DOR Fortius Akustik

Foto: Dorsis

 

Vďaka rozvoju technológie a materiálov majú výrobcovia dverí možnosť rešpektovať moderné trendy a zároveň zdokonaľovať funkčnosť štandardných dverí. Vďaka skrytým zárubniam Dorsis majú architekti i stavitelia šancu lepšie pracovať s estetikou interiéru a dotiahnuť obľúbený minimalizmus k dokonalosti.

 

Minimalizmus neznamená len mať v interiéri málo nábytku - je to prístup, ktorý zladí interiérové prvky na báze striedmosti a elegancie, k čomu sú dvere so skrytou zárubňou Fortius ideálne,“ hovorí Samo Štěpánek, specialista spoločnosti Dorsis.

Podstatou inštalácie skrytých zárubní nie je len elegantné riešenie dverného priestoru a zarovnanie dverí s líniou steny. Takmer nekonečná variabilita povrchov umožní úplne skryť plochu dverí buď stierkou, obkladom či tapetou. V miestnostiach obstavaných nábytkom je možné použiť laminát či dyhu rovnakého dizajnu, aký je na nábytku a dvere tak zladiť s celým interiérom. Dvere Fortius možno pochopiteľne použiť ako kontrastný prvok buď už využitím drevených dýh, alebo napríklad nástrekom farieb vzorkovníka RAL alebo NCS.

DOR Fortius Akustik

Foto: Dorsis

 

Ticho v pokojnej zóne zaistí Fortius Akustik

Spálne a detské izby vyžadujú zvukovú izoláciu od bežných denných priestorov. Akustické dvere Fortius Akustik zaistia akustický útlm Rw 27 až 37dB, čo znamená praktickú elimináciu bežného hluku - to všetko vďaka osadeniu automatickým padacím prahom Planet a špeciálnej konštrukcii dverí, kedy je vnútorná konštrukcia využitá buď dutinková DTD výplň (Rw 27 ), alebo protihluková doska (Rw 37).

Celý koncept ponúkame i vo variantoch spĺňajúcich špecifi cké nároky konkrétnych užívateľov – požiarnu odolnosť, akustický útlm alebo bezpečnosť. Naším cieľom je umožniť inštaláciu dverí so skrytými zárubňami v interiéri celého projektu alebo stavby,“ vysvetľuje Samo Štěpánek z Dorsisu.

 

DOR Fortius Akustik

Foto: Dorsis

 

www.dorsis.cz/sk

Pin It