orange steel hrdza

Mať kúsok prírody len pre seba je benefit, ktorý je veľkým lákadlom po celodennej práci. A preto rovnako, ako sa usilujeme vytvoriť z domu domov, chceme aj záhrade alebo terase vdýchnuť útulnosť, jedinečnosť a krásu. Práve estetika, jednoduchá údržba a trvácnosť sú vlastnosti, ktorými oplývajú záhradné a exteriérové doplnky od spoločnosti Orange Steel. O jej produktoch sme sa rozprávali s majiteľom a konateľom Adrianom Ardom.

 

Skôr ako sa dostaneme ku konkrétnym produktom, zaujímalo by ma, prečo práve hrdza? 

Inšpirácia prišla pri návšteve Talianska, kde som objavil nádhernú záhradu plnú zelene, ktorej stredobodom bol hrdzavý kozub. Tento jedinečný farebný kontrast a prirodzený súlad zanechal vo mne silný dojem a po návrate domov som sa začal zamýšľať, prečo niečo také nemáme aj na Slovensku. „Hrdzavá“ oceľ Corten sa u nás totiž používa najmä ako stavebný materiál priemyselných budov a mostov.  

 

orange steel hrdza

 

Čím je tento materiál taký výnimočný?

Jeho hlavnou výhodou je trvácnosť. Corten sám seba chráni tým, že si na povrchu vytvorí jemnú vrstvu hrdze a tá potom ochráni výrobok pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Netreba ho natierať, ani inak ošetrovať. Výrobky z Cortenu sú bezúdržbové, odolné a prakticky nezničiteľné. 

Výsledkom vášho nápadu je slovenská značka Orange Steel. Aké produkty máte v portfóliu?  

Orange Steel prináša na trh krby, ohniská, zásobníky na drevo, záhradný mobiliár a vodné prvky – produkty, ktoré doplnia a dizajnovo doladia záhrady a terasy. Vytvorili sme vyše 60 produktov, ktoré postupne vyrábame a uvádzame na trh. Sme hrdí na to, že ide výlučne o slovenský dizajn a slovenskú výrobu. 

 

orange steel hrdza

 

Všimla som si, že vaše výrobky sú nielen z Cortenu, ale často ich vidieť v kombinácii s inými materiálmi.

Áno, to je presne to, čím sa chceme odlíšiť od bežných záhradných doplnkov. My sme sa rozhodli posunúť vzhľad Cortenu ešte vyššie tým, že ho kombinujeme so sklom, antikorom, svetlom, drevom a ďalšími materiálmi. Tak dotvárame jeho krásu do  dokonalosti.

Starostlivosť o vaše produkty je minimálna alebo žiadna. Ako sa počas rokov mení vzhľad oceľových krbov, ohnísk a kvetináčov?

Corten časom vyzrieva a postupne pomaly tmavne zo sýto oranžovej na hnedú. Tým vytvára prirodzený kontrast a necháva vyniknúť okolitú zeleň. Hrdza do záhrady zapadne a stáva sa jej prirodzenou súčasťou. Aj keď sa vzhľad výrobkov postupne mení, funkčnosť, tvar a pevnosť výrobkov zostávajú rovnaké. 

 

orange steel hrdza

 

Vychádzate zákazníkom v ústrety, ak majú nejaké špeciálne požiadavky? 

Áno, všetky výrobky dokážeme personalizovať pre každého nášho klienta; napríklad na krbe môže byť jeho logo, ornament alebo obraz podľa želania. Rovnako tak výrobok dodáme v rozmeroch, ktoré klient potrebuje. Zaujímavosťou je záhradný krb ako svadobný dar s podobizňou mladomanželov a dátumom sobáša, ktorý novomanželom venovali ich rodičia. Pri trvácnosti Cortenu im určite vydrží počas celého manželstva, aj keď bude šťastné veľmi dlho :-)

Pre akých klientov sú vaše produkty určené? Zaujíma ma, či ide len o veľké  terasy a záhrady alebo máte aj ponuku pre menšie rodinné domy či chaty?

Výrobky značky Orange Steel sú určené pre všetkých, ktorí chcú skrášliť a zútulniť svoj exteriér či už ide o rodinný dom alebo chatu. Doplnením záhrad a terás o naše výrobky získava vzhľad exteriérov na exkluzivite, jedinečnosti a zároveň trvácnosti a praktickej bezúdržbovosti. 

Pin It