Svetelnestropy osvetlenie rodinneho domu

Možno tušíte, že osvetlenie je dôležitá súčasť zariadenia detskej izby. Prečo to tak je, sa vám pokúsime objasniť v tomto článku.

Umelé osvetlenie čo najprirodzenejšie

Na zdravý vývin zraku najmä u predškolákov má osvetlenie výrazný vplyv. Najprirodzenejšie pre detský zrak je denné svetlo. Ak ho nie je v interiéri dostatok, na rad prichádza to umelé v podobe lámp a iných svetelných zdrojov. Existuje istý súhrn parametrov, ktoré umelé svetlo priblížia vlastnosťami k dennému svetlu a zabezpečia tak správny vývin detského oka. Medzi tieto parametre patrí najmä vysoké CRI – index podania farieb, rozvnomernosť osvetlenia a jeho intenzita.

 

Kruhový svetelný strop CIR 800 s dreveným dekórom a plošnou LED sústavou GRID

 

CRI (Color Rendering Index) je hodnota, ktorá vyjadruje farebné vnímanie pri umelom osvetlení v porovnaní so Slnkom. Denné svetlo z oblohy má CRI 100% a kvalitné umelé svetlo by sa tejto hodnote malo čo najviac priblížiť. Svetelné stropy majú CRI 90% a viac. Rovnomernosť a intenzita osvetlenia vplýva na detský zrak vo veľkej miere tiež. Dosiahneme ich použitím dostatočne veľkej plochy osvetlenia a silnej LED sústavy. Vďaka svojej veľkosti zabezpečujú svetelné stropy intenzívne a rozptýlené svetlo. Takto navrhnuté osvetlenie sa postará o to, aby deti boli viac sústredené, mali menej časté zmeny nálad a viac celkovej energie. 

 

Celostropný svetelný strop Hviezdne nebo s farebnou LED sústavou

 

Osvetlenie má vplyv na ich hormonálny systém. Pri správnom osvetlení telo začne produkovať viac hormónov, ktoré zvýšia výkonnosť a mieru sústredenia. 

Čomu sa v detskej izbe z pohľadu svetla vyhnúť? 

Je to určite bodové osvetlenie, nakoľko koncetrované svetlo spôsobuje časté preostrovanie zrenice oka, ktoré je tým nadmieru namáhané. To môže viesť k celkovej únave detského organizmu a v horšom prípade aj k vývojovým defektom oka. 

 

Svetelne Stropy Detska

 

Doplnky k osvetleniu? Prečo nie?

Okrem kvalitného hlavného osvetlenia je v detských izbách obľubený doplnok v podobe farieb RGB, ktoré vytvoria úžasnú svetelnú atmosféru. Ovládanie svetelného stropu je možné jednoduchou aplikáciou. Deti sami si môžu meniť intenzitu osvetlenia alebo namiešať akúkoľvek farbu z farebného spektra ak svetlo disponuje aj LED sústavou s farbami RGB. Ak chceme v detskej izbe aj iné ako hlavné svetlo v podobe svetelného stropu, dobrou voľbou je štrbina alebo rímsa, ktoré využívajú odraz svetla od steny či stropu. Tieto čoraz obľúbenejšie prvky sa postarajú o príjemnú atmosféru v izbe.

 

Kruhový svetelný strop CIR SLIM 600 s nepriamym podsvietením Indirect s farbami RGB

 

Svetlo od odborníkov

Osvetlenie detskej izby si zaslúži našu pozornosť rovnako ako svetlo iných miestností typu obývačka, spálňa a kuchyňa. Svetelný strop môže mať atraktívny dekór či už zo širokej ponuky zo vzorkovníka alebo podľa vlastného návrhu úplne na mieru. Takto navrhnuté svetlo spája vysokú funkčnosť a dizajn. Je to bezpochyby rozumná voľba s ohľadom na zdravie a udržateľnosť.

 

Kruhový svetelný strop CIR 600 s farebnou LED sústavou a nálepkovým dekórom stickers 1

Viac realizácií osvetlenia detských izieb od SvetelneStropy.sk nájdete v:

Galéria referencií

Pin It