Banner nove cislo sab

Drsný, no krásny materiál stále prekvapuje: objavte široké možnosti jeho využitia. Nové číslo SaB je tiež plné tipov, ako si vytvoriť oázu dobrého jedla a varenia.

 

Betón je na našej planéte dlhšie než ľudstvo a snáď aj preto sa nám zdá byť všedný, fádny či nudný. No posledné roky presvedčivo ukázali – a nepestajne dokazujú, že tento materiál ani zďaleka nepovedal svoje posledné slovo. Stále má čo ponúknuť a neprestáva nás prekvapovať. Svojou drsnou krásou, variabilnými prevedeniami, či úžasnými vlastnosťami ktoré mu otvárajú dvere do vnútorných priestorov, aj exteriéru.

 

beton v zahrade

 

Stačí sa len nebáť po ňom siahnuť a dovoliť, aby sa prejavil v celej svojej kráse. V tomto vydaní Stavebníctva a bývania betón prekvapí v nádhernom interiérovom prevedení od austrálskeho architektonického štúdia Killing Matt Woods, aj nám pripomenie, ktoré ikony brutalizmu aj napriek neľahkým kontroverzným časom nielen prežili, ale neustále rastú na hodnote.

 

kuchyna byvanie

 

Všetci dobre vieme, že kuchyňa už dávno nie je len priestor na varenie. Je to spoločenská oáza rodinných vzťahov, priateľstiev, či nočného tichého čítania. Charakterizuje nás do detailov – možno neradi varíme, no zbožňujeme debaty pri stole plnom jednohubiek, dobrého vína a priateľov. Možno varenie milujeme, ale pri tejto činnosti potrebujeme koncentráciu a pokoj.

 

zahradna kuchyna

 

A možno túžime po veľkej kuchyni, lenže nevieme ju využiť. V tomto vydaní sa venujeme interiérovým a exteriérovým kuchyniam, pri ktorých si budete klásť práve tieto otázky a možno zistíte, že kuchyňa má pre vás ďaleko väčšiu hodnotu, než ste si doteraz uvedomovali.

V tomto vydaní sme sa venovali aj citu – citu pre dizajn a umenie. Reportáž interiéru od slovenskej interiérovej dizajnérky Romany Klimek je inšpiratívnym príkladom toho, že k tomu, aby ste bývali vo výnimočnom interiéri, niekedy stačí len zmysel pre detail a cit pre krásu. V tomto vydaní prinášame aj umelecké interiérové doplnky od dua sklárskych dizajnérov Patrika Illa a Aleksandry Stencel, ktoré dávajú interiérom nový, očarujúci rozmer.

 

sklo dizajn illo

 

Začítajte sa do stránok SaB, ktoré inšpirujú nielen k výbere správneho nábytku či kvalitného pozemku na bývanie, ale aj podnecujú k zamysleniu sa nad tým, čo dáva našim životom tú skutočnú hodnotu.

Pin It