19_copyNaši čitatelia svojim dvom deťom v predškolskom veku dopriali izbu, ktorá by mala rásť spolu s nimi. Teraz by mala plnohodnotne slúžiť chlapcovi (5 rokov) a dievčaťu (3 roky) a neskôr, bez väčších zmien, náročným tínedžerom. 

Namiesto detského nábytku navrhla dizajnérka Zuzana Šulíková „dospelácky nábytok", ktorý doplnený hračkami a detskými obrázkami vytvára útulnú izbičku.

 

 

 

Žiadne farebné výstrelky

„Rodina uprednostňuje funkčnosť pred dizajnom a radšej má minimalistické, no pritom útulné riešenia. Do izby som navrhla veľmi jednoduchú skriňu, policovú skrinku na hračky a písací stôl, čo umožňuje využiť zvyšný priestor na hranie. Majitelia majú radi zemité farby kombinované s neutrálnymi, preto som na steny použila jemnú vanilkovú farbu, vďaka ktorej sa izba krásne presvetlila. Na oživenie som ju doplnila hnedou pásikovou tapetou. Zmes neutrálnych farieb podčiarkuje koberec, ktorý sa svojim nadčasovým vzorom hodí do izby 6-ročného dieťaťa aj 18- ročného tínedžera. Korpusy skriniek z bledého dreva – woodline creme sú kombinované s hnedými dvierkami. Táto kombinácia pôsobí neutrálne a skvele sa hodí k podlahe, ktorú majitelia už kúpili," hovorí Zuzana Šulíková.

 

21

 

Galéria na spanie

Pod okno vedľa písacieho stolíka umiestnila dizajnérka nábytkový diel so škatuľami na odkladanie hračiek. Pre staršie dieťa pri okne vytvorila priestor na učenie a pre mladšie malý stolík na opačnej strane izby. Každý tak získal svoj vlastný kútik. Jednou z hlavných požiadaviek majiteľov bolo vybudovanie „galérie" pod stropom, ktorá by slúžila ako spací priestor pre obidve deti. Zuzana navrhla drevenú konštrukciu, na ktorú vedie rebrík. Pre väčšiu bezpečnosť detí umiestnila zábradlia nielen dopredu, ale aj po bokoch plošiny. V izbe tak vznikli dva oddelené priestory. Do hornej časti sa okrem matracu vojde aj ďalšia skrinka, vďaka ktorej je k dispozícií viac úložného priestoru.

 

19

 

18

 

 

100_0281Mgr. Zuzana Šulíková (30)
Vyštudovala výtvarnú výchovu a anglický jazyk na UKF v Nitre. Počas štúdia absolvovala niekoľko pobytov v Anglicku a obľúbila si architektúru a dizajn, hlavne anglický vidiecky štýl. Od úspešného absolvovania kurzu v Alfa Education navrhla už niekoľko interiérov.

 

 

 

 

 

 

Predplaťte si náš časopis, navštívte stránku www.stavebnictvoabyvanie.sk, stiahnite si dotazník z hlavnej stránky a vyplnený ho zašlite emailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Priložte pôdorys danej miestnosti (ideálne 1 až 2 izby), prípadne ho zakreslite a pripojte aj fotografie. Už v budúcom čísle to môžete byť vy, komu v spolupráci s ALFA Education pomôžeme krajšie bývať.

 

 

Text: Sláva Štefancová
Vizualizácie a foto: Zuzana Šulíková

 

17

 

23

 

24

Pin It