Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité myslieť na to, že dieťa rastie. Za čas bude potrebovať iný nábytok nielen preto, že sa mu nebude ten pôvodný páčiť, ale predovšetkým preto, že z neho vyrastie.

 

Časté zmeny interiéru izby by Vaše ratolesti istotne veľmi zaujímali, no pre Vás by boli dosť drahé. Vyhnite sa zbytočnému každoročnému utrácaniu za nový nábytok a zaobstarajte do detskej izby rastúci nábytok. Jeho hlavnou výhodou je fakt, že s Vaším potomkom bude rásť a v každom okamihu bude preňho vhodný.

 

 aldo nabytok detske izby interierove vybavenie stavebnictvo byvanie

 

Správne sedenie pre zdravý chrbát

Pre detský chrbát niet nič horšieho, ako nesprávne sedenie a následné hrbenie sa nad stolom alebo naťahovanie sa k nemu. Vzhľadom na to, že sa dieťa učí sedieť pri stole už od troch rokov, je veľmi nevhodné zaobstarávať mu stoličku a písací stôl pre dospelých. To má hneď niekoľko dôvodov, jednak nedosiahne na zem a jednak potrebuje priestor v izbičke na celkom iné veci.

 

Ideálne je preto zadovážiť detský stôl a stoličky, ktoré mu budú veľkosťou lepšie vyhovovať a postarajú sa o to, aby dieťa malo pri sedení bedrá aj kolená v pravom uhle a pritom dobre dosiahlo na stôl. Lenže to má isté úskalia, deti rýchlo rastú a detská stolička so stolíkom im budú čoskoro malé a čo potom?

 

 

aldo nabytok rastuci nabytok detske izby stavebncitvo byvanie

 

 

Rastúce písacie stoly a stoličky

Odpoveďou sú práve rastúce stoličky a rastúce písacie stoly. Vďaka jednoduchému mechanizmu zvládnu ich obsluhu aj deti samotné. Stôl tak môžu používať jednak mladší, jednak aj starší súrodenci.

Rastúce stoly navyše obvykle ponúkajú možnosť polohovania pracovnej dosky, čo ocenia deti pri maľovaní alebo pri rysovaní. Stoly sú vybavené zarážkami, aby rysovacie potreby nepadali na zem. Často majú aj zásuvky alebo je ich súčasťou rovno praktický regál na pomôcky.

Stoličky môžu byť na kolieskach, pripomínajú tak klasickú kancelársku stoličku s polohovacím sedadlom. Alebo môžu pripomínať klasickú stoličku. Stoly aj stoličky sa dajú zadovážiť na trhu v rôznych farbených odtieňoch, vďaka tomu Vám budú skvelo ladiť so zvyškom interiéru.

 

 

Jedna posteľ od bábätka až do dospelosti

Rastúci nábytok sa však neobmedzuje len na detské písacie stoly a stoličky, môžete sa stretnúť aj s rastúcou posteľou. Predajcovia nábytku ponúkajú postele, ktoré Vám ušetria veľa peňazí aj starostí. V ALDO nábytku zoženiete postele, ktoré sú vyrobené tak, aby dobre slúžili svojmu účelu po celý čas používania.

 

aldo nabytok detske izby stavebnictvo byvanie

 

Taká posteľ môže Vaše dieťa sprevádzať od narodenia až do 18 rokov. Najskôr slúži ako klasická postieľka so zábranami, potom ako posteľ bez bočníc a napokon ju rozložíte až na rozmer 90X200 cm, čo je obvyklá posteľ. Jediné, čo budete musieť meniť je matrac. Ušetríte tak veľké množstvo finančných prostriedkov, ktoré môžete investovať do ďalšieho vybavenia izby.

 

 

Pin It