shutterstock 1893643903

Zdroj obrázka: Andrii Salomatin / Shutterstock.com

 

Športovanie a trávenie voľných chvíľ na čerstvom vzduchu sa začína vnárať stále do väčšieho počtu hláv ľudí. Čo ale spraviť, keď čakáte prírastok do rodiny a jediné čo vás bude môcť držať na vlne športu je domáce cvičenie a prechádzky? Nemusí to tak byť stále. Ak ste pred príchodom dieťaťa trávili čas vonku v prírode, môžete to robiť aj po jeho narodení.

 

Stačí si vybrať kvalitný športový kočík, s ktorým si užijete veľa zábavy a vaše dieťa môžete prepravovať z miesta na miesto bez veľkej obavy.

 

Aktívny odpočinok v prírode s dieťaťom v kočíku

Na trhu sú stále kvalitnejšie kočíky, ktoré m umožnia robiť mnoho vecí, nielen prechádzať sa popri jazere alebo v parku. Ak dieťa trochu vyrastie, zamerajte sa na športový kočík, ktorý sa presne pre tieto prípady hodí.

Tieto profesionálnejšie modely sú určené pre deti, ktoré už vedia sedieť. Aj tu je ale veľmi dôležitý správny výber založený na niekoľkých detailoch.

Zamerajte sa na kolesá. Tie vyberiete podľa toho, akým terénom chcete kočík voziť. Jednoduché je to najmä na asfalte. Takýto kočík vám nepomôže len pri behaní, ale aj pri korčuľovaní.

Skladnosť takéhoto kočíka je podobná ako pri bežnom. Aj tu je možné si odložiť nejaké drobnosti, ktoré so sebou nosievate v košíku. Nemala by vám ale chýbať ani fľaša s vodou, pre ktorú môžete nájsť na tých najlepších kočíkoch aj špeciálny držiak.

 

Na čo by ste nemali zabúdať?

Dôležité sú pri výbere vhodného kočíka aj jeho brzdy. Tie sa hodia najmä vtedy, ak bývate na území, kde je viacero kopcov. Rukoväť by vám mala padnúť presne do ruky, takže oceníte určite jej nastavenie alebo odňatie.

V týchto kočíkoch sú už dokonca samozrejmosťou aj päťbodové pásy. Nemusíte sa teda obávať, že by ste si pri prechádzke alebo korčuľovaní nevšimli, že sa vaše dieťa pokúša z kočíka vyliezť. Hmotnosť je dosť nízka, takže ani s ovládaním kočíka by nemal byť najmenší problém. Rovnako ani s nosnosťou, pretože sa do jeho sedadla zmestia aj trošku väčšie deti, ktoré už vedia napríklad aj chodiť.

Tak sa o tom presvedčte a leto si s takýmto športovým kočíkom a vašimi deťmi plnými dúškami užite.

 

Pin It