tabula non rasa studio traccia food waste installation milan design week 3

Domáci milánski dizajnéri zo studio.traccia využili potravinový odpad a vytvorili z neho modulárny stôl s obrusom, prestieraním či taniermi.

 

Každý rok sa asi pätina z potravín vyprodukovaných na celom svete pre ľudí stratí alebo znehodnotí. Je to také množstvo ako 23 miliónov plne naložených nákladných áut. Navyše, každý rok asi 30 percent odpadu vyprodukovaného v celej Európskej únii pochádza z odvetvia dizajnu, architektúry a stavebníctva, tvrdia autori z talianskeho studio.traccia. Tieto fakty ich viedli k zamysleniu, či sa z organického odpadu dajú vyrobiť výrobky s vysokou pridanou hodnotou. A prišli na to, že áno.

 

tabula non rasa studio traccia food waste installation milan design week 3

 

Veľkosť stola sa prispôsobí

Na milánskom design weeku tak v spolupráci s medzinárodnou skupinou dizajnérou predstavili stôl s názvom TABULA (non) RASA vyrobený z recyklovaných potravinových zvyškov či iného odpadu. Ide o modulárny stôl, ktorý pozostáva z piatich častí. Každá z nich poslúži aj samostatne a ich spájaním si používatelia volia potrebnú veľkosť stola. Jeho povrch je tvorený zo živice na biologickej báze a potravinových zvyšok vrátane ryže, slamy, kukurice, kávovej usadeniny, rias či škrupín. Dosku stola z dielne európskej firmy Mogu zameriavajúcej sa na udržateľné materiály  podopierajú oceľové nohy.

 

tabula non rasa studio traccia food waste installation milan design week

 

Ovocné šupky ako surovina na výrobu prestierania

Zaujímavé je aj samotné prestieranie. Podľa Claudie Orsetti, spoluzakladateľky studio.traccia, je v tom istá symbolika. Potraviny boli niečo, čo sme jedli a teraz sa stávajú niečím, z čoho jeme, uviedla. A tak na udržateľnom stole z ich dielne nájdete aj organicky tvarované prestierania z nevyužitých vláken ovocia a zeleniny. Malé okrúhle obrusy zase vyrobili extrakciou celulózy z ovocných šupiek a jej tkaním do priadze. Ešte pozoruhodnejší je pôvod tanierov: umelec a návrhár Basse Stittgen ich vytvoril z nevyužitej kravskej krvi z bitúnkov. Na začiatku výroby tanierov zasa bol vápnik z biomateriálov ako napríklad vaječné škrupiny. Stolovanie doplnili aj vázy a podložky z kukuričných bioplastov.

Pin It