15. 5. 2018

Stanica Nivy preview
 
MLYNSKÉ NIVY KOŠICKÁ 
Na rohu Mlynských Nív a Košickej vznikne projekt navrhnutý s dôrazom na vytvorenie funkčného verejného priestoru. Projekt bude aktivovaný verejnou plochou o rozlohe Hlavného námestia, malým parkom, parterom s množstvom služieb a miestom pre podujatia rôzneho druhu, tak aby priestor slúžil celej štvrti, nie len tomuto projektu. Kulisy námestia bude tvoriť viacero multifunkčných budov, ktoré zmenia pohľad na pracovné prostredie v Bratislave a svojim budúcim užívateľom prinesú nový, zdravý a motivujúci priestor pre ich každodenné aktivity. Za dizajnom konceptu stojí tretie najväčšie britské architektonické štúdio Allford Hall Monaghan Morris s podporou britských špecialistov na psychológiu správania sa ľudí v mestských štruktúrach Space Syntax. 
 
Výstavba komplexu bude realizovaná v dvoch fázach, potrvá približne 5 rokov a prinesie zóne Nové Nivy prirodzené centrum s námestím. Dominantou projektu sa stane veža situovaná priamo na rohu Mlynských Nív a Košickej ulice. Tak ako je projekt Stanica Nivy dopravným a nákupným centrom zóny Nové Nivy, tak bude tento projekt centrom biznisu a mestského životného štýlu. Nový koncept pracovného prostredia zabezpečí správny mix rôznych biznisových komunít, vďaka čomu vznikne silná synergia medzi úspešnými etablovanými spoločnosťami a začínajúcimi start-upmi, ktorá priláka do Nových Nív ďalších mladých talentovaných ľudí. 
 
Projekt MN Kosicka view preview
 
 
TWIN CITY TOWER 
Hneď na začiatku štvrte v susedstve s Karadžičovou ulicou rastie Twin City Tower, ktorá bude dokončená na jeseň tohto roku. Moderná veža s medeným obložením odráža dedičstvo bývalej industriálnej zóny a továrne na káble. Za špirálovitou fasádou bude ukrytá najnovšia technológia a výhľady na hlavné mesto poskytnú nájomcom bezkonkurenčné pracovné prostredie. Dizajn veže majú na svedomí britskí John Robertson Architects s podporou slovenského štúdia Siebert + Talaš. 
 
Twin City Tower 4 preview

 

STANICA NIVY 

Stanica Nivy je kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, modernej tržnice a výškovej administratívnej budovy - Nivy Tower. Cestujúci sa môžu tešiť na modernú autobusovú stanicu, ktorá bude charakterom pripomínať letiskový terminál. Unikátnou komunitnou črtou projektu Stanica Nivy je zelená záhrada na streche vo veľkosti futbalového ihriska s 550m bežeckou dráhou a kompletným vybavením pre aktívny oddych a šport. Projekt navrhli britskí experti na retail zo štúdia Benoy, na projekte spolupracuje aj BDP - ďalšie britské štúdio, špecializujúce sa na krajinnú architektúru. 

Stanica Nivy preview

NIVY TOWER 

Nivy Tower sa po svojom dokončení v roku 2019 stane dominantou Bratislavy s najvyšším bodom na 125m a najrýchlejšími výťahmi na Slovensku. Veža na rohu Svätoplukovej a Mlynských nív poskytne jedinečný panoramatický výhľad na mesto. Na samom vrchu nájdete verejne prístupnú reštauráciu s terasou poskytujúcou dych berúce výhľady na bratislavský hrad či Kamzík a Kolibu. 

Nivy Tower Pohlad zapad preview 1

text a foto: HB Reavis