

 

dekoria byvanie v style stavebnictvo byvanie

 

 

Farby sú nositeľom atmosféry v interiéri

 

Rozhodovanie sa pri výbere farieb potrebuje nielen čas, ale aj myšlienku a premyslený nápad. Ide o zmenu v interiéri na dlhšie časové obdobie, preto by sa výber a kombinácie jednotlivých farieb nemali zanedbať. Farby majú viaceré významné vlastnosti, symboliku a netreba zabúdať ani na psychológiu farieb. Je dobre známe,  že farby ako pozitívne, tak aj negatívne vplývajú na psychiku človeka a ovplyvňujú tým celkovú atmosféru v domácnosti.

 

 

dekoria zariadovanie interieru farebne clenenie ploch stavebnictvo byvanie

 

 

V prípade veľkých plôch opticky zmenšujú alebo naopak zväčšujú priestor a majú veľký význam pri celkovom prepojení interiérových prvkov a myšlienky výsledného štýlu. Taktiež farby použité na textíliách a ich zmena je jedna z najrýchlejších a najlacnejších investícií, ktoré výrazne zmenia vnímanie priestoru. Sú vo svojej podstate spotrebným materiálom ale pritom výrazne ovplyvňujú celkový dizajn.

 

 

Ako to vnímate vy?

 

Pri zariaďovaní interiéru sa každý zaujíma najmä o estetickú stránku – farby, materiál, štýl a pod. Naše podvedomie však vníma niektoré kombinácie v interiéri pozitívne a niektoré naopak negatívne. Keď sa chcete vyhnúť negatívnej atmosfére, zlému pocitu alebo zlej nálade, vždy by ste sa pri zariaďovaní interiéru mali riadiť svojimi emóciami.

 

 

 dekoria zariadenie kuchyne stavebnictvo byvanie

 

 

 

Každý človek je odlišný a preto sa nie vždy treba riadiť zaužívanými pravidlami. Ak je interiér plný výrazných vzorov či farieb a dominuje mu prílišná kombinácia materiálov, podvedome môžeme cítiť nepokoj.  Prekážať však môže i prísne minimalistický interiér.

 

 

dekoria zariadenie a dekor spalne stavebnictvo byvanie

 

 

Vždy sa treba riadiť vlastnou intuíciou, ktorá prezradí, čo je pre vás najvhodnejšie a v akom prostredí sa cítite uvoľnený a šťastný.

 

www.dekoria.sk

Pin It