Banner nove cislo sab jul aug 2021

Trvalá udržateľnosť. Pojem, ktorý čoraz viac preniká aj do našich príbytkov. V novom vydaní Stavebníctva a bývania sa dozviete aj to, čo znamená zdravý priestor.

 

Pojem biofília – v preklade “láska k prírode” – prenikol do sveta architektúry a dizajnu ako biofilický dizajn. Kladie dôraz na navrátenie sa k prírode, ktorá blahodárne pôsobí na naše duševné zdravie a vitalitu. V interiéroch pribudli prírodné prvky, no nielen to. Stále častejšie sa hovorí o potrebe čistého vzduchu, o dôležitosti redukovania odpadu, mnohé firmy budujú svoj rast s princípmi trvalej udržateľnosti a čoraz viac siahame po prírodných, recyklovateľných materiáloch.

 

SaB v objati stromov

 

Počas pandémie mnoho ľudí precítilo liečivé a harmonizujúce účinky prírody, či si uvedomilo, koľko času sme v minulosti trávili nakupovaním vecí, ktoré vlastne ani nepotrebujeme. Filozofii trvalej udržateľnosti sa venujeme aj v aktuálnom vydaní, v ktorom sme sa zamysleli nad tým, čo znamená zdravý priestor, ako na nás pôsobia prírodné materiály a prečo je dôležité uvažovať v ľudskej mierke, s ohľadom na životné prostredie.

 

SaB biofilicka harmonia

 

Prichádza leto a snáď aj počas týchto dní si opätovne uvedomíme, že menej je viac. Klimatickú krízu si mnohí spájame s krízou planéty, no v skutočnosti to je kríza ľudstva, ktoré rýchlosťou vlaku beží dopredu nedbajúc na zvieratá či planétu, a zabúdajúc na zmysel svojej cesty. Leto so svojimi uvoľňujúcimi lúčmi je preto ideálnou príležitosťou zvoľniť a uvedomiť si tie skutočne dôležité životné hodnoty.

 

SaB nadych lesa

 


Prajeme Vám krásne leto a príjemné čítanie nášho časopisu, ktorý kúpite v každom dobrom stánku alebo v online podobe.

Pin It