SaB cover nove cislo

Nové vydanie magazínu Stavebníctvo a bývanie je zamerané na funkčnosť, pohodlie a estetiku zbavenú všetkých nadmerných ozdôb.

 

Ideálny dom či byt je nielen krásny pre oko, ale aj praktický na používanie – taký, v ktorom sa jeho majitelia cítia dobre a komfortne. Funkcionalizmus môže byť ideálnym východiskom pri zariaďovaní takého bývania. V novom čísle SaB sme sa pozreli na to, ako redukovať krásu a dizajn na to najpodstatnejšie.  

Pozrite si inšpiratívne architektonické realizácie, ktoré dokazujú, že z tohto smeru sa dá čerpať dodnes a aj dizajn redukovaný na to najpodstatnejšie môže byť vizuálne príťažlivý.

Vo funkcionalizme zohráva podstatnú rolu aj sklo, a preto si môžete pozrieť rôzne – často aj prekvapivé – spôsoby jeho využitia. V reportáži o dome z dielne dánskeho architekta Sigurda Larsena sa presvedčíte, že sklenená môže byť napríklad aj strecha domu. Český dizajnér Johan Pertl zasa vytvára sklenené artefakty, ktoré si rodiny môžu odovzdávať z generácie na generáciu. Viac v našej rubrike Idey dizajnu. Samozrejme, nie je to len o skle, funkcionalizmus prináša dizajn zameraný najmä na účel, praktický, priamy, no určite sofistikovaný. 

 

SaB Report greenery

 

Svoju významnú funkciu zohráva v architektúre a dizajne príroda. Pripravili sme pre vás výber stavieb, v ktorých hlavnú úlohu zohrávajú živly. V hlavnej téme sa dozviete všetko podstatné o výbere správneho typu zateplenia a fasády.

 

SaB tema stav

 

Okrem toho si môžete prečítať aj inšpiratívny rozhovor s Martinou Karafiátovou, ktorej vášňou je rovnako architektúra ako vlastná značka dizajnových šatiek.

S urbanistkou Milotou Sidorovou a riaditeľom developerskej spoločnosti sme sa rozprávali o tom, aké znaky definujú kvalitné mestské prostredie a podľa čoho spoznáte štvrť, v ktorej sa oplatí žiť.

 

Nové číslo magazínu SaB nájdete u každého dobrého predajcu alebo online.   

Pin It