veniec od sestier portret

Vence od sestier Veroniky a Barbory Gálovičových si získali popularitu po celom Slovensku. Túto jar skúste venček s pampas trávou v kombinácii s inými sušenými kvetmi, radia.

 

Začína sa sezóna jarných vencov na dvere. Aké druhy kvetov alebo aké dekorácie budú ich hlavnými prvkami?

Jar sa spája s farbami a toho sa držíme. Ako vždy základom mnohých živých venčekov je zeleň, najčastejšie eukalyptus, ktorý pekne zoschne a je krásnou dekoráciou dlhší čas a následne budeme dopĺňať bahniatka, rôzne sušené pestré kvietky ako napr. slamienky, limonku, makovice ďalej gypsofilu, bodliaky ale i klásky, trávy a pod. Hlavne, nech sú venčeky veselšie a plné farieb.

 

 

veniec od sestier eukalyptus cisty veniec od sestier eukalyptus

Základom mnohých živých venčekov je zeleň, najčastejšie eukalyptus. Foto: archív sestier Gálovičových 

 

Je niečo, čo bude trendy ako novinka práve túto jar?

Čoraz väčšiu obľubu má práve boho štýl a preto práve Pampas tráva rôznych farieb v kombinácii s inými sušenými kvetmi sú momentálne veľmi vítané.

V poslednej dobe sa do popredia dostávajú aj sušené kvety alebo rastliny. Sú vhodné aj do jarných vencov?

Samozrejme, milujeme ich. Sú veľmi vkusné a trvácne, čo je veľmi dôležité. My ich kombinujeme najčastejšie s živou zeleňou.

Aká kombinácia kvetov a dekorácií na jarný veniec je osobne vaša najobľúbenejšia?

Najobľúbenejší jarný veniec asi nemáme, keďže každý má niečo do seba. Ale držíme sa hesla v jednoduchosti je krása. Máme veľmi rady eukalyptus a ten často jemne dopĺňame sušinami. Chrastnica je naša srdcovka.

 

veniec od sestier eukalyptus cerveny veniec od sestier eukalyptus kombinacia veniec od sestier bielo ruzovy

 

Aké druhy/štýly jarných vencov sú momentálne najžiadanejšie u vašich zákazníkov?

Väčšinou sú to veselé venčeky plné farieb. Pripravujeme aj živé aj umelé venčeky a je to asi 50 na 50.

Existujú nejaké zlaté základné zásady, ktorých sa pri viazaní jarných vencov držíte?

Je v podstate jedno či viažeme jarný, jesenný alebo zimný veniec, vždy sa držíme rovnakého postupu viazania. So sušenými kvetmi, ktoré sa v jarných vencoch objavujú najčastejšie, je však potrebné zaobchádzať opatrnejšie, keďže sú jemnejšie a krehkejšie.

Vo vašom ateliéri sledujete trendy, ale zároveň si držíte váš vlastný rukopis. Ako by ste ho charakterizovali?

Často sa držíme hesla V jednoduchosti je krása. Všetky venčeky sú pripravené s láskou a to sa na nich odráža. Presný rukopis vám neviem povedať, spájame kvety, ktoré nám ako sa vraví prídu pod ruku a vždy z toho vznikne iný jedinečný veniec. Naše venčeky pôsobia husto a bohato a to sa nám páči.

 

veniec od sestier farebny slamienky veniec od sestier eukalyptus2

 

Vo vašich vencoch používate aj luxusné umelé kvety. Umelé kvety boli dlho zaznávané. Po akých druhoch odporúčate siahnuť, aby pôsobili luxusne, štýlovo?

Dizajn umelých kvetov je na úplne inej úrovni ako niekedy. Naozaj ich niekedy ťažko rozoznať od tých živých a práve také sa snažíme v našich venčekoch využívať. Samy sme zástancom tých živých, avšak ak nájdeme umelé kvety, ktoré sú naozaj vkusné a použiteľné, veľmi rady ich do venčekov zakomponujeme. Často ich však kombinujeme aj s tými živymi.

Živé vence tvoríte tak, aby ostali krásne aj vo vysušení. Aké kvety či rastliny sú na to ideálne?

Zo zelene je to eukalyptus a všetky jeho druhy a je ich dosť, sú super, držia si farbu aj niekoľko mesiacov. Ďalej už kombinujeme so sušenými kvetmi, ktoré sa už nemenia. Máme však veľmi rady aj rôzne lúčne kvety, halúzky, ktoré vieme nájsť voľne v prírode.

 

veniec od sestier farebny veniec od sestier zlto fialovy veniec od sestier eukalyptus ruzovy

 

Tvoríte predovšetkým bohaté, objemnejšie vence. Existuje aj alternatíva pre milovníkov minimalistického štýlu?

Nám sa to práve páči, to je naša tvorba. Avšak máme veľmi rady jednoduchosť, viacej nám imponujú menej nazdobené venčeky ale myslím, že práve veľkosť venca mu udáva jeho hodnotu, preto sa snažíme, aby boli naozaj poctivé, husté a bohaté. 

 

                   

Pin It