Pin It

 

dlazba na terasu

 

Drobia sa na nej okraje, na mnohých miestach je ošúchaná a doškriabaná a vplyvom dažďa sa behom niekoľkých rokov celá rozpadne. „Asi nie je dosť kvalitná a pritom nás stála toľko peňazí,“ hovoríme si. Nakoniec nám zostáva ju iba vysekať a kúpiť lepšiu. S vonkajšou dlažbou je to ako začarovaný kruh. Predstavíme vám niečo iné, na čo ste boli doteraz zvyknutí.

Prevedieme vás svetom kvalitných materiálov, ktoré oslovia aj najnáročnejších klientov. Najefektívnejšie riešenie a správny výber dlažby do celého domu nájdete len na jednom mieste. Nájdete v ňom keramické dlažby a obklady pre náročných, ktoré dovážajú priamo od renomovaných talianskych výrobcov. Okrem interiérových a exteriérových dlažieb sa postarajú o návrh vašej novej kúpeľne, ktoré vás budú reprezentovať, o čom vás presvedčí aj ich pestrá ponuka keramických dlažieb a obkladov.

 

Grey 45x90 BENEVA

 

Konečne je tu dlažba, ktorú je možné farebne a tónovo zladiť v exteriéri a rovnakú môžete použiť aj do interiéru. Jediné, v čom sa budú líšiť sú technické parametre, no celkový dizajnový dekor a vzhľad celej podlahy bude rovnaký na terase i vo vašej obývačke. Všetko je možné!

 

Rovnaký dekor dlažby v obývačke i na terase

Keramická gresová dlažba dokáže svojím zložením a mnohými farebnými variantmi zabezpečiť plynulý prechod z interiéru do exteriéru. Výhodou okrem dizajnu je najmä odolnosť, pevnosť a spoľahlivosť. V tom istom dizajne si viete navoliť parametre dlažby zvlášť do interiéru a samostatne do exteriéru. Do exteriéru sa žiada staviť na odolnosť a na protišmykovosť, ktorá zabezpečuje najvyššiu bezpečnosť aj vo vlhkých priestoroch. Je vhodná najmä v mokrom prostredí v okolí bazénov alebo pre akékoľvek vonkajšie použitie vyžadujúce stabilitu, ako sú schody, chodníky, či terasy. Výhodou gresu je, že pri poškodení ťažkým predmetom nie je poškodenie tak viditeľné, ako pri glazovanej dlažbe. Navyše, ide o vysoko tvrdený a nenasiakavý materiál, keďže gresová dlaždica je po celej svojej hrúbke z jedného materiálu. Na druhej strane interiérová dlažba v rovnakom dekore ako vaša dlažba napríklad na terase, vôbec nemusí disponovať protišmykovosťou, ani vysokou mierou odolnosti. Svojím vzhľadom budú identické, no funkčne budú plniť každá svoju úlohu.

 

Vonkajšia dlažba BENEVA

 

V čom je gresová 2 cm dlažba iná?

Podkladový materiál pre dvojcentimetrovú gresovú dlažbu môže byť rôznyBuď trávnaté plochy, štrk, piesok alebo pevná betónová plocha. Pri verejných, ale i obytných plochách je možné gresovú dlažbu v hrúbke 2 cm položiť aj na pevný povrch prostredníctvom flexibilného lepidla. Pri hrúbke 2 cm exteriérovej dlažby je možné ju ukladať na terče, do štrkového lôžka alebo klasicky lepiť (príjazdová cesta pre autá).

Trendovou a originálnou formou pokladania takejto dlažby je tzv. zdvojená pokládka. Realizuje sa prostredníctvom plastových terčov. Tie sa umiestňujú na vyspádovanú plochu ošetrenú hydroizolačnou vrstvou.  V ďalšom kroku sa na terče pokladá keramická dlažba. Vďaka osadeniu do terčov vznikajú medzi jednotlivými dlaždicami rovnako veľké škáry. Zvýšený inštalačný systém na terče vytvára medzery medzi podkladom a dlažbou, ktorý okrem zlepšenia tepelnej izolácie terás umožňuje skryť systémy osvetlenia, zavlažovacie systémy a potrubia, čím sa zachová rovnomernosť a kontinuita povrchu.

Ku gresovej dlažbe pri hrúbke 2 cm sú dostupné aj okraje a mriežky bazénov, prvky a okraje v tvare písmena L, schody a parapety sú k dispozícii vo všetkých kolekciách a farbách v dokonalej kombinácii s podlahou na vytvorenie kontinuity farieb a povrchových úprav.

 

Interiérová a exteriérová dlažba BENEVA

 

„Nech to ladí.“

 

Moderná kúpeľňa BENEVA.sk

 

Prednosťou BENEVA, kúpeľňového štúdia je najmä profesionalita, individuálny prístup, flexibilita a prax v oblasti predaja obkladov a dlažby v kúpeľňovom štúdiu. Postarajú sa o najefektívnejšie riešenie vašej kúpeľne, bytu, o správny výber dlažby do celého domu.

Každoročne prinášajú nové trendy v dizajne moderných keramických obkladov a dlažieb. Na medzinárodnom veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry budú už 17. rok prezentovať zaujímavé novinky.

Vizualizácia kúpeľne BENEVA

 


Zdroj: beneva.sk

Pin It