Každý priestor má svoju osobitosť, ktorá sa profiluje časom. Tvorí ju vôňa, ktorá v nás vyvoláva silné emócie, príjemná atmosféra hostiteľov, ale v prvom rade interiér ako celok. V sychravom počasí si človek intenzívnejšie vychutnáva domácu pohodu, preto je dobré, čo najviac si zútulniť priestor.

 

SEDAČKA
Kvalitná sedačka, ktorá nás navádza k dlhému posedeniu pri šálke dobrej kávy, je zárukou správnej rodinnej atmosféry. Hladké línie a prepracovanie každého detailu zaručujú nadčasovosť sedacieho nábytku. Trendom podliehajú poťahové látky, ktoré sa nesú v prírodných neutrálnych tónoch. Dôkazom túžby po prírode je anilínova koža, ktorá okrem svojho prirodzeného vzhľadu a jemného povrchu dýcha, čím pôsobí na dotyk príjemne. Osobitosť sedačke dodá nádherná patina, ktorá sa časom vytvorí na jej povrchu.

034-Sedaka_De_Marti_anilinova_koza_bespoke

034-taburet_De_Marti_anilinova_koza_bespoke
 

VANKÚŠE, ZÁVESY A KOBERCE
Dotvárajú interiér, rozveselia pohľad na každú sedačku a, v neposlednom rade, nám spríjemňujú posedenie. Moderný interiér preferuje strohé línie, či už na nábytku alebo sedacích prvkoch. Preto zelenú dostávajú vankúše rozmanitých tvarov, veľkostí, vzorov, textúr a z rozličných materiálov. Súčasné trendy prajú teplým odtieňom a kvalitným materiálom, ako sú ľan, hodváb, bavlna alebo zamat.

 

034-Marcs_and_Spencer_3

 

Ich rôznorodosť najlepšie vynikne pri jednoduchých vzoroch. Odtiene tyrkysovej, purpurovej a zlatistej prinášajú dávku luxusu a pastvu pre oči. Záclony a závesy zostávajú neoddeliteľnou dekoráciou našich domácnosti, a ako všetky doplnky, aj tieto podliehajú módnymi trendom. Ich funkčnosť nie je len estetická, ale miestnosť sa vďaka ním preteplí a zlepší sa jej akustika. Pri textíliách sa opäť vraciame k prírode – moderné sú figurálne motívy zvierat – vraciame sa k tradíciám, preferujeme čipku a prúžky. Vzhľad celej miestnosti zmení koberec, ktorý zároveň znižuje hlučnosť. Módne trendy držia krok s potrebami človeka, preto sú stále v kurze koberce s dlhým vlasom, koberce s decentnými vzormi a nenápadnými farbami v zemitých, šedých alebo pastelových odtieňoch.

 

034-vank_e_2

 

DOPLNKY
Jednoduché prenesenie ducha jesene do interiéru zabezpečí nielen neopakovateľnú atmosféru, ale pripraví našu psychiku na príchod chladnej zimy. Doplnky, ako sú vázy, hodiny, rôzne úložné krabice, sviečky a misy, sú prejavom nášho životného štýlu a odkazujú na emočné zážitky majiteľa. Súčasné trendy prajú originalite a nenásilná dávka folklóru v podobne vintage doplnkov, spríjemní pobyt v miestnosti. „Menej je viac", preto radšej zvoľme len zopár doplnkov, ale kvalitných.

 

034-3-70-812-0001_zoom

 

034-esprit_collection_winter_01

 


034-foto_Katarina_Bosanska_sepiaMgr. art. Katarína Bošanská (1985)
Vyštudovala Slovenskú technickú univerzitu, fakultu architektúry, odbor priemyselný a interiérový dizajn v Bratislave. Pracuje ako interiérová dizajnérka, spolupracuje s interiérovým štúdiom bespoke.

 

 

 

 

 

 

 

TEXT Katarína Bošanská
FOTO bespokedesign.sk, Sitzfeldt, Moltex, Marks & Spencer, Inart

Pin It