Pin It

postel vznasajuca sa na oblakuPEREX

 Myslíme si, že s nami budete súhlasiť, keď povieme, že výber správneho matraca nie je ľahké zadanie. Najprv musíte zlikvidovať svoj starý matrac a potom prejsť zdĺhavým procesom výberu nového, ktorý vám bude dobre slúžiť v nasledujúcich rokoch. A ak máme k dispozícii niekoľko desiatok možností, výrobcov, typov a materiálov, veľmi nám to situáciu neuľahčí, však?

 

 My sa však o to pokúsime a v dnešnom článku vám predstavíme modely, ktoré sa umiestnili na prvých troch priečkach testu najlepších matracov v ponuke trhu a zároveň vás prevedieme úskaliami výberu nového matraca.

TOP 3 matrace aktuálnej ponuky trhu

top tri matrace

 

1. Dormeo iMemory S Plus

Je to matrac ideálny pre páry, ktoré nie sú kompatibilné z hľadiska pevnosti matracov a pre všetkých, ktorí hľadajú flexibilné pohodlie. Veľmi jednoducho povedané, poťah matraca sa dá rozopnúť a matrac vo vnútri je rozdelený na dve časti. Každá strana sa môže prevrátiť tak, že poskytuje štyri permutácie: tvrdý s podporou ramien; tvrdý s bedrovou oporou; mäkký s podporou ramien; a mäkký s bedrovou oporou. Ak teda váš partner uprednostňuje spanie na doske, zatiaľ čo vy sa radi vznášate na oblakoch, nemusíte sa obetovať. Inovatívne. Ide o trojzónový matrac vyrobený patentovanou technológiou Octaspring s výškou 20 cm.

Výhody Dormeo iMemory S Plus

 • každá strana matraca sa dá prispôsobiť individuálnym preferenciám

 • antibakteriálna a hypoalergénna úprava

 • poťah je možné prať

 • úchopy pre jednoduchú manipuláciu

 • priedušný

Nevýhody Dormeo iMemory S Plus

 • vyššia cena

2. Dormeo Aloe Vera Plus

Je to jeden z tvrdších modelov obľúbeného výrobcu. Jemný poťah luxusného matraca Aloe Vera Plus je obohatený extraktom Aloe Vera, ktorá má prirodzenú schopnosť posilňovať obranné systémy tela. Taktiež hydratuje, upokojuje a omladzuje pokožku a podporuje zdravý spánok. Je vyrobený v kombinácii Ecocell a pamäťová pena. Jedinečné vlastnosti patentovanej peny Ecocell redukujú bolestivé tlakové body, ktoré sú zodpovedné za nepokojný spánok a zaručujú bodovo prispôsobivú podporu.

Výhody Dormeo Aloe Vera Plus

 • luxusný poťah s výťažkami Aloe Vera

 • otvorená štruktúra peny Ecocell je priedušná a odvádza vlhkosť z tela

 • antibakteriálna a hypoalergénna vrstva

 • až 10 ročná záruka

 • úchyty pre zjednodušenie manipulácie

 • rozumná cena

Nevýhody Dormeo Aloe Vera Plus

 • ide o tvrdý matrac, ktorý nemusí každému vyhovovať

3. Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE

Matrac s nie každodenným názvom sa radí medzi stredne tvrdé a pod poťahom skrýva luxusnú výplň v kombinácii taštičkových pružiniek Multipocket a pamäťovej peny VISCO. Ponúka 9 anatomických zón, ktoré sú zárukou dokonalej opory tela, čo má priamy vplyv na kvalitu spánku a redukciu bolestí chrbta a kĺbov. Poťah matraca ponúka letnú a zimnú stranu - v zime prírodná vlna krásne hreje, letná strana počas horúčav príjemne chladí.

Výhody SKOK and GO EXCLUSIVE

 • 9 anatomických zón pre kvalitný odpočinok

 • rovnomerne rozkladá tlak

 • luxusná výška 25 cm

 • vhodný pre alergikov

 • poťah s letnou a zimnou stranou

Nevýhody SKOK and GO EXCLUSIVE

 • s pružnými roštami nie je kompatibilný

TIP: Ak vás zaujíma, ktoré matrace sa umiestnili na ďalších priečkach rebríčka TOP 16 nájdete ich všetky prehľadne tu: https://dodomacnosti.sk/matrace/.

Ako si vybrať perfektný matrac?

Najdôležitejšie faktory, ktoré sa podieľajú na výbere nového matraca, sú nasledujúce:

Aký starý je môj matrac?

Vo všeobecnosti platí, že ak je váš matrac starší ako 8 rokov, pravdepodobne nie je zlý nápad zvážiť zakúpenie nového. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na všetky matrace. Sú matrace, ktoré slúžia aj desaťročia a stále poskytujú rovnaký výkon. Najlepší spôsob, ako posúdiť či je čas na výmenu, sú vaše spánkové vzorce. Ak ste nepokojní, budíte sa s bolesťami, nespíte celú noc, alebo sa jednoducho necítite oddýchnutí, je vhodné zvážiť výmenu matraca.

Aký typ matraca potrebujem?

Typ matraca sa líši v závislosti od osobných preferencií. Pri toľkých variantoch to môže byť často najťažšia voľba. Uvádzame preto najbežnejšie typy matracov, aby sme váš výber trochu zjednodušili.

 

pamatova pena latex pruziny

 

Matrace z pamäťovej peny

Tak ako to znie, tak to aj je - tieto matrace pozostávajú iba z pamäťovej peny. Sú známe svojou vynikajúcou oporou, odľahčením tlaku a sledovaním tvaru tela. V minulosti mala pamäťová pena zlú reputáciu „horúceho spánku“. Nové pamäťové peny ponúkajú už skvelé chladiace vlastnosti.

Pre koho sú vhodné?

Tieto matrace sú vhodné pre tých spáčov, ktorí chcú úžasné objatie, prispôsobenie sa kontúram tela, zmiernenie tlaku a podporu. Existuje široké spektrum pien klasifikovaných ako „pamäťová pena“ ale nie všetky sú vytvorené rovnako. Dobrá voľba pre tých, ktorí chcú "výraznejšie objatie", ako ponúka väčšina hybridných alebo latexových matracov.

Latexové matrace

Tieto matrace, vyrobené výlučne z latexovej peny, sú známe svojimi chladiacimi vlastnosťami a pohodlím. Latex je známy svojou veľkou odozvou, pohodlím, pružnosťou a chladením.

Pre koho sú vhodné?

Sú vhodné pre spáčov, ktorí chcú penu, ale chcú sa držať ďalej od výrazných “objatí” a kontúrovania, ktoré ponúkajú matrace z pamäťovej peny.

postel vznasajuca sa na oblaku

 

Pružinové matrace

Jeden z najpopulárnejších a najčastejšie používaných typov matracov. Pružinové matrace majú jednu alebo viac vrstiev pružín (zvyčajne oceľových), ktoré poskytujú oporu a pohodlie. Ako sa technológie vyvíjajú počet, typy a vrstvy pružín sa menia. Väčší počet pružín zvyčajne znamená vyšší komfort a podporu.

Pre koho sú vhodné?

Pre spáčov, ktorí potrebujú tradičný “pružinový” pocit, vynikajúci odraz, chladenie a silnú oporu.

 

Hybridné matrace

Tieto matrace, vyrobené z kombinácie latexu, pamäťových a polyuretánových pien, pružín a / alebo iných materiálov, sú obvykle navrhnuté tak, aby maximalizovali určité výhody a zároveň minimalizovali nevýhody. Napríklad hybrid latex + pamäťová pena je schopný ponúknuť skvelý odraz, ochladzovanie a odozvu cez latex, ale tiež poskytuje skvelé odľahčenie tlaku a podporu z pamäťovej peny.

Pre koho sú vhodné?

Pre spáčov, ktorí chcú to najlepšie zo všetkých svetov. Skvelý odraz, podpora, pohodlie a chladenie. Vynikajúca multifunkčná alternatíva, ktorá je vhodná pre väčšinu spáčov.

Aký je môj rozpočet?

Rozpočet sa líši od zákazníka k zákazníkovi. Keďže množstvo výrobcov ponúka vynikajúce matrace za férové a rozumné ceny, zákazníci si môžu nastaviť relatívne skromný rozpočet a získať skvelý matrac. V tomto odvetví viac peňazí nemusí vždy znamenať lepší matrac. Ceny matracov v maloobchodných predajniach sú často dramaticky nafúknuté.

Ako tvrdý matrac potrebujem?

Urobte si chvíľku a premýšľajte, aká je vaša obľúbená spánková poloha, pretože to určuje ideálnu tvrdosť vášho matraca.

 • poloha na chrbte - ak je matrac príliš mäkký, vaše telo sa "potápa" čo spôsobuje bolesť chrbta. Na odľahčenie tlaku budete potrebovať matrac, ktorý je dostatočne mäkký, ale stále poskytuje dostatočnú podporu. Na stupnici 1-10 by bol perfektný rozsah 5-7.

 • poloha na boku - mnoho ľudí, ktorí často spia na boku, znáša nepríjemné pocity a bolesť v bedrových kĺboch a pleciach. Zvyčajne je to kvôli nevhodnému matracu. Odporúča sa voliť trochu mäkšiu možnosť ako pre spáčov na chrbte, pretože poskytuje rovnomernú distribúciu tlaku, keď spíte na boku V ideálnom prípade by ste si mali zvoliť matrac s úrovňou pevnosti 3-6 (z 10), ktorý spadá pod stredne mäkké.

 • poloha na bruchu - toto sa považuje za najhoršiu polohu na spanie. Najdôležitejšia vec pre týchto spáčov je zabezpečiť rovnomerné rozloženie hmotnosti po celom tele. Ak je matrac príliš mäkký (nedostatočná opora), vaša chrbtica sa bude kriviť, čo spôsobí bolesti chrbta. Hľadajte niečo v rozsahu 5-7, ktoré spadá pod stredne tvrdú možnosť.

Matrac je pravdepodobne najdôležitejším kúskom našej domácnosti. V ideálnom prípade na ňom strávime tretinu svojho života a len málo vecí závisí viac od osobných preferenciu ako práve jeho výber. To, čo ešte viac komplikuje rozhodnutie, je samotná škála možností. S trochou prípravy vopred však jeho výber vôbec nemusí byť zložitý.

 

Viac informácií nájdete na: www.domacnosti.sk 

Pin It