Banner nove cislo sab sept okt 2021

Všade dobre, doma najlepšie. Spoznajte najnovšie trendy, ktoré vám doma spríjemnia nadchádzajúce jesenné dni.

 

Všade dobre, doma najlepšie. Náladu v domácnosti tvoria predovšetkým vzťahy, no v rebríčku tvorby atmosféry hneď za nimi nasleduje interiér a zariadenie, ktorým sa obklopujeme. Netreba zvlášť zdôrazňovať, že nepohodlná pohovka nám môže ísť dlhodobo pekne na nervy alebo, že čítanie na neergonomickom kresle odvádza našu pozornosť od knižného príbehu na stav nášho chrbta. Pohodlný sedací nábytok je dôležitý, a aby sme si doma vytvorili skutočne pohodovú atmosféru, ideálne je doplniť ho atmosferickými svietidlami, nerušivými doplnkami či užitočnými stolíkmi, vďaka ktorým máme dobrý nápoj, skvelú knihu či ovládač vždy po ruke. V tomto vydaní vám ponúkame tipy na pohodlný nábytok, ktorý vás nadchne krásnym dizajnom, aj premyslenou funkcionalitou. 

 

kupelne

 

 Chladnejšie počasie v nás podnecuje túžbu dopriať si teplý kúpeľ či sa ohriať v horúcej domácej saune. Najnovšie trendy predstavujú kúpeľňu ako plnohodnotnú časť bytu, ktorá okrem hygienických potrieb slúži aj na relax a uvoľnenie tela a mysle. Svetoví dizajnéri ako napríklad Matteo Thun, Antonio Rodriguez, Phillipe Starck či Konstantin Grcic v tomto roku navrhli kúpeľne nadchýnajúce dizajnom, technologickými inováciami a jedinečnou estetikou. Výber z nich prezentujeme aj v aktuálnom jesennom vydaní, stačí sa začítať a nechať sa inšpirovať.

 

od podlahy

 

Hovorí sa, že ak manželský pár nerozdelí stavba rodinného domu a zariadenie interiéru, nerozdelí ich už nič. Výstavba domu je náročný projekt, ktorý si vyžaduje veľa úsilia, dobrých rozhodnutí, trpezlivosti a v súčasnosti aj vieru v kvalitných robotníkov. A, samozrejme, netreba zabúdať ani na dobrého architekta, ktorý vám pomôže naplniť vaše predstavy a očakávania tak, aby boli realizované k vašej spokojnosti. V článku OD PODLAHY sa dozviete, ako treba postupovať pri stavbe domu – od budovania základov až po zabezpečenie domácnosti, na ktoré aspekty treba myslieť pri výbere stavebných materiálov, či ako ušetriť energie.

Nové číslo SaB kúpite v každom dobrom stánku alebo v online podobe.

Prajeme Vám príjemné jesenné čítanie a veľa pohody!

Za tím SaB


Lucia Pacek Halmová

šéfredaktorka

Pin It