Romotop EVORA 03 plech krbove kachle

Krbové kachle Evora. Foto: Romotop

 

Keď sa začiatkom 90. rokov Čech Josef Hein rozhodol vyrábať krbové kachle a krbové vložky, tieto technológie boli v moderných stavbách len vo svojich začiatkoch. Dnes, po tridsiatich rokoch neprestajnej práce, nadšenia a inovácií, sa jeho vtedajší prístup dá bezpochyby nazvať vizionárskym.

 

Josef Hein v roku 1992 založil spoločnosť Romotop, ktorá dnes patrí medzi európskych lídrov vo výrobe krbových kachlí a krbových vložiek. Vyjadrené v číslach to znamená, že svoje výrobky dnes dodáva do viac než 50 krajín sveta, zamestnáva viac ako 600 ľudí a výrobný proces s veľkým podielom robotizácie prebieha na 30 000 m2. Ako sa z nepatrných začiatkov stala silná a spoľahlivá značka a čím si Romotop získal zákazníkov vo viac ako milióne domácnostiach?

Dôležitá súčasť domova

Výrobky značky Romotop majú vo svojom „rodnom liste“ zapísané mestečko Suchdol nad Odrou v Moravskosliezskom kraji. Tieto krbové kachle a krbové vložky oslovujú svojich zákazníkov prvotriednym dizajnom, veľmi dobrou kvalitou dielenského spracovania a inovatívnym riešením procesu spaľovania dreva. S krbovými kachľami Romotop si neobstarávate len výrobok, ale dôležitú súčasť vášho domova. Už pomaly počujete zvuky praskania dreva a predstavujete si, ako budete pri kachliach tráviť večery? Josef Hein už pred tridsiatimi rokmi tušil, že krása živého ohňa ľudí nikdy neomrzí.

 

Romotop RIANO 03 kamen krbove kachle

Krbové kachle Riano. Foto: Romotop

 

Jasné postoje a ciele

Vďaka tvrdej práci, inováciám a profesionalite Romotop začal veľmi rýchlo významne ovplyvňovať prienik krbových kachlí na český trh. Čoskoro sa pridali ďalšie trhy – Slovensko, Poľsko, následne Nemecko a ďalšie krajiny v Európe. Teraz svoje výrobky dodáva do viac ako 50 krajín sveta. Z pôvodnej malosériovej výroby sa postupne v Suchdole nad Odrou vyvinul podnik s moderným technologickým zázemím, silným konštrukčným a obchodným potenciálom. „Technológie a inovácie nás bavia, a keďže sme jedným z lídrov na európskom trhu, snažíme sa odbor krbových kachlí a vložiek posúvať neustále dopredu,“ hovorí Ing. Josef Hein, zakladateľ a majiteľ. „Ľudia v spoločnosti Romotop majú jasné postoje a ciele. Dobre vieme, že tí najsilnejší v odbore dnes už nesmú stavať iba na múdrosti a skúsenosti našich predkov. A práve z úcty k nim cítime povinnosť stále posúvať hranice tak, ako ich posúvali kedysi oni. Tam, kde ostatní stále skloňujú slová ako fortel, história a tradícia, my premýšľame nad patentmi, inováciami, výrobnými technológiami, efektivitou či automatizáciou.“

 

Romotop SPIRIT C2 keramika kachlovy akumulacny krb

Kachľový akumulačný krb Spirit. Foto: Romotop

 

Európskym lídrom v odbore

Dnes značka Romotop jednoznačne patrí medzi najlepšie v Európe. Pružnosť v dodávkach zákazníkovi je podporená vlastným logistickým centrom s kamiónovou dopravou. Silné zázemie je devízou spoločnosti, ale aj fakt, že ide o českú firmu, predurčuje kvalitný servis a jednoduchú dostupnosť náhradných dielov. Firme Romotop nechýba sústavná snaha o zdokonaľovanie výrobkov, ktoré sú navyše ponúkané za primerané ceny. Z dielne Romotop tak vychádzajú produkty s perfektným pomerom kvalita/cena/výkon. V súčasnej dobe sa krbové kachle a krbové vložky stále častejšie stávajú ak nie primárnym, potom aspoň významným zdrojom vykurovania rodinných domov. Tento trend je úplne logický, ak si uvedomíme, ako klesá energetická náročnosť moderných domov a stúpajú ceny energií. Za jeden rok predstavuje produkcia značky Romotop takmer 50 000 krbových kachlí a krbových vložiek.

 

Romotop CARA CS 02 kamen designovy krb

Dizajnový krb Cara. Foto: Romotop

 

Inovátorom už 30 rokov

Cieľom inovačného tímu je prinášať nové technické riešenia – najmä v oblasti návrhu spaľovacích komôr, nadväzujúcich spalinových ciest a riadenia spaľovacieho procesu. Dnešná doba požaduje nielen nevšedný estetický zážitok, ale najmä vysokú účelnosť výrobku a jeho vysokú efektivitu. Inovačný tím neustále zdokonaľuje krbové ohrievače smerom k vysoko účinným a čisto pracujúcim výrobkom. Samostatnou kapitolou v sortimente sú krbové kachle a krbové vložky s teplovodným výmenníkom, ktorý umožňujú odovzdávať časť vyprodukovaného tepla do vody a následne jej prostredníctvom vykurovať celý dom. Firma Romotop je okrem iného vlastníkom patentu prinášajúceho zákazníkom teplovodný výmenník so systémom TRIPLE PASS, ktorý dosahuje vyšší prenos tepla do vykurovacieho média a zaisťuje menšie množstvo škodlivín produkovaných spaľovaním biomasy.

Romotop 30 rokov logoVývoj a dizajn na vysokej úrovni

Či už interiér zariaďujete v minimalistickom, elegantnom, rustikálnom alebo napríklad modernom štýle, kachle alebo krbové vložky Romotop do neho skvele zapadnú a sú skvelým bytovým doplnkom. Keramické kachle vám ponúknu viac farebných možností, milovníkov iných materiálov potešia varianty z kameňa, plechu či pieskovca. Problém s miestom vyriešia malé, úzke, ale aj rohové krbové kachle, vďaka modelom s veľkými dvierkami a priestranným ohniskom si naplno užijete upokojujúci pohľad do ohniska. Ovládanie krbových kachlí Romotop je intuitívne a nenáročné, samotné kachle sú veľmi účinné. Tepelnú energiu je tiež možné ukladať do akumulačných prvkov, ktorým sú kachle aj krbové vložky prispôsobené.

Rešpekt k prírode a ocenenia

Ekológia je pre výrobcov nielen témou, ale aj záväzkom. Krbové kachle a krby Romotop spĺňajú najprísnejšie ekologické limity, ktoré požadujú smernice či normy EÚ. Prevádzkovanie týchto moderných spotrebičov prispieva k ochrane životného prostredia a udržateľnosti využívania prírodných zdrojov energie. Široké spektrum produktov vyhovie potrebám štandardných aj nízkoenergetických domov.

Krbové kachle Romotop za svoj dizajn priniesli svojmu výrobcovi niekoľko ocenení. Za veľký úspech je považovaná platinová cena v prestížnej súťaži ADEX, ktorá sa koná v USA, a kam bolo prihlásených viac ako 1800 produktov, ďalej tiež Vynikajúci výrobok od Designového centra Českej republiky či 2. miesto v odbornej súťaži Výrobok – technológia roku 2012. Romotop je tiež držiteľom ocenenia CZECH SUPERBRANDS BUSINESS AWARD 2016, 2019, 2020.

www.romotop.sk

Pin It