365.bank

Ilustračná snímka: 365.bank

 

365.bank rozširuje možnosti investovania cez svoju mobilnú aplikáciu a prináša na trh novinku ako prvá banka na Slovensku. Začínajúcim aj existujúcim investorom predstavuje Investičné Syslenie.

 

Trišesťpäťka na jar tohto roka sprístupnila investovanie do podielových fondov vo svojej mobilnej bankovej aplikácii. Možnosti investovania pre klientov teraz rozširuje do ďalšieho typu služby, ktorý prináša investovanie v jednoduchej, zrozumiteľnej forme dostupnej za pár minút online a s možnosťou investovať už od 0,10 € a bez vstupných poplatkov.

Investičné Syslenie je automatický typ investovania, ktoré funguje na princípe zaokrúhľovania platieb a predstavuje jednoduchý spôsob zhodnocovania prostriedkov. Investorom sa tak môže stať každý klient 365.bank, ktorý využíva bankovú platobnú kartu.

Bezhotovostné spôsoby platenia, na ktoré je mikroinvestovanie naviazané, pritom na Slovensku naberajú na čoraz väčšej popularite. Odklon od využívania hotovosti urýchlila pandémia koronavírusu a stáva sa novým štandardom. Podľa prieskumu 365.bank sa k bezhotovostným formám platenia aktuálne prikláňa väčšina populácie. Približne každý druhý Slovák platí takmer výlučne platobnou kartou, necelých 40 % kombinuje kartu s hotovosťou a len 15 % populácie siaha výlučne po hotovosti.

„Rozdiel v pomere medzi platbami kartou a výbermi hotovosti sa výrazne prehlbuje aj medzi našimi klientmi. Podľa našich údajov zrealizujú mesačne v priemere 14 platieb kartou, kým hotovosť vyberajú v priemere dvakrát mesačne. Službou syslenia je pritom možné štandardne vďaka automatickému zaokrúhľovaniu platieb prostredníctvom platobných kariet sporiť mesačne aj desiatky eur. A práve tie môžu predstavovať kapitál, ktorý možno zainvestovať, a to bez toho, aby to zaťažovalo rozpočet investora,“ vysvetľuje PR manažérka 365.bank Linda Valko Gáliková.

Výšku zaokrúhlenej sumy si pritom investor môže nastaviť v bankovej aplikácii podľa svojich preferencií – a to buď zaokrúhľovaním platieb realizovaných platobnou kartou (1 €, 5 €, 10 €) alebo nastavením bezcentového účtu.

Jednoduchšie to už nejde

Vďaka mobilným aplikáciám je investovanie jednoduché a dostupné. Myslí si to podľa reprezentatívneho prieskumu 365.bank približne každý druhý Slovák. Na druhej strane však zvyšná, necelá polovica populácie, považuje aktuálne dostupné nástroje ešte stále za pomerne komplikované. Ocenila by o čosi jednoduchšie spôsoby ako tie, ktoré sú aktuálne na trhu štandardne dostupné.

Digitálne technológie nám uľahčujú život v mnohých aspektoch. V oblasti financií pritom ide nielen o klasický daily banking, ale vďaka nim sa stávajú zrozumiteľnejšie aj viaceré, inak pomerne komplikované, produkty. Investovanie je toho typickým príkladom, pričom dnes je úplne bežné zainvestovať do podielových fondov na pár klikov cez mobil. S cieľom ešte viac zjednodušiť doterajšie dostupné možnosti prinášame tzv. Investičné Syslenie,“ uvádza Tomáš Barbarič, šéf produktov 365.bank.

Takto nastavený proces mikroinvestovania podstatne zjednodušuje doterajšie dostupné podoby investovania. Stačí platiť kartou, pričom sa platiacemu zvyšok zaokrúhlenej sumy akumuluje na technickom podúčte. Banka raz za týždeň prevedie celý obnos peňazí do EKO fondu, ktorý je na Investičné Syslenie určený. Tento nástroj je pre svoju jednoduchosť a nenáročnosť určený najmä pre začínajúcich investorov, ktorým odpadáva nutnosť vyberať si zo širokej ponuky fondov. Dovoľuje im zároveň lepšie sa zoznámiť s témou investovania a zhodnocovaním financií prostredníctvom pravidelného investovania.

Viac informácií na www.365.bank.

 

Pin It