19. 6. 2018

Interiér jednoposchodovej drevostavby v Křečovicích ukrýva absolútne súčasné hodnoty bývania v pohodlnom priestore plnom svetla a priehľadov do veľkej záhrady. Realizácia sa dostala medzi trojku najlepších súkromných interiérov v novostavbách v československej súťaži Interiér roka.

05

Rodinný dom so sedlovou strechou stojí v niekdajšom veľkom ovocnom sade v obci, ktorá poslúžila filmárom ako kulisa pre natáčanie kultového filmu Vesničko má středisková.

Za návrhom stojí tím Ateliéru Kunc Architects. Kompozične ide o dve budovy s rovnakým sklonom strechy, ale rozdielnou výškou, ktoré sú prepojené presklenou chodbou. Farebná kompozícia domu je podľa autorov návrhu veľmi minimalistická a vychádza z ich dlhoročnej inšpirácie nordic štýlom a Škandináviou.

Dom je zvonku čierny, vo vnútri prevažne biely. Farebnosť a dizajn vytvárajú detaily a nábytok. Pohodu vzdušného interiéru dotvára kozub a množstvo vankúšov, diek a sviečok v lampiónoch. Interiér a záhradu prepájajú veľké okná a terasy.

06

Dizajnéri pri tvorbe interiéru domu stavili na svoju filozofiu rodinného bývania, ktorá ľuďom prináša skutočný domov. „Pravým cieľom nášho života je hľadanie šťastia. Chceme, aby sa v našich domoch príjemne a pohodlne žilo. Až potom je to architektúra. Vytvorili sme si našu vlastnú filozofiu bývania, súhrn pozitívnych skúseností a chytrých nápadov vydestilovaných z našich predchádzajúcich domov a interiérov. Pravdaže tento súhrn sám o sebe nikomu šťastie asi neprinesie. Ale môže priniesť skvelý výsledok - rodinný dom, ktorý svojim obyvateľom dáva skutočný pocit domova. A s ním aj šťastie,“ zamýšľajú sa tvorcovia interiéru.

08

11

04

09

21 12 2017 12 14 27 aka rd krecovice 09

21 12 2017 12 14 31 aka rd krecovice 10

text: bk

foto: Jan Vrabec