Homespring Naturalne prvky v interieri v nas vzbudzuju prijemne pocity

Foto: Nostre.sk

 

Túžite po tom, aby ste sa vo svojej domácnosti skutočne cítili ako doma? Prinášame vám 7 inšpirácií, ako dodať interiéru útulný nádych.

 

Útulnosť je veľmi často spájaná práve s prírodou. Človek pochádza z prírody, a tak je úplne prirodzené, že práve naturálne prvky v nás vzbudzujú príjemné pocity. Keď sme obklopení prírodnými materiálmi, cítime sa pokojne a šťastne.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako môžete svojmu bývaniu dodať útulnosť. My sme si pre vás pripravili tipy na 7 najobľúbenejších, ktoré naozaj fungujú!

1. Drevené motívy

Perfektným spôsobom, ako domácnosti vnuknúť útulnú atmosféru, je osadenie dreveného nábytku. Napríklad, skríň, stolov, kresiel či poličiek. Prirodzené drevené motívy dokážu opticky mierne zmenšiť priestor a dodať mu unikátnu charizmu, ktorú si jednoducho zamilujete. Nehovoriac o tom, že kvalitný drevený nábytok aj nádherne prevonia váš interiér.

Vynikajúcou alternatívou dreveného nábytku je tapeta s motívom dreva alebo prírody. Tie najkvalitnejšie tapety dokážu mimoriadne verne imitovať drevo. Budete tak mať pocit, že celá stena je obložená skutočnými drevenými doskami.

 

Homespring Vynikajcou alternativou dreveneho nabytku je tapeta s imitaciou dreva

Foto: Nostre.sk

 

2. Textilné dekorácie

Textilné dekorácie sú veľmi obľúbené vo viacerých dizajnových smeroch – nezáleží na tom, či sa pozriete na vidiecky, hygge či škandinávsky štýl zariadenia domácnosti. Vo všetkých z nich nájdete kvalitné textílie, prípadne iné látky inšpirované prírodou.

Pýtate sa, ako do domácnosti zakomponovať textilné dekorácie? Výbornou voľbou sú napríklad obrusy na stôl alebo záclony.

3. Deky a vankúše

Azda tým najjednoduchším spôsobom, ako si zútulniť bývanie, je pridať na sedačku do obývačky huňatú deku spolu s viacerými vankúšmi. Tie spríjemnia vaše chvíle relaxu, zútulnia interiér a zároveň môžu slúžiť ako originálna dekorácia. Ich farbu sa snažte zladiť s ostatnými prvkami vo vašom interiéri.

 

Homespring Hunata deka s vankusmi sprijemnia chvile relaxu. Zaroven sluzi aj ako originalna dekoracia

Foto: Nostre.sk

 

4. Náladové osvetlenie

Silné LED žiarovky, ktoré vyžarujú sterilné biele svetlo, sú síce dobrou voľbou do operačnej sály, no v útulnej domácnosti svoje miesto nemajú. Uprednostnite skôr žiarovky, ktoré vyžarujú jemnejšie žlté svetlo. Ideálnou voľbou sú modely umožňujúce meniť jas.

Klasické stropné svietidlá môžete doplniť o LED pásiky pod kuchynskou linkou, prípadne na spodnej strane poličiek. Tie vedia tiež navodiť jedinečnú atmosféru.

5. Jemné farebné kombinácie

Ak si chcete vytvoriť útulnú domácnosť, vyhýbajte sa chladným farebným kombináciám. Uprednostnite prírodné odtiene. V dnešnej dobe sa veľkej popularite tešia pastelové farby – béžová, jemná ružová, hnedá, modrá či zelená. Keď ich správne doladíte, vo vašom interiéri sa budete cítiť jednoducho skvele!

 

Homespring V dnesnej dobe sa velkej popularite tesia pastelove farby ktore mozete pouzit prakticky na comkolvek

Foto: Nostre.sk

 

6. Obrazy s emóciou

V modernej útulnej domácnosti by rozhodne nemali chýbať dekorácie na stenách. Medzi najobľúbenejšie už tradične patria obrazy. Ak máte veľké nevyužité steny, dobrým riešením môžu byť sety obrazov.

Je len na vás, aké motívy uprednostníte. Najdôležitejšie je, aby vo vás vzbudzovali príjemné emócie. Obľúbené sú obrazy so zvieratami, rastlinami, mestami, lesmi, vesmírnymi motívmi, ale aj Feng Shui obrazy či imitácie malieb.

 

Homespring V modernej utulnej domacnosti by rozhodne nemali chybat dekoracie na stenach

Foto: Nostre.sk

 

7. Sviečky a aróma difuzéry

Útulná domácnosť nie je len o farbách a tvaroch. Významnú úlohu v nej zohrávajú tiež vône. Kvalitné sviečky navodia romantickú atmosféru a rozvoňajú váš interiér tými najpríjemnejšími arómami. Pokiaľ sa nechcete zahrávať s ohňom, dobrou alternatívou sú aróma difuzéry, ktoré v pravidelných intervaloch obohacujú vzduch o drobné kvapôčky voňavých éterických olejov.

Pin It