kolekcia petra

Foto: Casalgrande Padana

 

Nová kolekcia porcelánovej kameniny Petra od Casalgrande Padana je inšpirovaná príjemným teplom a krásou kremeňa, pričom zvýrazňuje jeho silu a šarm.

 

Jemné zemité a pieskové odtiene, neutrálne a sivé nuansy a tóny s moderným prírodným dizajnom sa prelínajú s nedokonalosťami, ktoré na nich zanechal čas.

 

kolekcia petra

Foto: Casalgrande Padana

 

Kolekcia Petra prichádza v šiestich rôznych odtieňoch (Petra Antracite, Bianca, Grigia, Oro, Perla a Sabbia) a v piatich rôznych formátoch (od malých rozmerov 20x20 cm a 20x40 cm, cez klasické dlaždice 30x60 cm a 60x60 cm, až po veľké formáty 60x120 cm). Vďaka prírodnému a 20 mm hrubému protišmykovému povrchu je možné túto kolekciu použiť na podlahy aj na krytiny v interiéri aj exteriéri. Kolekciu dopĺňajú mozaiky 30x30 cm, 5x5 cm alebo 5x15 cm a nová séria dekorácií z porcelánovej kameniny s tehlovým efektom.

 

kolekcia petra

Foto: Casalgrande Padana

  

Kontinuita medzi interiérom a exteriérom

Kameninové dlaždice sú perfektne zarovnané a s protišmykovým povrchom, a teda sú ideálnou odpoveďou na všetky druhy požiadaviek, ktorých cieľom je vytvoriť kontinuitu medzi vnútornými a vonkajšími priestormi a používať rovnaký typ podláh v interiéri, na terase, nádvorí, pri bazénoch či chodníkoch.

 

kolekcia petra

Foto: Casalgrande Padana

 

Vďaka hrúbke 20 mm je možné ich nalepiť na poter, čo zaručuje podlahu s vysokou odolnosťou voči zaťaženiu, alebo položiť nasucho priamo na piesok, či na pevnú podlahu. Navyše, vďaka polypropylénovým podperám, ktoré sú k dispozícii s pevnými alebo nastaviteľnými výškami, je možné vytvoriť zvýšenú podlahu v exteriéri s medzerou pod ňou pre elektrické a vodovodné systémy.

 

kolekcia petra

Foto: Casalgrande Padana

  

Samočistiace vlastnosti

Jednou z predností týchto dlaždíc je exkluzívna generácia certifikovanej, ekologicky kompatibilnej bioaktívnej keramiky pre architektonické aplikácie, s antibakteriálnymi, samočistiacimi vlastnosťami znižujúcimi znečistenie. Dlaždice majú dve ošetrenia - Bios Antibacterial® a Bios Self -Cleaning®. Bios Antibacterial® je špecifické ošetrenie na báze striebra, ktoré je schopné eliminovať 99,9% zo štyroch hlavných kmeňov baktérií (Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus faecalis) a zabraňuje tvorbe plesní, kvasiniek a plesní. Bios Self-Cleaning® sa používa na vonkajšie krytiny a vetrané fasády. Keď sa samočistiaca kúra dostane do kontaktu so slnečným žiarením, spustí reakciu, ktorá je schopná eliminovať nielen baktérie, ale najmä znečisťujúce látky v ovzduší. Vďaka superhydrofilite keramického povrchu rozkladá nečistoty tak, aby ich bolo možné odstrániť dažďovou vodou.

  

kolekcia petra

Foto: Casalgrande Padana

 

Pin It