shutterstock SaB

Ilustračná snímka: Shutterstock

 

Ak ste si niekedy zariaďovali kompletne nový byt či dom, tak sa s nami určite zhodnete v konštatovaní, že je to taká menšia logistická operácia. Je treba myslieť na toľko vecí, že hrozí riziko, že vám niečo podstatné unikne. A v takom strese sa stane, že unikne fakt niečo dôležité, bez čoho si bývanie snáď ani nevieme predstaviť. Preto vám prinášame niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu nezabudnúť na dôležité veci v súvislosti so zariaďovaním vášho nového bývania.

 

Podlaha je základ každej miestnosti

Zvlášť, ak kupujete holobyt, je potrebné zvoliť si, akú budete mať doma podlahu, ktorá bude slúžiť niekoľko desiatok rokov. Na rozdiel od minulosti to nie je len klasická plávajúca podlaha. Dnes si už totiž môžete presne zvoliť, aký druh podlahy chcete doma mať – či to má byť laminátová podlaha, vinylová podlaha, prípadne kompozitná podlaha. V každom prípade si nezabudnite vopred nastaviť to, čo od podlahy očakávate či už po funkčnej, alebo estetickej stránke. Vďaka tomu si uľahčíte zariaďovanie nového bývania.

Aj dvere tvoria interiér

Pri zariaďovaní bývania skúste myslieť aj smerom dopredu. Ak ste si teda kúpili nový byt ako novomanželia, mali by ste plánovať aj budúcnosť, napríklad v súvislosti s prírastkami do rodiny. Alebo ak ste si byt kúpili ako investičný do budúcna, rátajte s prenájmom pre viacero ľudí. Nielen pre tieto prípady je teda dobré myslieť pri zariaďovaní aj na interiérové dvere, ktoré jednoducho oddelia jednotlivé miestnosti a poskytnú súkromie. Naviac, aj dvere tvoria interiér po estetickej stránke, takže skúste myslieť aj na ňu. Samozrejme, pri dverách okrem estetickej, myslite aj na praktickú stránku, ktorou je predovšetkým zvuková a tepelná izolácia miestností.

Nech to spolu ladí

Na záver jedna rada, ktorá môže znieť ako klišé, no fakt ju chceme zdôrazniť – pri zariaďovaní bytu na to choďte komplexne, nie jednotlivo. V praxi teda aj výber podlahy a interiérových dverí môžu spolu súvisieť, nakoľko by aj pre celkový dizajn a estetickú stránku bolo fajn mať ich zladené v podobnom tóne. A to samozrejme platí aj pre nábytok a ďalšie súčasti interiéru.

 

Pin It