Apartman Born CaSA 1

Foto: Roberto Ruiz

 

Mladá žena pracujúca vo fashion oblasti oslovila štúdio Colombo and Serboli Architects, aby vymysleli a zrealizovali nový koncept pre tmavý byt nachádzajúci sa v budove z 13. storočia v jednej z barcelonských štvrtí. Výsledok je optimistický, hravý, farebný a súčasný.

 

Apartmán má výmeru 65 metrov štvorcových a pôvodne mal nepraktickú, uzatvorenú dispozíciu a bol pomerne tmavý. Architekti sa preto rozhodli v prvom kroku odstrániť niektoré priečky, aby tak dosiahli väčšiu otvorenosť. Z troch izieb tak ostala len jedna plus veľký open space ako spoločný priestor. Veľmi dôležité bolo byt presvetliť: o to sa postarali dve veľké okná v kuchyni a obývačkovej časti. Historický charakter budovy ostal priznaný v podobe klenutých stropov.

 

Apartman Born CaSA 2

Foto: Roberto Ruiz

 

 

Apartman Born CaSA 3

Foto: Roberto Ruiz

 

 

Harmónia farieb

Čo však povýšilo tento apartmán na novú úroveň, je odvážny výber farieb. Kuchyni so zaobleným pracovným ostrovčekom dominuje svieža koralová farba. Architekti ju doplnili a utlmili sivými skrinkami. Steny, okná a časť nábytku ostali v neutrálnej bielej farbe.

 

Apartman Born CaSA 7

Foto: Roberto Ruiz

 

Apartman Born CaSA 9

Foto: Roberto Ruiz

 

Celým interiérom sa ako motív tiahne jemná ružová farba, ktorá sa nachádza na kryte radiátora, kresle Roll Club od známej dizajnovej značky Kettal a viacerých drobných doplnkoch. Priamo z obývacej časti sa cez svetloružové dvere vstupuje do spálne.

 

Apartman Born CaSA 4 Apartman Born CaSA 5

Foto: Roberto Ruiz

 

Ružová, koralová aj modrá

Z farebnej palety tohto netradičného bytu to stále nie je všetko. Vstavané skrine oddeľujúca chodbu od obývačky sú tmavomodré s ružovou vnútornou časťou, čo spolu prekvapivo funguje v príjemnej harmónii. Pri takomto výraznom mobiliári bytu stačí len minimum doplnkov.

 

Apartman Born CaSA 10

Foto: Roberto Ruiz

 

Apartman Born CaSA 11

Foto: Roberto Ruiz

 

Ružová kúpeľňa by určite nebola voľbou pre každého, majiteľka s vášňou pre módu sa s ňou ale stotožňuje úplne. Jemnosť interiéru dopĺňajú ešte viaceré oblúkové prvky, ktoré nadväzujú nielen na klenutý strop, ale aj väčšinu vybraného nábytku.

 

Apartman Born CaSA 13

Foto: Roberto Ruiz

 

Pin It