monitor dychuZdroj obrázka: Viktor Osipenko / Shutterstock.com

 

Pôrod je pre mnohé ženy síce radostnou udalosťou, no pre drvivú väčšinu predstavuje niekoľko hodinové bolesti. Po tom, ako sa bábätko narodí a vy si ho zoberiete domov ešte neviete, na čo všetko si musíte zvyknúť. Všetko je inak, všetko je nové a vy sa potrebujete naučiť žiť s novým členom rodiny. Našťastie existujú rôzne pomôcky, ktoré vám pomôžu.

 

Hoci malé bábätká prespia veľa času, neprespia celý deň. Práve počas spánku bábätka máte čas pre seba. Môžete si ísť umyť vlasy, spraviť obed, poupratovať dom alebo urobiť niečo do práce. Aby ste nemuseli stále odbiehať k postieľke a zisťovať, či sa vaše dieťatko prebudilo, môžete si zohnať monitor dychu, ktorý vám oznámi, kedy bábätko prestalo spať.

 

Čo je to monitor dychu?

Monitor dychu je prístroj, ktorý sníma dych bábätka. Vyznačuje sa vysokou citlivosťou, ktorá sníma frekvenciu nádychov a výdychov. Ak monitor nezaznamená pravidelné dýchanie, spustí sa hlasný alarm, ktorý okamžite rodiča upozorní. Jednak teda slúži na to, aby vám prezradil, kedy je dieťa hore. Jeho hlavnou úlohou je však zabrániť SIDS, syndrómu náhleho úmrtia dojčiat.

 

Kde môžete monitor dychu využiť?

  • Detská postieľka Monitor dychu sa väčšinou inštaluje blízko dieťaťa. Najčastejšie sa inštaluje pod matrac alebo na plienku bábätka. Mimo postieľky ho môžete dať aj na iné miesto, ak bábätko zvykne spávať inde. Môže ísť napríklad o rodičovskú posteľ, postieľku, ktorá je pripojená k posteli.

  • Kolíska Miesto, kde dieťa spí počas dňa. Väčšinou býva vyrobená z ľahkých materiálov, preto ju mama môže prenášať z jednej izby do druhej. Alternatívou kolísky je napríklad mäkučké hniezdo, čiže pelech, ktorý môžete položiť na posteľ či gauč.

 

Použitím monitoru dychu tak môžete predchádzať ako SIDS, tak aj iným zdravotným komplikáciám dieťaťa.

 

Pin It