Rozhovor so známou osobnosťou Darou Rolins o jej dizajnérskej práci, ale aj o tom, že produkty jej nábytkovej značky zaznamenali veľký ohlas aj na Slovensku.

 

030-Dara_Mimi_LUSTR

Ste známa ako speváčka, módna ikona a najnovšie aj ako dizajnérka nábytku. V ktorej z týchto polôh sa cítite najlepšie?

Od deviatich rokov spievam. K tomu patrí i móda. Dizajnu sa venujem niekoľko rokov a teraz už aj rok systematicky. Môžem v ňom uplatniť aj hudobný talent a zmysel pre módu. Predpokladám, že až raz nebudem toľko spievať, bude to moja pracovná náplň.

Ako a kedy vznikol nápad vytvoriť interiérové štúdio by Dara Rolins?
Už som o tom hovorila veľakrát – bolo to tak, že som sama potrebovala nájsť obchod, kde by pochopili moje predstavy o modernom, funkčnom a cenovo prijateľnom riešení. Nenašla som taký, preto som sa rozhodla dať dohromady projekt a ľudí, ktorí moju myšlienku a predstavy budú rozvíjať ďalej. Darí sa nám a ja mám radosť, že ma moja intuícia nesklamala.

Čo všetko môžeme nájsť pod značkou by Dara Rolins?
Sedacie súpravy, koberce, komody, svetlá a doplnky.

 

 

030-Julia

 

Akej klientele sú tieto produkty určené?
Sú určené každému, komu sa páčia zaujímavé veci a nebojí sa odlíšiť. Značka je luxusná svojou originalitou, nie cenou.

Spolupracujete s mnohými zahraničnými manufaktúrami a dizajnérmi a máte okolo seba mladý tím. Vo firme vystupujete ako art director. Znamená to, že sa podieľate aj na návrhu výrobkov?
Áno, to je moja úloha a presne tak vo firme pôsobím. Dizajn mám na starosti ja. Určujem, ako bude náš nábytok vyzerať.

Kde všade nájdeme showroomy vašej značky?
V Prahe, na Karlínskom námestí, a už čoskoro budú naše výrobky dostupné na dvoch miestach na Slovensku.

Na Slovensku sme mali možnosť prvýkrát zhliadnuť nábytok a bytové doplnky z vašej kolekcie začiatkom roka, na výstave nábytku v Nitre. Aký mali vystavené produkty ohlas?
Zaznamenali sme silný ohlas a záujem o nákup i o zastupovanie značky na Slovensku.

 

 

030-Terry_jdeln_stl

 

Prednedávnom som sa o vás dočítala, že sa venujete aj rekonštrukcii vášho domu v Mukařove. Ako by mať vyzerať vysnený dom a interiér Dary Rolins?
Rekonštrukcia v Mukořove už nie je aktuálna, ale vysnívaný dom určite raz bude. Na samote, s veľkou záhradou, zariadený mojím nábytkom. Bude moderný, ale funkčný a praktický a bude z neho cítiť pokoj, vôňa detí, atmosféru skutočného domova, dobrého jedla a priateľov.

V tomto čísle časopisu SaB sa venujeme teplu domova. To býva spojené aj so spálňou. Máte pre nás nejaké typy z vášho štúdia?
To je zaujímavá otázka. Práve teraz máme „obdobie postelí", čo znamená, že ich pomerne veľa predávame. Máme v ponuke kovové postele, o ktoré je veľký záujem, ale i štandardné drevené a čalúnené. Väčšinou riešime rozmery na zákazku, vyberáme kvalitné matrace. Správny výber zariadenia spálne záleží od diskusie s klientom. Výsledok potom stojí za to.

Čo vás v poslednom období najviac potešilo, či už pracovne alebo súkromne?
Že je konečne krásne počasie. Vrátila som sa z dovolenky so svojou dcérou a kamarátmi, dokončila som nové CD a rozbehla sa nám značka byDara. To je dostatok dôvodov byť opäť trochu šťastná.

 

030-Dara_SEDAKA_Rola

 

 TEXT Sláva Štefancová

FOTO by Dara Rolins

 

 

 

Pin It