dvere MASTER DOOR bez nadprazi otocne skryta zaruben AKTIVE foto zdroj J.A.P. Slovakia

Skrytá zárubňa AKTIVE v prevedení bez nadpražia, dvere MASTER. Foto: J.A.P. Slovakia

 

Interiérový dizajn dnes naplno ovláda trend minimalizmu a jednoduchých línií, ktorý sa premieta aj do oblasti dverových systémov. Skrytá zárubňa AKTIVE ponúka interiéru celkom bezobložkové riešenie, ktorá so stenou tvorí jednu dokonalú rovinu. Na detaile totiž záleží.

 

Zárubne spolu s dverami vytvárajú neodmysliteľnú dvojicu. Moderné minimalistické poňatie interiérov však vyžaduje elegantné riešenie dverí, ktoré sú v jednej rovine so stenou. A s týmto riešením dverového kompletu sú nevyhnutne spojené práve skryté zárubne, ktoré nemajú vonkajšie viditeľné obložky. Ich estetický vzhľad im umožňuje byť súčasťou akéhokoľvek štýlu aj farebného ladenia interiéru..

 skryta zaruben AKTIVE dvere drevene foto zdroj J.A.P. Slovakia

 

Skrytá zárubňa AKTIVE. Foto: J.A.P. Slovakia

 

"Typickým zástupcom skrytých zárubní je zárubňa AKTIVE, ktorá sa vyznačuje absenciou akýchkoľvek viditeľných obložiek rámujúcich dverný otvor. Jej konštrukcia je pripravená a prispôsobená tak, aby vytvorila pevnú hranu priechodného otvoru, ale pritom je schovaná pod finálnou povrchovou úpravou steny, teda výmaľbou, tapetou alebo obkladom," hovorí Peter Pakši, obchodný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, ktorá sa venuje výrobe dizajnových dverných systémov.

Skrytá zárubňa AKTIVE sa hodí ako pre murované, tak i sadrokartónové priečky a dovoľuje použiť dvere s polodrážkou aj bez nej. "Kombinácia oboch prevedení je ideálnou voľbou v prípade, ak potrebujete, aby v jednej miestnosti boli jedny otočné dvere orientované otváraním smerom k sebe a druhé od seba. Z pohľadovej strany sú pritom obe dverné krídla aj stena v jednej rovine," dodáva Peter Pakši z J.A.P. Slovakia.

 

Skryte zarubne AKTIVE pro otocne dvere foto zdroj J.A.P. Slovakia

 

Skrytá zárubňa AKTIVE zrovná dvere a priečku do jednej roviny ...

 

Skryte zarubne AKTIVE foto zdroj J.A.P. Slovakia

... aj keď sa jedny dvere otvárajú k sebe a druhé od seba. Foto: J.A.P. Slovakia

 

Riešením bez viditeľných obložiek možno navyše opatriť nielen dvere otočné, ale vďaka bezobložkovým stavebným puzdrám tiež dvere posuvné. Jednotný dizajn interiéru je tak možné zachovať aj pri kombinácii oboch typov otvárania.

Viac na www.jap.sk.

Pin It