ANNEMARIE BÖRLIND 3 in 1 Facial Oil Original

Nemecká značka prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND má viac ako 60-ročnú tradíciu a riadi sa filozofiou udržateľnosti.

 

Investície do sociálnych a ekologických projektov a recyklovateľné obaly dopĺňajú čisté produkty založené na výhradne prírodnej báze. O hodnotách a plánoch spoločnosti sme sa rozprávali s Henrietou Martinkovou, zástupkyňou značky pre Česko a Slovensko.

Prečo ste sa rozhodli pracovať práve s ANNEMARIE BÖRLIND?

Keď som prvýkrát prišla do kontaktu so značkouveľa som o bioproduktoch nevedela. Po zoznámení s filozofiou, produktmi a hodnotami spoločnosti Börlind GmbH som však bola očarená a to nadšenie pretrváva dodnes. Okamžite som vedela, že ide o nadčasovú, inovatívnu a vysokokvalitnú prírodnú kozmetiku. 

 

annemarie borlind

 

Čo vás o tom presvedčilo?

Ich filozofia ochrany prírody, ekológie, trvalo udržateľného rozvoja. Hodnoty, ktoré nielen hlásajú, ale aj praktizujú. Je to úžasná značka s poctivou históriou. Už v 70. rokoch minulého storočia mala ANNEMARIE BÖRLIND ako prvá fungujúci recept protivráskovej starostlivosti, radu LL Regeneration. Aj prvý prírodný kozmetický prípravok s obsahom ceramidov, ktoré sú podobné tým v pokožke, vzišiel práve z ich dielne.

Pracujete aj s viacerými unikátnymi ingredienciami...

Áno, sme nesmierne hrdí aj na náš medzinárodný výskumný projekt v spolupráci s talianskym výskumným ústavom Akott. Spoločne sme študovali kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa a objavili sme ich skrytý potenciál. Výsledkom sú dva vysokoúčinné extrakty schwarzwaldskej ruže najvyššej kvality, ktoré nájdete len v produktoch ANNEMARIE BÖRLIND.

 

ANNEMARIE BÖRLIND 2 Phase Shakes Original

 

Dá sa vôbec ešte niečo nové v súčasnosti objavovať v rámci kozmetiky?

Dá. Mnohé z týchto objavov si dávame dokonca patentovať. Napríklad, na posilnenie kožnej bariéry používame čerstvé bunky papyrusu, ktoré fungujú aj ako ochranný štít. Ďalej veľmi vzácna huba, hľuzovka biela, má skvelé liftingové účinky a na hydratáciu či vypnutie pokožky používame botanickú kyselinu hyalurónovú rastlinného pôvodu. Má rovnakú účinnosť ako konvenčná kyselina hyalurónová zo živočíšnych zdrojov. Navyše má funkciu ochrany proti voľným radikálom, čo jej bežná forma nedokáže. Dokonca máme aj anti-blue light produkt, ktorý dokáže chrániť proti škodlivým účinkom modrého svetla na pokožku.

Akú má človek záruku, že tieto prírodné produkty naozaj fungujú a sú bezpečné?

Účinnosť a pleťovú kompatibilitu každého nášho prípravku klinicky preukázali nezávislé skúšobné ústavy a ich bezpečnosť garantuje množstvo certifikátov. Kvalitu a čisto prírodné zloženie našich produktov potvrdzuje aj vyše 40 hodnotení „vynikajúci“ v testoch nemeckých inštitúcií Stiftung Warentest a ÖKO-TEST. Za naše inovatívne produkty i podnikový manažment sme získali vyše 60 prestížnych vyznamenaní a ocenení.

 

annemarie borlind

 

Pri téme kozmetiky sa v poslednom čase často stretávame s diskusiou o toxických ingredienciách aj o celkovej neúcte k životnému prostrediu a spotrebiteľom. Ako proti tomu bojujete v ANNEMARIE BÖRLIND?

Úcta je našou firemnou politikou. Úcta k človeku a k prírode, k našim zákazníkom a zamestnancom. Preto si starostlivo vyberáme našich dodávateľov a obchodných partnerov. Žiadame od nich, aby zaručili ekologické a etické procesy, dôstojné pracovné podmienky a spravodlivú mzdu pre svojich zamestnancov. 

Používate napríklad aj recyklovateľné obaly a udržateľnosť je vašou častou témou. Čo ďalšie plánujete v tomto smere podniknúť?

Zvažujeme charakter obalov v zmysle ekologického dosahu a uhlíkovej stopy. Aktuálne sme si dali globálny záväzok, jednou z hlavných priorít spoločnosti je do roku 2025 zníženie našej spotreby energie s cieľom dostať emisie CO2 na minimum. Je to možné aj pri veľkých firmách a produkciách, stačia len správne rozhodnutia.

 

ANNEMARIE BÖRLIND NATU COLLAGEN FLUID Original

 

Prečo sa podľa vás často snahy o udržateľnosť končia len nejakým „menším zlom“? Ako sa snažíte neustále napredovať?

O udržateľnosti nestačí len hovoriť, treba ňou reálne žiť. A preto v ANNEMARIE BÖRLIND používame alternatívne zdroje energie či „zelenú flotilu“, ktorá vďaka najmodernejším technológiám prispieva k zníženiu emisií a spotrebe paliva. Naša výroba je z hľadiska klímy neutrálna a kompenzujeme naše uhlíkové stopy podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži. Od roku 2015 sme klimaticky neutrálni. Technológiu výroby neustále vylepšujeme. Naše požiadavky, záväzky a smernice kvality sú certifikované certifikátom EcoControl. Odmietame testovať produkty na zvieratách alebo používať geneticky modifikované ingrediencie. Od vzniku našej kozmetickej spoločnosti sme striktne proti používaniu výťažkov z mŕtvych živočíchov a proti akýmkoľvek formám zneužívania prírodných zdrojov. Ak sa pridajú aj ďalšie značky, budeme veľmi radi.

Nemôže sa pri masívnom prechode na prírodnú kozmetiku stať, že niektorých rastlín bude jedného dňa málo a spotreba bude nadmerná?

Ak do prírody zasejeme naspäť to, čo sme si z nej zobrali, ak budeme investovať do vedy a výskumu, tak to nehrozí. Vždy, keď je to možné, používame rastliny z certifikovaného organického poľnohospodárstva alebo z voľnej prírody. No sú prípady, keď je potrebné ohrozené druhy rastlín chrániť a zabrániť ich ďalšiemu ohrozovaniu komerčným využitím. Riešime to potom čiastočným používaním šetrnejších alternatív v podobe prírodne identických látok. Keď sa chce, dá sa všetko.

Pin It