WOOD & INTERIERS sa zameriava na výrobu exkluzívnych atypických interiérov. Nakoľko úzko spolupracujú s architektmi, sú schopní zabezpečiť profesionálne návrhy interiérov, exteriérov celého domu, rôzne úpravy od stavebných prác až po najmenšie detaily v interiéroch. T. Mesároš so svojím tímom si vždy vedia spraviť cestu a výsledkom sú originálne projekty, rekonštrukčné a menšie stavebné práce, podlahové krytiny do interiéru, ale aj do exteriéru alebo špeciálne povrchové úpravy stien.

 

DOBOS 1

 DOBOS 4

 

Ako ste sa dostali k samotnému dizajnu? Môžete povedať, že Je to váš „dream job“? A ako sa vám podarilo dať dokopy tím skvelých ľudí, ktorí majú spoločný cieľ tvoriť pre Woodinteriers?

Klienti nás vyhľadávali za účelom stolárskych výrobkov, no postupom času prišla myšlienka poskytnúť klientovi ďalšiu službu v podobe kompletného návrhu interiéru a následnej realizácie. Pridaním ďalších výrobných materiálov do nášho portfólia, ale aj v spolupráci s našimi partnermi tak vieme navrhnúť, zrekonštruovať a zariadiť interiér na kľúč.
Naša práca je kreatívna no niekedy aj náročná. Výzvy nás však bavia, pretože nakoniec vznikne zaujímavé riešenie a atraktívny interiér. Robíme to, čo nás baví a baví nás to, čo robíme.
Postupom času sme si vybudovali svoju značku a aj to prilákalo členov nášho tímu. Stretávajú sa u nás rôzne výrobné postupy a vieme skoordinovať návrh s výrobou, každý sa vie priučiť od toho druhého, čím vzniká dokonalý výsledok.

 

Mení vaša práca pohľad na dizajn? Neustále tvoríte, vymýšľate – máte dostatok inšpirácií?

Aj vďaka nášmu know-how a tým, že kladieme dôraz na kvalitu a precíznosť, dokazujeme, že naše návrhy sú nielen pekné, ale aj funkčné a praktické. V kreatívnom procese čakáme na múzu niekedy dlhšie, inokedy príde hneď. Inšpiráciu máme všade okolo seba, veď príroda mieša farby najlepšie. Chodíme aj na výstavy do Milána, kde sa prezentujú svetové trendy a novinky. Často býva inšpiráciou samotný navrhovaný priestor.

 

Musí mať človek talent a akýsi „cit“ pre prácu v oblasti dizajnu? Alebo sa to všetko dá naučiť?

Talent ide ruka v ruke so štúdiom. Určitá dávka estetického cítenia je potrebná pre interiérový dizajn, no veľa vecí sa dá naučiť. S príchodom nových technológii prichádzajú aj nové nápady, ako interiér zariadiť. Na konkrétnych projektoch sa tiež získavajú skúsenosti, ktoré vrodený talent len cibria.

 

KISS

 

S čím vás najčastejšie klienti oslovujú? Najväčší dopyt je po návrhoch interiéru, exteriéru, celého domu alebo chcú poradiť ohľadom stavebných prác?

Najväčší dopyt je po návrhoch interiéru. Či už len konkrétnych miestností alebo celý obytný priestor. Keďže však spolupracujeme s rôznymi partnermi, vieme poradiť a zabezpečiť takmer akúkoľvek fázu v procese zariaďovania. Napríklad rekonštrukčné a menšie stavebné práce, podlahové krytiny do interiéru ale aj exteriéru alebo špeciálne povrchové úpravy stien interiéru.

 

Je pre vás hračka zariadiť akýkoľvek priestor. Keby ste si mali však vybrať, v čom sa viete najviac „vyblázniť“?

Áno (smiech). Vieme a s chuťou zariaďujeme akýkoľvek interiér. Či už vyžaduje náročnejšie riešenie alebo máme s podobným interiérom už skúsenosť. Aj samotní klienti o nás napísali, že vieme spraviť aj nemožné :-). Vždy si vieme spraviť cestu. Keď môžme radi si ulietavame na veľkoplošných obkladoch z dreva a kameňa a vyfrézovaných detailoch v nábytku.

 

Keby ste mohli zhodnotiť, aká bola najnetradičnejšia požiadavka klienta? Sú aj takí?

Každý klient preferuje niečo iné. Iné farby, materiály, usporiadanie priestoru. Koniec koncov vďaka netradičnej požiadavke vzniklo viacero projektov, ktoré v dave len tak neprehliadnete. Radi spomíname na kuchynskú linku pokrytú meďou, kombináciu bledomodrých dvierok s bielym kameňom v byte v komplexe Slnečnice a ďalšie.

 

SMIDAK 1

 

Aký je váš najlepší a najatraktívnejší projekt, na ktorý ste právom hrdí?

Našou srdcovkou je náš showroom. Dlhšie sme po ňom túžili, pretože v našej dielni bolo komplikovanejšie sa stretávať s klientami. Svoj priestor sme nakoniec našli a pustili sme sa do projektu. Spolupracovali sme s našimi partnermi – architektonickým ateliérom CERBERI STUDIO. So štúdiom CERBERI spolupracujeme už dlho, takže sme vedeli, že sa môžeme bez obáv na nich spoľahnúť. Interiér sme si sami vyrobili a zariadili. Samotný výsledok je perfektný a radi Vás uvítame, aby ste sa mohli sami presvedčiť.

 

SHOWROOM 3

 

Povedzte nám o ňom viac.

Náš showroom sme otvorili v septembri 2019 na ulici Zuzany Chalupovej 10 v Zóne Mesto - Slnečnice. Priestor je veľkorysý, a preto tu máme veľký výber vzoriek, ba dokonca vyrobených niekoľko kuchynských liniek, skríň, stolov, zariadzovacích prvkov a doplnkov. Snažíme sa, aby naši partneri mali u nás prezentačný kúsok a klient tak videl naživo, čo bude mať v interiéri. V showroome sa tiež odohráva stretnutie s klientom. Sme k dispozícii každý deň od 10:00 do 18:00. Tento rok plánujeme redizajn showroomu, ktorý je zatiaľ prekvapením. Je sa však na čo tešiť, pretože chceme zhmotniť najnovšie trendy v interiérovom dizajne.

 

Sú klienti, v konečnom výsledku, prekvapení alebo vždy vedia, čo ich čaká?

Navrhovací proces pozostáva z aktívneho dialógu s klientom. Ten určuje, ktorým smerom sa uberieme a my sa snažíme, čo najlepšie splniť jeho očakávania. Samozrejme sú aj klienti, ktorí nám zveria plnú dôveru a my prichádzame s nápadmi a riešeniami. Vtedy je návrh malým prekvapením, ale samozrejme konečný výsledok je pred realizáciou známy. Náročnosť našich klientov je rôznorodá, ale vždy sme našli spoločnú reč.

 

Otázka na záver – čo ovládne svet dizajnu v roku 2020 podľa vás? Možno po akom produkte bude najväčší dopyt?

Do popredia sa čoraz viacej dostáva otázka ekológie alebo inak povedané návrat k prírode. Aj v interiéri chce byť človek spätý s prírodou, a preto budú prevládať prírodné materiály a farby. Najmä drevo, prírodné tkaniny, zemité a neutrálne farby, veľkoformátové okná pre dostatok slnečnej energie a rastliny ako stelesnenie prírody.

 

Viac informácií nájdete na: www.woodinteriers.eu

 

 Prečítajte si tiež:

Klasicky nadčasová kúpeľňa 

2020 Bathroom 3g.tif bigview 1

Pin It