Pin It

 

Tušili ste, že taká banalita ako zmeškané raňajky, môže viesť k zmeškaniu kariérnej príležitosti? Na správnosť našich rozhodnutí vplýva aj hladina cukru v krvi a veľa ďalších, často nečakaných a prekvapujúcich faktorov. Zistite, ktoré to sú a zatočte so sabotérmi vášho úspechu.

 

 

Určite ste si všimli, že keď sa vyberiete na nákup potravín nalačno, v košíku skončia aj veci, ktoré by ste svojmu osobnému trénerovi nikdy neukázali. Impulz hladu má silu, čo dokáže prehlušiť všetko ostatné – napríklad zvažovanie, čo je a čo nie je riskantné. S blikajúcou kontrolkou hladu sme podľa tímu sociálnych psychológov z Amsterdamu náchylnejší rozhodovať sa bez premýšľania nad následkami a skôr prikývneme na nápady, ktoré znejú veľkolepo, ale v realite stroskotajú na nedotiahnutých detailoch. Na detailoch, ktoré by sme zaručene prehliadli, nebyť výraznejších signálov, ktoré na ne upozornia. Napríklad takých, ako je škvrkanie v bruchu či sucho v ústach. .

 

 

gansberg byvanie na zaklade spravnych rozhodnuti casopis sab stavebnictvo byvanie

 

Ráno je múdrejšie večera

 

Denne sme postavení pred približne 35 000 rozhodnutí. Väčšinu z nich ani neuvedomujeme, ale každé jedno stojí mozog energiu. Konštantné rozhodovanie unavuje a únava zas vedie k zlým rozhodnutiam. Aby ste sa nedostali do začarovaného kruhu, odborníci odporúčajú plánovať si kľúčové stretnutia na doobedie, ideálne pred jedenástou, keď v mozgu stále ešte doznieva osviežujúci efekt nočného odpočinku. Najhorší čas na robenie „veľkých“ rozhodnutí je po štvrtej poobede. Keď vás rozvrh inak nepustí, nariaďte si bezprostredne predtým aspoň dvadsať minút rozhodovacieho embarga, kedy si zakážete čokoľvek podstatné riešiť. 

 

 

 

 

Pritom riešite len drobnosť,čo si dáte na raňajky! Predstavte si, koľko energie

miniete pri rozhodovaní sa o vašom novom domove. O čo ľahšie by bolo,

keby bola indícia „toho pravého“ obsiahnutá už v názve bytu. 

 

 

 

 

 

Hlava verzus srdce

 

Slávny libanonský básnik Chalíl Džibrán napísal: „Rozum, keď vládne sám, je sila, ktorá obmedzuje a neskrotná vášeň je plameň, ktorý sám seba spaľuje." Moderná veda mu dáva, i keď menej poeticky, za pravdu. Jediným víťazným riešením odvekej dilemy rozum verzus srdce je podľa neurovedca Antonia Damasia... rovnováha! Aj tie najlogickejšie úvahy potrebujú emocionálne zázemie, aby mali váhu. Praktické využitie tejto teórie vidieť napríklad na obchodných jednaniach. Nepriestrelné argumenty založené čisto na faktoch vám nepostačia na presvedčenie oponenta, kým nezistíte, čo ho motivuje. A vtedy je nutné zapojiť do hry emocionálnu inteligenciu.

 

 

gansberg byvanie na zaklade spravnych rozhodnuti casopis sab gansberg stavebnictvo a byvanie

 

 

 

Čím väčší výber,

tým ťažšie rozhodovanie

 

Čo sa týka rozhodovania, menej je niekedy viac. Na zaujímavý paradox upozornila profesorka Sheena Lyengar z Kolumbijskej univerzity. Tá pri praktickom experimente zistila, že ľudia nakupujúci džem sa pri regáli zastavili častejšie, keď videli rozšírený sortiment príchutí. Hnala ich zvedavosť. K nákupu však častejšie dochádzalo vtedy, keď sa ponuka dvadsiatich štyroch džemov zúžila na šesť. Priveľký výber je teda efektný, no neefektívny. Ani neviete ako a postupne sa zamotáte do dilemy, či je čučoriedkový džem lepší ako černicový. Nakoniec vás na oba prejde chuť.

 

 

gansberg byvanie na zaklade spravnych rozhodnuti stavebnictvo byvanie gansberg casopis sab

 

 

A to pritom riešite len drobnosť, čo si dáte na raňajky! Predstavte si, koľko energie minutej na zvažovanie stojí rozhodovanie o vašom novom domove a o čo by bolo ľahšie, keby bola indícia „toho pravého“ obsiahnutá už v názve bytu. Ako GARDEN byty pre fanúšikov záhradných grilovačiek a domácej úrody v meste či CITY VIEW byty pre bonvivánov, ktorí sa radi kochajú úžasnými pohľadmi z terasy. Ako QUIET byty, stvorené na rozjímanie v inšpirujúcom prostredí, kde nič neprehluší vaše nápady a PREMIUM byty pre náročných, čo si potrpia na pridanú hodnotu veľkorysého priestoru. Keď k tomu pridáte blízkosť mesta aj prírody, ozaj nie je nad čím váhať, kým sa rozhodnete pre lukratívnu adresu na pravom svahu Koliby. V Gansbergu nájdete byty pre každý životný štýl, aj pre ten váš.

 

www.gansberg.sk

Pin It