cervusM hodiny trojuholnik sirka

Manželia Silvia a Miroslav Girovci začali výrobou hodín zo starého stodolového dreva. O podobné doplnky sa zaujímalo stále viac zákazníkov. Dnes by sa výrobkom z tohto prírodného materiálu chceli venovať naplno.

 

Ste mladá rodina, ktorá našla vášeň v práci s drevom. Je to zatiaľ vaše hobby alebo sa výrobou už živíte?

Momentálne naše hobby, ale určite by sme sa v budúcnosti tým chceli živiť a veríme, že sa to aj podarí. Naše výrobky zatiaľ ponúkame na predaj cez handmade portál.

Ako ste sa vôbec dostali k práci s drevom?

Drevené doplnky sú pre nás ozaj tie najkrajšie a sme radi a vďační, že ich môžeme aj vyrábať. K práci s drevom sme sa dostali hlavne vďaka manželovi, ktorý vyštudoval umelecké rezbárstvo a k drevu ma blízko od detstva, keďže otec je stolár. Ja som rovnako umelecká duša a preto drevo a práca s ním mi učarovalo hneď od začiatku ako má s ním manžel “zoznámil“.

 

 cervusM hodiny okruhle

 

Vyrábate bytové doplnky aj rôzne dekorácie. O aké výrobky je najväčší záujem?

Ťažko povedať, ale asi najväčší záujem je o hodiny, ktoré sme začali spomedzi bytových doplnkov vyrábať ako prvé, ďalej sú to šperky a obľúbené sa stávajú aj vázy, s ktorých výrobou sme začali len nedávno.

Dá sa povedať, že každý váš výrobok je unikát?

Myslíme, že rozhodne áno. Bezpochyby každý drevený výrobok je unikátny predovšetkým svojou jedinečnou štruktúrou a navyše, ak je vyrábaný ručne.

 

cervusM drevo portret cervusM drevo doplnky


Ktorý výrobok bol zatiaľ z vášho pohľadu najvýnimočnejší?

Pre nás sú skutočne výnimočne všetky výrobky, ale ak máme vybrať jeden, tak sú to naše prvé vyrobené hodiny zo starého stodolového dreva.

Čo vás na dreve najviac fascinuje?

Drevo je pre nás nadčasový prírodný materiál s ktorým nie len radi pracujeme, ale sa ním aj radi obklopujeme. Preto sa ho snažíme využiť čo najviac aj v našom interiéri či exteriéri. Nasťahovali sme sa len nedávno, takže všetko má svoj čas. Najviac sa tešíme, že sme si splnili sen s drevenými trámami prechádzajúcimi cez kuchyňu a obývačku, ďalej sú to rôzne police, skrinky, stolíky, zrkadlá, hodiny, rôzne dekorácie...

 

cervusM kuchyna

 

Aký druh dreva je vám osobne najbližší?

Presne tak, drevo je tak krásny a tvárny materiál, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá a môžeme ho využiť od nábytku až po tu najmenšiu bytovú dekoráciu. Nám osobne sa veľmi páči ak je drevo využité aj pri výrobe hračiek, ktoré krásne oživia interiér detskej izby, alebo tiež materiál pri umeleckých dielach ako je socha, mozaika ci obraz.

Aj vo vašom vlastnom bývaní máte použité množstvo dreva. Skúste ho viac priblížiť...

V našom bývaní sa menej tradične vyskytuje drevo v masívnom lustri, taktiež máme drevené okenné parapety, ktoré nevídame v každej domácnosti, plánujeme drevene kľučky v predsieni či rolety a kto vie čo nás ešte za pochodu napadne. A najviac sa asi da vyblázniť pri bytových dekoráciách.

 

cervusM sob cervusM drevo doplnky

 

Dnes sú prírodné materiály, a medzi nimi určite aj drevo, mimoriadne populárne. V čom je váš prístup k nemu a vaše výrobky špeciálne?

Ku každému výrobku pristupujeme s veľkým nadšením, zvedavosťou ako to vo výsledku bude vyzerať a nechýba ani láska k práci s týmto materiálom. Naše výrobky sú minimalistické tvarom a bohaté svojou prirodzenou kresbou. Snažíme sa vyrábať doplnky s čo najkrajšou štruktúrou, ktorú na dreve najviac obdivujeme a necháme tak vyniknúť jeho krásu.

Pin It