the traveler exterier

Domček môže byť postavený už za týždeň. Foto: Coexist

 

Minidom z dielne architektonickej firmy dokáže premeniť malú časť pozemku na ideálne miesto pre oddych či prácu. A využíva materiály na báze konope.

 

V dnešnej dobe mnohí prehodnocujú priestory pre svoje fungovanie, či už kvôli vytvoreniu komfortného home officu alebo možnosti tráviť viac času v exteriéri. Spoločnosť Coexist prišla s nápadom, ako sa dá aj na malom priestore – napríklad vo vlastnej záhrade – jednoducho vybudovať nové miesto pre prácu alebo odpočinok. Malý domček si môžu záujemcovia postaviť sami vďaka predvyrobeným dielom a detailnému návodu. Navyše, The Traveler Kit stavia na prírodné materiály, predovšetkým na báze konope, napríklad  na konopný betón či konopno-vápennú izoláciu.

 

the traveler material

Spoločnosť vyrába vlastné betónovo-konopné bloky. Foto: Coexist 

 

Nekupujte nové bývanie, skúste priestor nájsť na záhrade

Autori ju predstavujú ako záhradnú kanceláriu navrhnutú s komplexnejším prístupom k našej mysli a telu. Jednou z hlavných myšlienok je fakt, že namiesto problémov so zháňaním nového bývania sa dá ľahko „nafúknuť“ to, ktoré už človek má. Postaviť si malý domček na záhrade, a navyše z prírodných materiálov. Prínos tohto riešenia pre životné prostredie je teda dvojnásobný.

 

tha traveler prizemie

Prízemie poskytuje dostatok miesta na nerušenú prácu, oddych alebo hosťovské ubytovanie. Foto: Coexist 

 

Minidomček disponuje posuvnými panelovými dvermi, vďaka ktorým sa človek aj vnútri cíti ako v exteriéri a spája tak obyvateľov so záhradou a zeleňou. Na prízemí je dostatok miesta pre väčšiu posteľ, pričom dodatočný priestor pre ďalších potenciálnych nocľažníkov poskytuje podkrovie.

 

the traveler podkrovie

Foto: Coexist 

Multifunkčné konope

Čo sa týka materiálov, Coexist stavilo predovšetkým na konope. Využívajú ho ako izoláciu podláh, stien aj stropov. Špeciálny konopný betón dokonca patrí medzi jednu z troch možností úpravy fasády. Navrch je možné umiestniť vápennú omietku a dodať tak domčeku farebnosť podľa vlastných predstáv.

V čom podľa firmy spočívajú najväčšie prednosti konopného betónu? Má protipožiarne vlastnosti, je ľahký, priedušný a reguluje teplotu aj vlhkosť. Navyše má nulový obsah uhlíka. Výhodou je aj fakt, že montáž zvládne tím dvoch až šiestich ľudí za približne týždeň. O tom, že malý dom z prírodných materiálov zaujal zákazníkov, svedčí fakt, že pre tento rok sú však už všetky Traveler sety vypredané a spoločnosť prijíma objednávky až na jar roku 2022.

Pin It